Klavyede sonsuzluk işareti nasıl yapılır
Genel

Klavyede sonsuzluk işareti nasıl yapılır? (∞) ✔️ 2022

Klavyede hemen her sembolü ve işareti bulamadığımızda karakter haritasını ya da klavyemizdeki kısayolları kullanırız. Klavyede bulunmayan semboller her zaman karakter haritasında ya da kısayollar altına gizlenmiştir. O işaretlerden biri de sonsuzluk işaretidir. Bu yazıda telefon ve bilgisayar için klavyede sonsuzluk işareti nasıl yapılır öğreniyor olacağız.

Klavyede sonsuzluk işareti nasıl yapılır
Klavyede sonsuzluk işareti nasıl yapılır

Klavyede sonsuzluk işareti nasıl yapılır? (∞ Bilgisayar için)

Bilgisayarda bu tür sembollerin yer aldığı karakter eşlem adında bir arayüz bulunur. Burada isteyebileceğiniz hemen her karakter bulunur. (emojiler hariç) Dolayısı ile sonsuzluk işaretini buradaki semboller arasından seçerek kullanabiliriz.

Karakter eşlem (karakter haritası ya da charmap) programını açalım:

Arayüze eriştikten sonra 221E unicode araması yapalım ve sensozluk işaretini kopyalayalım:

Yukarıdaki resimdeki ayarları uyguladığınızda karakter eşlem içerisinde sonsuzluk işaretini bulabilirsiniz.

Program kullanmadan, sadece klavyede tuşlara basarak sonsuzluk işareti yapmak istiyorsanız ise Alt GR + 236 tuşlarına basmanız gerektiği belirtilse de maalesef bu kısayol istediğimiz sonucu bize vermiyor.

Klavyede sonsuzluk işareti nasıl yapılır? (∞ Telefon için)

Telefonda sonsuzluk işareti yapmak bilgisayardakine nazaran daha kolay olabilir. Çünkü telefonlarda artık emojiler var. Sonsuzluk emojisi kullanarak istediğiniz herhangi bir yazı alanına sonsuzluk işareti ekleyebilirsiniz.

Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.