Klavyede kare işareti nasıl yapılır?
Genel

Klavyede kare işareti nasıl yapılır? (#) ✔️ 2022

Bilgisayar ya da telefon klavyesinde pek çok sembol hazırda bulunmaz. Bazı sembolleri yapmak için kısayolları kullanmamız gerekir. Bu sembollerden biri de kare işaretidir. Klavyede kare işareti nasıl yapılır bu yazıda öğreniyor olacağız.

Bilgisayar klavyesinde kare işareti yapma

Klavyede kare işareti nasıl yapılır?

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere kare işaretini yapmak işçin büyük boşluk tuşunun yanında bulunan ALT GR tuşu ile üst karakter tuş grubunda bulunan 3 tuşuna aynı anda basmamız gerekiyor.

ALT GR + 3 (üst karakter grubundaki) tuşuna aynı anda basınca # işareti yapılmış oluyor.

Telefonda Klavye işareti yapımı (iPhone)

Telefonda Klavye işareti yapımı (iPhone)

Hemen yukarıdaki resimde görüldüğü üzere iPhone telefonlarda bulunan klavyede sol altta bulunan 123 tuşuna basarak sayılar ve sembollerin bulunduğu klavye etkinleştirilir. Daha sonra sembollerin yer aldığı tuşa dokunulur ve kare işareti bulunur.

Telefonda Klavye işareti yapımı (Android)

Telefonda Klavye işareti yapımı (Android)

Hemen yukarıdaki resimde ise Android telefonlarda bulunan klavyelerde kare işaretinin nasıl yapılabileceğini görüyoruz. Aynı şekilde klavyenin sol alt köşesindeki !#1 tuşuna dokunarak klavyedeki sembolleri, işaretleri ve sayıları detaylı olarak görebiliriz. Kare işareti de bu şekilde yapılabilir.

Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.