Instagram profil fotoğrafı indirme işlemi nasıl yapılır?

Instagram’da profil fotoğrafına dokununca bu fotoğrafın büyümesini sağlayamıyoruz. Profil fotoğrafını büyütmek istediğimiz kişilerin profilindeki fotoğraf eğer paylaşımlarında yoksa bu resimleri göremiyoruz. Bu yazıda Instagram profil fotoğrafı indirme ve büyütme yöntemi hakkında çeşitli bilgilere yer veriyor olacağız.

Profil fotoğrafı indirmenin birden fazla yöntemi bulunuyor. Bu yöntemler web sitesi kullanarak Instagram profil fotoğrafı indirmek ve mobil uygulama kullanarak profil fotoğrafı indirmek. Her iki yöntem ile Instagram profil fotoğrafları indirmek mümkün.

Instagram profil resmi indirmek güvenli mi?

Instagram’da profil resmi indirmek için birden fazla yöntem bulunuyor demiştik. Bu yöntemler zaman zaman güvenli olmayabiliyor. Bazı uygulamalar profil fotoğrafı indirme vaadi ile kullanıcıları kandırıp bilgi hırsızlığı yapabiliyor. Bu yüzden Instagram profil resmi indirmek için kullanacağınız uygulamaların Instagram ile giriş yapmaya zorlamadığına emin olun.

Peki bu ne anlama geliyor?

Eğer bir uygulama Instagram profil resmi indirebilmek için sizden Instagram hesabınız ile giriş yapmanızı istiyorsa onay vermeyin. Çünkü herhangi birinin Instagram hesabındaki resmi indirmek için Instagram’a giriş yapmanıza gerek yok.

Eğer resmini indirmek istediğiniz kişiyi takip etmiyorsanız ve hesabı gizli ise yine de profil resmini indirebilirsiniz. Eğer profil fotoğrafı indirme uygulaması sizden giriş yapmanızı istiyorsa profil resmi indirme sitesi ile şansınızı deneyin.

Instagram profil resmi indirebileceğiniz siteler

Uygulama ile profil resmi indirmeye nazaran daha kolay ve hızlı olan bu fotoğraf indirme yöntemi ile saniyeler içinde istediğiniz kişinin profil resmini indirebilirsiniz. Herhangi birinin profil resmini indirmek için şu adımları izleyin:

Instagram profil resmi indirme sitesi
Instagram profil resmi indirme sitesi

Buradaki siteye gidin ve kullanıcı adı yazma alanına profil resmini indirmek istediğiniz kullanıcının kullanıcı adını yazın. Örn: webdeyazilim

Instagram profil resmi indirme yöntemi
Instagram profil resmi indirme yöntemi

Gelen sonuç profilin ana bölümünü gösteriyor varsayılan olarak. Biz full size yani tam boy profil fotoğrafını istediğimiz için 2. sıradaki full size’a tıklıyoruz.

Instagram tam kalite profil resmi indirme yöntemi
Instagram tam kalite profil resmi indirme yöntemi

Görüldüğü üzere profil resmini tam kalite olarak karşımıza getirdi. En altta bulunan download butonu ile bu resmi cihazımıza indirebiliyoruz.

Mobil uygulama kullanarak Instagram profil resmi indirme

Eğer herhangi bir sebepten dolayı profil resimlerini siteden değil de mobil uygulamadan indirmek istiyorsanız o zaman sizin için önerdiğimiz şu iki uygulamayı deneyin:

instagram profil fotoğrafı indirme uygulaması
instagram profil fotoğrafı indirme uygulaması

Instagram profillerindeki fotoğrafları indirmek için kullanacağınız uygulamalardan biri Qeek adındaki bu uygulama. Ücretsiz olarak Google Play Store üzerinden indirebiliyor olan bu uygulama oldukça popüler. +4 üzerinde ortalama puanı ile markette ilk sırada yer alan uygulamalardan biri.

Qeek uygulamasını Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

instagram'da profil fotoğraflarını ücretsiz indirin!
instagram’da profil fotoğraflarını ücretsiz indirin!

Eğer bir önceki uygulama hoşunuza gitmediyse bu profil fotoğraf indirme uygulamasını deneyebilirsiniz. Uygulamayı indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Uygulama reklam içeriyor ve uygulama içi satın alımlara sahip bir gelir modeli var. Uygulama Google Play Store üzerinde +4 puana sahip.

Download profile picture for instagram uygulamasını Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Eğer iOS kullanıcısı iseniz profil resmi indirme işlemini safari üzerinden siteye girerek yapmanız gerekecek. Çünkü App Store Instagram profil fotoğrafı indirme araçlarını genellikle yayınlamıyor. Yayınlanan uygulamalar da bir süre sonra kullanım dışı oluyor.

Yine de sizin için bir uygulama…

iOS için instagram fotoğraf indirici
iOS için instagram fotoğraf indirici

iOS işletim sistemine sahip telefonlarda Profile picture zoomer by poze adlı uygulama ile Instagram fotoğraf indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamayı App Store üzerinden indirebilirsiniz.

Her yöntem ile Instagram profilindeki fotoğrafı indirmek çok kolaydır. Ayrıca bu işlemi yapmak için Instagram herhangi bir engel uygulamaz. Fotoğraflar genelde 1000×1000 boyutlarında indirilebilir.

Instagram profil fotoğrafı indirme yöntemleri hakkında

Bu yazıdaki profil resmi indirme yöntemleri uzun süredir çalışmakta ve sürekli olarak kullanılmaktadır. Eğer Instagram fotoğrafı indirirken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız bu yazının sonunda bulunan yorum alanını kullanarak sorununuzla ilgili yorum yapabilirsiniz. Kısa sürede bilgimiz dahilinde olan tüm sorularınıza yanıt vereceğiz.

Instagram hakkında ürettiğimiz diğer içeriklere buradan ulaşabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın