Instagram Doğum Günü Ekleme Hatası Çözümü ✔️ 2023

Instagram’da bir süredir 13 yaş sorunu yaşanıyor. Bu sorun, 13 yaşından küçük kullanıcıların Instagram kullanmasını engellemek için gönderilen yaş formuna yanlış yaş bilgisi eklenmesinden kaynaklanıyor. Eğer siz de Instagram doğum günü ekleme hatası ile karşılaştıysanız içeriğimizi okumaya devam edin.

Instagram kullanıcıları doğum günü hatasını yaşamaya devam ediyor. Bu hatanın temel nedenleri şu şekilde;

  • Farklı bir doğum günü eklemiş olmak
  • Hiç doğum günü eklememiş olmak
  • Eklediği doğum gününü unutmak
  • Diğer sorunlar
Instagram Doğum Günü Ekleme Hatası
Instagram Doğum Günü Ekleme Hatası

Bu sorunların detaylarını ele aldığımızda Instagram doğum günü ekleme hatası hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabiliriz. Öncelikle bu maddeleri detaylandıralım…

Farklı bir doğum günü eklemiş olmak

Instagram’a kaydolurken ya da daha sonraki bir zaman diliminde farklı doğum tarihi girmişseniz Instagram size doğum tarihini sorduğunda yanlış cevap vermeniz muhtemel. Bu durumda hesabınızı kilitleyip 30 gün sonra silebilirler.

Hiç doğum günü eklememiş olmak

Eğer Instagram hesabınıza hiç doğum günü eklemediyseniz Instagram sizden doğum tarihinizi eklemenizi isteyebilir. Bu aşamada doğru doğum tarihinizi eklemenizde fayda var. Eğer bu alana doğum tarihi ekleyemiyor iseniz, teknik bir sorun var demektir. Bu durumda Instagram destek ekibi ile iletişime geçmeniz gerekebilir.

Instagram uygulaması üzerinden doğum günü eklemek için Ayarlar > Hesap Ayarları > Kişisel Bilgiler > Doğum günü yolunu izleyip doğru ve güncel doğum gününüzü ekleyebilirsiniz. Bu tarihi unutmayacağınız bir tarih olarak girdiğinizden emin olun.

Eklediği doğum gününü unutmak

Eğer Instagram’a eklediğiniz doğum gününü unuttuysanız Instagram Doğum Günü Ekleme Hatası ile karşılaşmanız muhtemel. Daha önce eklediğiniz doğum gününü hatırlamak ya da form göndermek zorundasınız. Eğer yaşınızı doğrulayacak bir form gönderemezseniz doğum gününüzü unutmanız ya da unutacak bir doğum tarihi eklemeniz hesabınızın kalıcı olarak kapatılmasına neden olabilir.

Instagram Doğum Günü Ekleme Hatası

Instagram Doğum Günü Ekleme Hatası ile karşılaşan kullanıcılar genellikle yukarıdaki maddelerdeki sorunları yaşıyor. Fakat bazı durumlarda teknik hatalar meydana gelebilir. Doğum günü bilgisi gireceğiniz formu doldurup gönderdiğiniz sırada internet bağlantınızda sorun meydana gelebilir. Ya da Instagram uygulaması çökmüş olabilir. Telefonunuzda başka bir sorun meydana gelmiş olabilir.

Bu gibi sorunlar meydana geldiğinde genellikle en iyi çözüm önerisi masaüstü sürüm kullanmak ya da başka bir cihazdan giriş yapmak. Tercihen iOS Apple telefonlardan giriş yapmanız önerilir.

Farklı şekillerde hesabınıza girip doğum günü bilgilerinizi ekleyebiliyorsanız sorun teknik bir sorundur ve cihaz kaynaklı olabilir. Bu sorunun çözümü mümkün olsa da yanlış girilen doğum günü daha büyük sorunları beraberinde getirebiliyor.

Instagram hesabınız kalıcı olarak kapanabilir!

Eğer Instagram hesabınızdaki bilgiler doğru değilse, sürekli başka cihazlardan giriş yapıyorsanız, 2 aşamalı doğrulama kullanmıyorsanız, sürekli farklı Instagram hesapları oluşturuyorsanız ya da sürekli farklı Instagram hesaplarına giriş yapıyorsanız, Instagram bu anormalliği anladığı anda hesabınızı kapatabilir.

Direkt hesabınızı kapatmak yerine doğum günü ya da diğer kişisel bilgilerinizden birini sorup gerçek bir kullanıcı olup olmadığınızı anlamaya çalışabilir. Bu sorulara doğru yanıt veremezseniz sizin gerçek bir insan olduğunuzu değil robot olduğunuzu ya da 13 yaşından küçük olduğunuzu zanneder / varsayar ve hesabınızı kalıcı olarak kapatabilir / silebilir.

Diğer Instagram çözüm konularımızı inceleyerek farklı sorunlara çözüm arayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın