Instagram 13 Yaş Sorunu – Hesabınızı Geri Açın! ✔️ 2023

Instagram kısa süre önce pek çok kullanıcıya kaç yaşında olduğunu soran bir form gösterdi. Bu formda kaç yaşında olduğunu bilemeyen kullanıcıların hesabını kapatan Instagram, 13 yaşından küçüklerin Instagram kullanmasını engellemek için bu tür hamleler yapmaya devam ediyor! 13 yaş sorunu çözümü için yazımızın devamına göz atın!

Instagram 13 yaş problemi genellikle Instagram’a kaydolurken doğum tarihini yanlış yazan kişilerin başına geliyor. Eğer siz de bu sorunu yaşadıysanız potansiyel çözüm önerilerinden bahsedelim. Yeni çözüm yöntemleri geldiğinde bu içeriği güncelleyeceğimizi lütfen unutmayın.

Instagram 13 yaş sorunu çözümü için itiraz edin!
Instagram 13 yaş sorunu çözümü için itiraz edin!

1. Öncelikle Instagram ile iletişime geçmeyi deneyin!

Instagram destek ekibi ile iletişime geçip bir yanlışlık olduğunu, hesabın size ait olduğunu fakat doğrum tarihi bilgisinin yanlışlıkla gönderildiğini beyan edin. Instagram destek ekibi bazı durumlarda bu tür sorunları çözmektedir.

Instagram ile iletişime geçmek yapılması gereken ilk şeylerden biridir. Çünkü herhangi bir yanlış müdahalede hesap kalıcı olarak silinebilir. Bildiğimiz üzere dondurulan Instagram hesapları bazı durumlarda tekrar açılmayabiliyor. Bu tür hataların önüne geçmek için doğru işlemler yapmak gerekir.

Instagram 13 Yaş sorunu çözümü nasıl yapılır?

2. Mail kutunuzu kontrol edin!

Instagram bu tür işlemlere ait detayları genellikle Instagram hesabınıza kayıtlı E-Posta adresiniz ile paylaşır. Mail olarak bu bilgilere erişmek her zaman faydalıdır. E-Posta adresinize erişerek 13 yaş problemi ya da yaş doğrulama problemi ile ilgili bir mail var mı yok mu kontrol etmeniz gerekir.

Eğer posta kutunuzda bu işlemle ilgili bir bilgi varsa bu bilgilere göre hareket edebilirsiniz. Her ihtimale karşı Instagram verilerinizin yedeğini indirmeyi de deneyebilirsiniz.

3. Instagram’a Form Gönderin! 13 yaş doğrulama formu

Instagram 13 yaş doğrulama formu ile itiraz edin!
Instagram 13 yaş doğrulama formu ile itiraz edin!

Instagram 13 yaş sorununu çözmek için yapılması gereken bir diğer işlem ise Instagram’a bu konu ile ilgili bilgi vermektir. Instagram, sizin 13 yaşından büyük olduğunuzu anlamak için sizden resmi belge ister. Bu belge ise genellikle nüfus cüzdanınızdır.

Buradaki formu kullanarak nüfus cüzdanınızdaki adınız ve soyadınızı, Instagram kullanıcı adınızı ve hesabınıza kayıtlı e-posta adresinizi yazın. Doğum tarihinizi doğru olarak gönderin. Bu kısmı çok önemlidir. Instagram’ı kandırmaya çalışırsanız hesabınız kalıcı olarak kapatılabilir.

13 yaş sorunu doğrulama Formu gönderdikten sonra e-posta bekleyin!

Yukarıdaki 13 yaş doğrulama formunu doldurduktan sonra bir süre beklemeniz gerekecek. Bu süre zarfı içerisinde e-posta adresinizi sık sık kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer formdaki bilgiler doğru ise ve herhangi bir engel bulunmuyor ise Instagram hesabınız tekrar aktif edilecektir.

Instagram 13 Yaş sorunu çözümü nasıl yapılır?

Instagram 13 Yaş sorunu çözümü ile ilgili sıkça sorulan sorular;

Instagram yaş sınırı olarak da bilinen 13 yaş sorunu hakkında sıkça sorulan sorulara sizin için kısa yanıtlar verdik. Bu yanıtları ve soruları inceleyerek kendi sorunlarınızı daha rahat çözebilir ve daha kolay önlem alabilirsiniz.

Instagram yaş sınırı düzeltme yöntemi var mı?

Instagram’daki yaş sınırı sorununu düzeltmek için yaşınızı doğru girmiş olmanız gerekiyor. Yaşınızı sorduğunda doğru tahmin edebiliyor olmalısınız. Ya da bu bilgileri bir yere not etmişseniz oradan kontrol etmeniz faydalı olabilir. Eğer yaş sınırı uyarı ile birlikte yaş bilgilerinizi girmeniz isteniyor ise buraya eklediğiniz doğum tarihi yani yaş bilgisini eksiksiz ve doğru olarak belirtmeniz gerekiyor.


Instagram yaş sınırı kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Instagram’da yaş sınırını ekrandan kaldırmak için ya Instagram’a doğru yaş bilgilerini girmiş olmalısınız. Ya da hangi yaş bilgisini girdiyseniz onu bulmalısınız. Bu tür güvenlik soruları hesabın tekrar kurtarılabilmesini sağlıyor. Ya da topluluk ilkelerine uymamızı sağlıyor. Eğer bu güvenlik bilgileri kayıp edilmişlerse de hesap tekrar açılamayabiliyor.

İçeriğimizde yer alan bilgiler yardımı ile hesabınızı tekrar alma ve yaş sınırı kaldırma gibi işlemleri gerçekleştirmek mümkün.


Instagram yaş doğrulama formu işe yarıyor mu?

Instagram ekibine ulaşmak için yaş doğrulama formu göndermek genellikle çözüm olur. Hesabınızdaki yaş sorununu çözdükten sonra hesabınızın açılması oldukça muhtemel. Fakat form gönderirken verdiğiniz bilgilerin doğru ve güncel olduğundan emin olmalısınız.


Instagram yaş sınırı hesabım kilitlendi nasıl açabilirim?

Yaş sınırından dolayı hesabı kilitlenmiş kullanıcılar için bu yazı içerisinde çeşitli bilgilere yer vermiştik. Hesabınızı kurtarmak ve tekrar kullanmak için tarifleri uygulayabilirsiniz.


Instagram 13 yaş sınırı hesabım kilitlendi nasıl açabilirim?

Yaş sınırından dolayı hesabı kilitlenmiş kullanıcılar için bu yazı içerisinde çeşitli bilgilere yer vermiştik. Hesabınızı kurtarmak ve tekrar kullanmak için tarifleri uygulayabilirsiniz.


Instagram 13 yaş sorunu çözümü nedir?

Bu yazı içerisindeki bilgiler ile Instagram 13 yaş sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Hesabınızdaki tüm bilgilerin doğru olduğundan her zaman emin olmanız önemlidir.


13 yaş altı Instagram hesabı nasıl açılır?

13 yaş altındaki insanların Instagram hesabı açması doğru ve yasal değildir. Aile denetiminde 13 yaş altındaki kullanıcılar Instagram hesabına göz atabilir. Fakat kendi başlarına Instagram kullanmaları önerilmez.


Instagram 13 yaş itiraz formu gönderme

Eğer hesabınız 13 yaş sorunu sebebi ile kapatıldıysa bu karara itiraz etmek en doğal hakkınız. Bu işlemi yapabilmeniz için yazı içerisinde bir form bağlantısı bulunuyor. Bu forma giderek doğrudan Instagram hesabınız için doğru bilgilerle talebinizi gönderebilirsiniz.


Instagram kullanıcıları 13 yaş sorunu çözümünü birkaç farklı yöntem ile uygulamaktadır.

 • Doğru yaş bilgileri kullanmak
 • Bilgileri bir yere not almak
 • Instagram ekibi ile iletişime geçmek

Buradaki Instagram 13 yaş sorunu çözüm yöntemleri hesaptan hesaba ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Doğru yaş bilgileri kullanarak hesabınızda ileriki dönemlerde yaşanabilecek yaş doğrulaması kısıtlamalarından etkilenmezsiniz.

Instagram hesabınız için kullandığınız doğum tarihi bilgilerini daha sonra hatırlamak için bu bilgileri güvenli bir yere not etmenizi tavsiye ederiz.

Instagram 13 Yaş sorunu çözümü nasıl yapılır?

Instagram hesabınız 13 yaş doğrulama sorunu sebebi ile kapatıldı ya da askıya alındıysa Instagram destek ekibi ile iletişime geçmeye çalışın ya da form gönderin. Sorunun yaygın çözümlerinden biri Instagram ekibi ile iletişime geçmektir.

Diğer Instagram çözüm konularımızı inceleyerek farklı sorunlara çözüm arayabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

“Instagram 13 Yaş Sorunu – Hesabınızı Geri Açın! ✔️ 2023” üzerine 22 yorum

 1. Öncelikle üşenmeden herkese cevap verme nezaketinde bulunduğunuz için teşekkür ederim🙏 Başıma gelince gördüm ki internette bu işi suistimal eden çokça insan var. Hem dolandırıcı hem de kaba. Onların eline düşmektense hesabımı kaybetmeyi yeğlerim. Mail en mantıklı seçenek gibi duruyor zannımca onların yaptığı da bu çünkü mail adresimi ve şifrelerimi istediler.
  Beli ki yapay zeka mailleri belli şablonlara göre okuyo anlamadıklarına dönüş yapmıyor. Acaba dikkat ettiği kriterler nedir. Sanırım ingilizce yazmalıyız. Akademik mi günlük konuşma şeklinde mi yazmalıyız. Kısa cümleler mi yoksa detaylı olanlar mı? Maille kimlik göndersek durumu değiştirir mi?

  Cevapla
  • e-posta ve şifre vermek hiçbir zaman güvenli değil. kimsenin bu tür bilgiler vermesini onaylamıyoruz. gören, okuyan arkadaşlar daha dikkatli olur umarız.
   e-posta trafiği şuan inanılmaz yoğun olmalı. birkaç kaynaktan takip ediyoruz herhangi bir başvuru onaylandığında en azından sürecin ilerlediğini sizlere duyuracağız. şuan için bir gelişme gözlemleyemedik.

   Cevapla
   • Tekrar merhaba ben iki gün önce farklı bir yöntem denedim. Uygulamayı silerek tarayıcıdan şifremi unuttum diyerek yeni parola oluşturdum yine karşıma itiraz et butonu çıktı tekrar form doldurarak itiraz ettim. 3 gün sonra hesabın açıldığını gördüm. Bu işlem sürecinde instagram destek ekibinden herhangi bir mail almadım. Mağdur olan tüm kullanıcıların sorununun çözülmesini dilerim☺️

    Cevapla
 2. İşletme hesapları kesinlikle açılmaz diyorlar doğru mu yoksa itirazdan sonra açılma durumu olur mu?

  Cevapla
  • henüz belli değil birkaç gün geçtikten sonra açılıp açılmama durumu netleşir. ama kesin açılmaz söylemine ilk elden katılmıyorum. her zaman bir yol vardır.

   Cevapla
 3. form göndermeme rağmen geri dönüş alamıyorum form giiti mi gitmedi mi işleme alındı mı hiç bir şey yok

  Cevapla
 4. Hesabım yanlışlık la yaşı 13 yaştan küçük isaretledigim için giremiyorum formu gönderdim incelemeye alındı hesabım açılır mı ne kadar sürede açılır

  Cevapla
 5. yönettiğim evcil hayvanımın hesabına doğum tarihini rastgele girdim ve hesap donduruldu. 30 gün içinde silineceği bilgisi verildi. itiraz etmek için formu doldurdum ama bu seçeneği kullanamazsınız diye sistem hatası veriyor. yukarıdaki adreslere mail de attım herhangi bir yanıt yok. ne yapmalıyım?

  Cevapla

Yorum yapın