Snapchat Gizlice Ekran Görüntüsü Alma ✔️ Bildirim Gitmeden SS Alma

Fotoğraf paylaşım uygulaması Snapchat’in hayatımızda ne kadar popüler ve önemli hale geldiğini herkes bilir. Dışarıdayken veya bir restoranda yemek yerken bir çırpıda paylaşım yapmamak elde değil. Bu “Snapchating” çılgınlığı, başkalarının fotoğraflarını onlara haber vermeden saklamak istediğimiz zamanları da içerir. Snapchat gizlice ekran görüntüsü alma hakkında bilgilere yer verdiğimiz içeriğimize başlayalım…

Bu konuyla ilgili bariz bir soru şudur: ” Snapchat’ın ekran görüntüsünü onlar bilmeden görüntüleyebilir misiniz?” Bunun için açık bir EVET’imiz var. Burada, yapmak istediğiniz sinsi görev hakkında kimsenin bilmesine izin vermeden Snapchat’ta ekran görüntüsü alma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Snapchat Gizlice Ekran Görüntüsü Alma (Android ve iOS)

snapchat'te habersizce ekran videosu almak
Snapchat Gizlice Ekran Görüntüsü Alma

1. Başka bir akıllı telefon kullanarak kayıt etmek

Bir Snapchat videosunu kaydetmek veya bir Snapchat görüntüsünün resmini çekmek için başka bir akıllı telefon kullanmak işe yarar bir çözüm yoludur.

Çekilen fotoğrafı veya videoyu düzenleyebilir ve başkalarının Snapchat Hikayelerinin bir kopyasını saklayabilirsiniz ve onlar bunu bilmeyecekler bile.

2. Bir ekran kaydedici uygulaması kullanma (Android ve iOS)

Bu, başka birinin Snapchat videosunu veya fotoğrafını kaydetmenin başka bir yöntemidir. Google Play Store’da bulunan çeşitli ekranlardan Android için herhangi bir ekran kaydedici uygulamayı yüklemeniz yeterlidir. Daha fazla netlik için, en iyi ekran kaydedici uygulamaları listemize göz atabilir ve beğendiğiniz birini indirebilirsiniz.

snapchat gizli ekran resmi

İOS için, dahili ekran kaydedici özelliği kayıt yapmanıza yardımcı olmaz. İOS’larda Instagram ve Snapchat’te ekran görüntüsü veya ekran videosu alırsanız karşı tarafa açıkça iletilir. Bu nedenle bir uygulama kullanmanız gerekebilir.

3. Android cihazlar için Google Asistan’ı kullanma

Google Asistan’ın yardımıyla Snapchat ekran görüntüsü almak için adımlar oldukça kolaydır:

 • Snapchat’i ardından galerinize kaydetmek istediğiniz enstantaneleri açın.
 • Ana sayfa düğmesine uzun basarak veya Google Asistan’a seslenin.
 • Dijital asistandan sözlü olarak veya yazarak bir ekran görüntüsü almasını isteyin ve iş kimsenin haberi olmadan bitecektir.
snapchat gizlice ekran resmi yakalama

Ancak bir dezavantajı var; ekran görüntüsünü doğrudan galerinize kaydetme seçeneği yoktur ve bunun yerine, diğer platformlarla paylaşma seçeneği sunulur. E-postanıza veya başka bir platforma göndermeli ve oradan kaydetmelisiniz.


Önerilen içerik: EN iyi ekran videosu çekme programları


4. Uçak modunu kullanma

Bu yöntem kolaydır ve çok fazla şey yapmanızı gerektirmez. İşte izlemeniz gereken adımlar:

 • Tüm fotoğrafların yüklendiğinden emin olmak için Snapchat’i açın (yine de görüntülemeyin!)
 • Şimdi Wi-fi’yi, mobil verileri ve hatta Bluetooth’u kapatın. Bundan sonra uçak modunu açın.
 • Cihazınızın internet bağlantısına sahip olmadığından emin olduktan sonra, Snapchat’i açmanız yeterlidir.
 • Ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekranı açın, ekran görüntüsü alın ve tamamdır. 30 saniye veya bir dakika sonra internet bağlantınızı açın ve kimse ne yaptığınızı bilmeyecek.
snapchat uygulaması
snapchat uygulama

5. Üçüncü taraf uygulamaları kullanma

Bazıları bilmeden Snapchat fotoğrafını kaydetmek için, gerekli uygulamaları indirebilirsiniz. SnapSaver (Android) ve Sneakaboo (iOS) için olmak üzere amaca yönelik çeşitli uygulamalar var ve oldukça basit bir şekilde halledeceğiz.

SnapSaver

snapsaver
snapsaver

Bunun için uygulamayı indirmeniz ve açmanız yeterlidir.

 • Şimdi, seçeneklerden (Ekran Görüntüsü, Ekran Kaydı, Seri Ekran Görüntüsü ve Entegre) seçim yapmanız ve Snapchat’e gitmeniz gerekir.
 • Kaydetmek istediğiniz gerekli fotoğrafı açın, ekranınızda beliren SnapSaver kamera simgesine dokunun ve kişi bu konuda bilgilendirilmeden bir ekran görüntüsü alınacaktır.

Sneakaboo

Sneakaboo Edit Snap & Save
Sneakaboo Edit Snap & Save

Bu uygulama için de yüklemeniz ve Snapchat’te ilgili yere girmeniz gerekmektedir. Tüm Snapchat Hikayeleri uygulamada görünecek ve oynadıklarında ekran görüntüsünü almanız yeterli. Bu, işiniz tamamlandığında diğer kullanıcıyı ekran görüntüsü hakkında bilgilendirilmez.

6. Android’de Yansıtma özelliğini kullanma

Bu, biraz çalışma gerektiren başka bir Snapchat ekran görüntüsü alma yoludur. Cihazınızın akıllı TV gibi harici bir cihazda yayınlanması için ekran yansıtma özelliğini (akıllı telefonunuzun Ayarlarından erişilebilir) kullanmanız gerekir.

Bu yapıldıktan sonra, Snapchat’inizi açmanız ve Snapchat videosunu veya fotoğrafını kaydetmek için başka bir cihaz kullanmanız gerekecektir. Birkaç düzenlemeden sonra, kendinize başka birinin Snapchat Hikayesini alacaksınız ve onlar bundan haberi bile olmayacak.

ekran kayıt etmek
Snapchat Gizlice Ekran Görüntüsü Alma

Bilinmeden Snapchat Ekran Görüntüsü Nasıl alınır? (Mac)

Snapchat’ta bilinmeden ekran görüntüsü almanın basit bir yolu var. Görevi gerçekleştirmek için QuickTime Ekran Yakalama özelliğini etkinleştirmeniz yeterlidir. Bunun için:

 • İPhone’unuzu Macbook’unuza bağlamanız ve QuickTime Player uygulamasını açmanız yeterlidir.
 • Dosya seçeneğine ve ardından ‘yeni film kaydı’ seçeneğine dokunun.
 • Mevcut çeşitli kayıt seçeneklerinden herhangi birini seçin ve iPhone’unuzu Mac’e yansıtmanıza yardımcı olacak film kayıt çıkışı olarak iPhone’unuzu seçin.
 • Kurulum tamamlandıktan sonra, kayıt düğmesine basmanız, Snapchat’i açmanız ve Snapchat’ın ekran görüntüsü bildirilmeden görüntüleyebilirsiniz.

Umarız yukarıda belirtilen basit yollar ile kişinin haberi olmadan Snapchat’ta bir ekran görüntüsü almanıza yardımcı olmuşuzdur.

Bir hatırlatma olarak, eylemi herhangi bir zalimce niyet için değil, sadece eğlence için onaylıyoruz. Yani, başkalarının mahremiyetini korumanız ve çizgiyi aşmamanız gerekir!

Photo of author

Mehmet Çoban

`TURKEY 🇹🇷 ▪︎`Edit ▪︎`Decup ▪︎`Photoshop ▪︎`Content Producer ▪︎`Social Media Management

Yorum yapın