En iyi Buzdolabı Marka ve Model Tavsiyeleri ✔️ 2023

Eviniz için doğru buzdolabı tercihinde bulunmak oldukça zor ve bazen de yorucu bir süreç haline dönüşebilir. Bu gibi durumlarda en iyi buzdolabı ürününü bulmak için arayışa girersiniz. Gıdaların korunması ve uzun süre taze kalması için buzdolapları önemli birer araçtır. Mutfakların vazgeçilmez unsuru olan buzdolapları da değişen teknoloji ile birlikte gelişmiş ve sahip olduğu donanım giderek yenilenmiştir.

Piyasada yer alan çok sayıda marka ve model arasından doğru tercihler yapmak da bir o kadar zorlaşmıştır. Kullanım tercihine, mutfak yapısına, teknik özelliklerine, rengine ve kalitesine göre değişen en iyi buzdolabı sahibi olabilmek için internetten araştırma yapmak etkili bir yol olacaktır. 

en iyi buzdolabı marka ve model tavsiyeleri
en iyi buzdolabı marka ve model tavsiyeleri

En İyi Buzdolabı – En İyi Buzdolabı Marka ve Modelleri 2022

Çeşitli siteler ve bloglarda çoğu buzdolabı markası ve modelleri ile ilgili bilgi sahibi olunabileceği gibi kullanıcı yorumlarına da ulaşılabilir. Tüm bu bilgiler ışığında kullanıcı yorum ve değerlendirmelerine göre ön plana çıkan buzdolabı marka ve modellerini şu şekilde sıralayabiliriz; 

1. Samsung RT46K6000WW/TR A+ 468 lt No-Frost Buzdolabı

Samsung RT46K6000WW/TR
Samsung RT46K6000WW/TR

Klasik buzdolabı modeli olarak dondurucusu üst tarafta olan model, en iyi buzdolabı olma konusunda rakip tanımıyor. Kullanıcılara dilediklerinde dondurucu kısmını buzdolabına dönüştürme fırsatı sunması öne çıkan özellikleri arasında yer almaktadır.

Buzdolabı bölmelerinin sıcaklığını düşük elektrik akımından yararlanarak 15 C altında tutarak büyük oranda enerji tasarrufu sağlamaktadır. Twin Cooling Plus teknolojisi sayesinde müşterilere inanılmaz bir deneyim sunuyor. Bu özellik sayesinde bölmeler ayrı ayrı soğutulduğu için beklenmedik koku oluşumu engelleniyor ve yiyeceklerin tatları uzun süre tazeliğini koruyor.

İç hacminin genişliği ve enerji tasarrufu sağlaması sayesinde diğer marka modellerinden bir adım öne geçektedir. 468 litrelik iç hacmi ve 123 litre soğutucu hacmi ile tüm yiyeceklerinize yetecek kadar yer imkanı sağlamaktadır. A+ enerji tasarrufu özelliği ile çevre dostu bir buzdolabı olma özelliğine sahiptir. 

2. Siemens KG86NAI42N A+++ Kombi No-Frost Buzdolabı

Siemens KG86NAI42N A+++ Kombi No-Frost
Siemens KG86NAI42N A+++ Kombi No-Frost

Siemens’in en çok tercih edilen bu modeli, çift kapılı, geniş haznesi ve sade tasarımıyla göz dolduruyor. Çoğu kullanıcı tarafından olumlu yorumlar alan bu buzdolabı modeli en iyi buzdolabı sıralamasında ikinci sırada yer alıyor.

619 litrelik hacmi ile tüm yiyeceklerinizi içine sığdırabilmenize olanak sağlamaktadır. 40 dB ile son derece sessiz çalışan buzdolabının enerji tüketimi de yıllık 252 kWh ile oldukça düşük seviyededir.

Bu nedenle çok az enerji tüketimi ile tasarruf sağlamaktadır. Dolap işi rafların kolay çıkması ve temizleme işlemlerinin rahatça yapılabilmesi ev hanımlarının hayatını kolaylaştıran cinstendir. Dijital kontrol paneli ile dolap içi sıcaklık düzeyi kolaylıkla ayarlanabiliyor. A+++ enerji sınıfına ait olması çevre dostu özelliğinin bir göstergesidir. 

3. Altus ALK 471 NX A++ Kombi No Frost Kombi Buzdolabı

Altus ALK 471 NX A++ Kombi No Frost Kombi Buzdolabı
Altus ALK 471 NX A++ Kombi No Frost Kombi

Altus’un bu buzdolabı modelinin öne çıkan özelliği, hızlı soğutma ve dondurma yapabilmesidir. No Frost olması dondurucu kısmında karlanma yapmasını engellemektedir. Dondurucu kısmı buzdolabının alt bölümünde yer almaktadır. dijital kontrol paneli gövde kısmında yer almaktadır ve soğutma-dondurma seviyeleri buradan düzenlenir. 

İç aydınlatması led ışıklarla yapılmaktadır. Soğuk havanın buzdolabı içinde eşit bir şekilde dağılımı sayesinde yiyeceklerin kokusunun birbirine karışmasını önlemektedir. Ayrıca buzdolabının tatil modu sayesinde düşük oranda enerji tüketimi yapmasına olanak sağlayan bir özelliği bulunmaktadır.

Uzun süre evden uzak kalacağınız zamanlarda bu özelliği kullanabilirsiniz. Buzdolabı modelleri arasında en iyi buzdolabı olmaya aday olacak Altus marka bu buzdolabı için internette yapılan değerlendirmeler de oldukça olumludur. 

4. VESTEL NF520 A++ 520 Lt No Frost Buzdolabı

VESTEL NF520 A++ 520 Lt No Frost Buzdolabı
VESTEL NF520 A++ 520 Lt No Frost

No Frost Vestel buzdolabı modeli, kullanışlı ve enerji tasarrufu yapması ile oldukça tercih edilmektedir. Çift kapaklı olan bu modelde dondurucu kısmı üst tarafta yer almaktadır.

Nem dengesi ve hava sirkülasyonu için ısıyı sabit tutma özelliğine sahiptir. Vita Depo adlı özelliği ile sebzelerin yer aldığı bölümde nem dengesi sabit tutulur. 520 lt iç hacme ve 97 lt dondurucu hacmine sahiptir.

Kahvaltılık bölmesi sıfır derece özelliklidir. Böylece dondurulmuş ürünlerin çözülme işlemleri ile hassas gıdalar için ideal bir ortam yaratır. Hareketli raf sistemi özelliği ile kullanıcılara diledikleri gibi düzenleme ve temizleme imkanı sunar. Daha önce kullanan müşteriler için bu model çoktan en iyi buzdolabı kategorisinde üst sıralarda yerini aldı. 

5. Bosch KGN86AI42N A+++ 682 lt No-Frost Buzdolabı

Bosch KGN86AI42N A+++ 682 lt No-Frost Buzdolabı
Bosch KGN86AI42N A+++ 682 lt No-Frost

Geniş iç hacmi ve kullanım kolaylığı ile Bosch KGN86AI42N A+++ 682 lt No-Frost Buzdolabı en iyi buzdolabı listesinde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Dondurucusunun altta yer alması, şık ve renginin de oldukça çarpıcı olması ile çoğu kullanıcıdan da tam not almış.

Vita Fresh özelliği ile iki kat daha uzun süre yüyecek ve içecekleri taze tutmaktadır. No Frost özelliği karlanma ve buzlanma yapmayı engeller. Super Cooling teknolojisi sayesinde yeni alınan gıdalar anında soğur. Big Box çekmecesi sayesinde özellikle büyük boyutlardaki gıdaları kolay saklamanıza imkan verir. 

6. LG GN-H702HLHU A++Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı

LG GN-H702HLHU A++Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı
LG GN-H702HLHU A++Çift Kapılı No-Frost

LG modelleri arasında en çok sevilen ve satın alınan LG GN-H702HLHU A++ Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı, sahip olduğu özellikleri ile fonksiyonel bir kullanım imkanı sunuyor. Müşterilerin severek kullandığı bir model olarak değerlendirilen LG GN-H702HLHU A++ Çift Kapılı No-Frost Buzdolabı en iyi buzdolabı ünvanını da sonuna kadar hak ediyor. Çift kapılı olan buzdolabının dondurucu üst kısımda bulunmaktadır.

Nature FRESH özelliği dolabın içinin eşit şekilde soğumasını sağlamaktadır. Door Cooling+ teknolojisi ise bilinen soğutma işlemlerinden farklı olarak son derece hızlı ve etkili bir soğutma deneyimi sağlıyor. Buzdolabı almadan önce yapacağınız araştırmalara yardımcı olacak bu modelleri sizlerinde dikkatle incelemizde yarar vardır. Kendi ihtiyaç ve zevklerinizi de göz önünde bulundurarak en iyi buzdolabı seçiminizi yapabilirsiniz. 

7. Electrolux EN6086MOX Buzdolabı

Electrolux EN6086MOX Buzdolabı
Electrolux EN6086MOX

A++ enerji tasarrufu özelliğine sahip Electrolux EN6086MOX Buzdolabı, benzersiz bir soğutma özelliğine sahiptir. Bağımsız ısı kontrol özelliği ile gıdalarınızı doğru derecelerde saklamanıza imkan sağlar.

Dokunmatik LCD panel ile şık bir görünüme ve pratik kullanıma sahiptir. parmak izi önleyici inox dış görünüm teknolojisi sayesinde etkili bir tasarım sunar. Hızlı soğutma ve dondurma özellikleri ile yiyeceklerinizin lezzetini ve tazeliğini kaybetmesini önler. 

8. Sharp SJ-EX820F-SL Buzdolabı

Sharp SJ-EX820F-SL Buzdolabı
Sharp SJ-EX820F-SL

Üst düzey performans ve yüksek teknoloji harikası bir buzdolabı arıyorsanız Sharp SJ-EX820F-SL Buzdolabı tam size göre. Geniş mutfak ve mekanlar için tasarlanmış bu modelin iç hacmi 605 litre iken dondurucusu 211 litredir.

Kalabalık aileler için tasarlanmış olan buzdolabının dış görünümü de oldukça şıktır. Nano Koku Tutucu özelliği ile dolap içinde kötü koku oluşumunu engeller. Hibrit Soğutma sitemi sayesinde de soğuk havayı ve nemi buzdolabının içerisine eşit dağıtarak yiyeceklerin tazeliğini uzun süre korumasına yardımcı olmaktadır. J-Tech inventer teknolojisi sayesinde de yüksek enerji tasarrufu sağlayarak enerji tüketimini azaltıyor. 

9. Bosch KGN76AIF0N Buzdolabı

Bosch KGN76AIF0N Buzdolabı
Bosch KGN76AIF0N

Klasik bir buzdolabı görünümüne sahip Bosch KGN76AIF0N Buzdolabı, çift kapaklı olup dondurucu bölümü üstte yer almaktadır. Son teknolojik donanıma sahip bu model, kullanıcıları yeni özellikleriyle cezbediyor.

VitaFresh Plus adlı bölmelerle besinler ilk günkü tazeliğin koruyarak daha uzun süre kullanıma imkan sağlıyor. İklimleme özelliği sayesinde bölümlerde nemlendirmeyi farklı olarak ayarlayıp, et, tavuk gibi besinlerin uzun süre saklanmasını kolaylaştırıyor. A++ enerji tasarruf teknolojisi sayesinde enerji tüketimi minimum oranda kalıyor. 

10. Samsung RL4353FBASL A++ Buzdolabı

Samsung RL4353FBASL A++ Buzdolabı
Samsung RL4353FBASL A++

Üstün soğutma teknolojisi ve zarif tasarımıyla Samsung RL4353FBASL A++ Buzdolabı, alışkın olduğumuz buzdolabı modellerinden farkını ortaya koyuyor. Bu modelin en büyük özelliği diğer dolaplara oranla %20 daha az enerji tüketmesidir.

Gelişmiş inventer teknolojisi sayesinde çalışması oldukça sessizdir. Soğutma sistemi dolap içi nem dengesini sağlama da oldukça başarılıdır. Bu modeli öne çıkartan en önemli özelliği, çevre dostu çalışma düzeneğine sahip olmasıdır. Hem cebe hem de doğaya en az zararı dokunan buzdolabı olarak da bilinmektedir.

En iyi buzdolabı markaları ve modellerini tavsiye olarak sunduğumuz buzdolabı listemizin sonuna geldik. Bu listedeki buzdolabı modellerinin bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olanını tercih edebilir ve ister perakende ister de internet üzerinden alışını gerçekleştirebilirsiniz. Yaygın olarak piyasada bulunan bu bozdolabı modelleri bir süre daha bu fiyatlar ile satışa devam edecek gibi görünüyor…

Diğer tavsiye listelerimizi görmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz;

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın