En iyi Saç Düzleştirici Marka ve Model Tavsiyeleri ✔️ 2023

En iyi saç düzleştirici her kadının hayatında önemli bir yere sahiptir. Saçlara daha iyi şekil vermek ve yapılandırabilmek için en iyi modelin hangisi olduğu her zaman merak meselesidir. Bu konuda bazı marka ve modeller şöyle verilebilir; 

en iyi saç düzleştirici tavsiyeleri
en iyi saç düzleştirici tavsiyeleri
  • Remington S2412 Air Plates Compact Titanyum Saç Düzleştirici 
  • Philips BHS375/00 Essential ThermoProtect Düzleştirici 
  • Rowenta Row Elite ROW SF SF4112 Extra Liss Saç Düzleştirici 
  • Arzum AR5035 Mona Sense Saç Düzleştirici 
  • Fakir Ion Jet Saç Düzleştiricisi 

Günümüzde üretilen her ürün farklı teknolojilere sahiptir. Dolayısıyla bu düzleştiricilerin hepsi farklı özellikler sunar. Böylece fiyatları da farklılaşır. Bunda hangi saç düzleştirici çeşidi olduğunun da etkisi vardır. 

En İyi Saç Düzleştirici Çeşitleri Hangileridir? (2022)

Saç düzleştirici olarak ne önerirsiniz kadınlar arasında sıkça konuşulan konular arasındadır. Zira daha hacimli ve saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Bunda seçilen saç düzleştiricisinin türü de önemlidir. Bunlar şu şekilde verilebilir; 

  • Seramik saç düzleştirici: Bu tür düzleştiriciler, verdiği ısıyı yüzeye eşit bir şekilde dağıtır. Isısı düşük olduğu için yakma oranı daha düşüktür. Saçlarınıza yumuşatmak istiyorsanız güzel bir tercihtir. 
  • Turmalin saç düzleştirici: Bu modeller kuru ve yıpranmış saçlar için tavsiye edilir. Daha parlak ve canlı görünüm sağlar. 
  • Keratinli saç düzleştiricisi: Bu modeller saçta bulunan proteinleri azaltmaksızın canlı bir görünüm katar. 
  • Titanyum saç düzleştirici: Bu tür modeller özellikle kıvırcık ve kalın telli saç yapısına sahip kadınlara önerilir. Eğer saçınıza her gün biçim veriyorsanız da kullanılabilir. Zira saça verdiği zarar minimumdur. Daha güzel bir görüntüye ek olarak saçlarınızı da iyileştirir. 

Peki, alırken nelere dikkat edilmeli? Eğer saç yapınız kısaysa 19 mm olanlar önerilir. Kısa ve kalın saç tiplerinde 22 mm daha güzel sonuçlar sunar. Az kalın saçlarda 25 mm, kalın ve kıvırcık tiplerde 28 mm seçilmelidir. 

Ancak saçlarınız uzun bir yapıya sahipse, 32 mm olanlar tavsiye edilir. Zira yapıları gereği daha güzel sonuçlar verir. 

En İyi Saç Düzleştiricilerin Fiyatı Ne Kadar? 

En iyi saç düzleştirici fiyatları farklı etmenlere göre farklılık gösterir. Bunda kalınlık, çeşidi, özellikleri dâhil farklı etmenler vardır. Yukarıda verdiğimiz modellerin fiyatları şöyle verilebilir;

Model Adı Fiyat 
Remington S2412 Air Plates Compact  399+ Türk Lirası 
Philips BHS375/00 Essential ThermoProtect Düzleştirici 375+ Türk Lirası (İndirimli) 
Rowenta Row Elite ROW SF SF4112 Extra Liss Saç Düzleştirici 499+ Türk Lirası 
Arzum AR5035 Mona Sense Saç Düzleştirici 299+ Türk Lirası (İndirimli) 
Fakir Ion Jet Saç Düzleştiricisi 360+ Türk Lirası (İndirimli) 
Fiyatlar 2022 Mayıs ayında Google Alışveriş sonuçlarından ortalama olarak elde edilmiştir.

“Fiyatlar günlük piyasa dalgalanmalarına göre değişiklik gösterebilir.”

Tablodan da görüldüğü üzere önerilen saç düzleştirici fiyatları indirimli şekilde 178 TL’den başlayan fiyatlara göredir. Almadan önce özelliklerine ve hangi malzemeden üretildiğine bakarak alım yapılmalıdır. Böylece daha iyi sonuçlar elde edilebilir.  

1. Remington S2412 Air Plates Compact Titanium Saç Düzleştirici

Remington S2412 Air Plates Compact Titanium
Remington S2412 Air Plates Compact Titanium

Remington en iyi düzleştirici olarak titanyumdan imal edilen S2412 Air Plates Compact serisi verilebilir. 24 garantisi olan ürün, 30 saniye ısınma süresine sahiptir. Böylece kısa sürede saçlarınıza şekil vermenizi sağlar. Bununla beraber ısı ayarı 200 derecedir ve ayarı yoktur. 

Tutuş ve kullanım bakımından pratik olup, istediğiniz yapıya kısa sürede kavuşmanızı sağlar. 

2. Philips BHS375/00 Essential ThermoProtect Düzleştirici 

Philips BHS375/00 Essential ThermoProtect
Philips BHS375/00 Essential ThermoProtect

En iyi saç düzleştirici olarak tercih edilebilecek bir diğer model de Philips’in BHS375/00 Essential ThermoProtect’tir. Keratin katkılı seramikten üretilen ürün, 24 ay garantiye ve 60 saniye ısınma zamanına sahiptir.  

 Isı ayarı mevcut olan bu modelde, 180 ve 220 olmak üzere kalibrasyon yapılabilir. Plakaları uzun olduğu için şekillendirmeyi daha rahat yapmanızı sağlar. 

3. Rowenta Row Elite ROW SF SF4112 Extra Liss Saç Düzleştirici

Rowenta Row Elite ROW SF SF4112 Extra Liss
Rowenta Row Elite ROW SF SF4112 Extra Liss

Saç düzleştirici önerileri arasında bir diğer seçenek de Rowenta tarafından üretilen Row Elite ROW SF SF4112 Extra Liss ürünüdür. Keratin ve turmalin kaplama olup, 24 ay garantisi vardır. Isınma süresi 30 saniye gibi oldukça düşüktür. 

Eğer ısı ayarı yapmak istiyorsanız size 130 ve 230 derece arasında altı değişik seçenek sunulur. Eğer saçlarınızı daha düşük ısıda şekillendirmek istiyorsanız oldukça pratiktir. Saçlarınızda elektriklenme yaşanmasını en ileri seviyede önler. 

4. Arzum AR5035 Mona Sense Saç Düzleştirici

Arzum AR5035 Mona Sense
Arzum AR5035 Mona Sense en iyi saç düzleştirici

En iyi saç düzleştirici markaları arasında bulunan Arzum AR5035 Mona Sense, seramik kullanılarak üretilmiştir. Eğer saçlarınıza 130 dereceden daha düşük ısıyla şekil vermek istiyorsanız oldukça kullanışlıdır. Zira 100 ile 230 arasında kalibrasyon yapma imkânı verir. 

36 ay garanti süresi olan ürün, otomatik kapanma özelliği sayesinde güvenli bir yapıya sahiptir. Böylece açık unutsanız bile bir süre sonra kendiliğinden kapanır. Ayrıca kilit sistemi de mevcuttur. 

5. Fakir Ion Jet Saç Düzleştiricisi 

Fakir Ion Jet
Fakir Ion Jet – saç düzleştirici

En iyi saç düzleştirici arasında son model olarak Fakir’in Ion Jet saç düzleştiricisi verilebilir. Seramik kullanılarak imal edilen bu ürün, 24 ay garanti süresine sahiptir. Isı ayarı 120 ile 200 derece arasında değişiklik gösterir. Böylece farklı saç yapılarına rahatlıkla uyum sağlar. 

Üzerinde LED ısı ayarı göstergesi olup, derece buradan kolayca takip edilebilir. Plakaları 27 mm genişliğinde olup, iyon işlevi ile saç yapınızı da iyileştirir. 

 Pek çok açıdan saç düzleştirici marka ve modelleri tavsiye edilebiliyor. En iyi saç düzleştiriciyi tercih etmek için birkaç modelin özelliklerini kıyaslamanız gerekiyor. Bu listedeki saç düzleştirici modellerini kullanarak sizin için en iyi olan saç düzleştiriciyi tercih edebilirsiniz. 

Diğer tavsiye listelerimizi görmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz;

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın