En iyi PowerBank Markaları ve Modelleri ✔️ 2023 🔋

Günümüzde birçok kişi işlerini akıllı telefon aracılığı ile internet üzerinden hallediyor. Akıllı telefon kullanımının günümüzde oldukça arttığını söyleyebiliriz. Bu sebep doğrultusunda hayatımızda yer alan powerbank cihazları hayati öneme sahip. En iyi powerbank markaları ve modelleri ise bu önemi daha fazla gözetmemize vesile oluyor.

Telefonunuzu şarj etme imkanınız olmadığında powerbankler portatif bir şarj istasyonu gibi sizlere fayda sağlıyor. Oldukça faydalı olan bu ürünleri satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmakta. Kalitesiz ürünleri kullanmanız halinde telefonunuzun bataryasına zarar verebilirsiniz. Tüm bunlara dikkat ederek hazırladığımız en iyi powerbank markaları…

en iyi powerbank markaları
en iyi powerbank markaları

En iyi PowerBank Markaları:

Telefonunuz ve diğer şarjlı aletleriniz için en iyi powerbank markaları;

 • Xiaomi  
 • Asus  
 • Sony  
 • Samsung  
 • Spigen  
 • Link Tech  
 • Anker PowerCore  

Listedeki markalar en kaliteli powerbank üreticileri arasında yer almaktadır. Markaların çeşitli modelleri diğerlerine göre çok daha verimli çalışmaktadır. Bu markaların ürettiği powerbank cihazları kullanarak cihazınızı gelebilecek zararlardan koruyabilirsiniz. Aynı şekilde bu powerbank cihazları uzun seneler boyunca verimliliğini kaybetmeden sizlere iyi bir performans sunacaktır. 

Powerbank Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Powerbank alırken birçok farklı özelliğe dikkat edilmesi gerekiyor. Powerbank alınırken nelere dikkat edilmeli? Powerbank alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus kesinlikle batarya teknolojisi ve bataryanın mAh değeri. Bataryanın mAh değeri ne kadar yüksek olursa cihaz o kadar uzun pil ömrü sunuyor. Fakat mAh değeri arttıkça powerbankin boyutu ve ağırlığı da artıyor. Kullanım kolaylığı istiyorsanız çok daha portatif olan düşük mAh değerli powerbank cihazları tercih edebilirsiniz.  

Powerbank modelleri arasında tercih yaparken diğer dikkat etmeniz gereken konu ise güç girişi ve güç çıkışı. Cihazların üzerinde yazan 2A, 4A gibi ibareler güç girişi ve güç çıkışı değerlerini göstermektedir. Modeller arasında tercih yaparken bu ibarenin en az 2A olmasına dikkat ediniz. Bu duruma dikkat etmediğiniz taktirde telefonunuzu şarj etmek için uzun süre beklemeniz gerekebilir. Akım değeri hakkında bilgi veren bu ibareler oldukça önemlidir. En iyi powerbank markaları genel olarak yüksek akım değeri ile çıkışlar sunarak şarj sürenizi kısaltmayı hedefler. 

Powerbank modellerinde dikkat etmeniz gereken diğer bir konu ise USB çıkışı ve port sayısıdır. Aynı anda birkaç cihazı şarj etmek istiyorsanız birden fazla porta sahip olan modelleri tercih edebilirsiniz. Fakat cihazı sadece akıllı telefonunuz için kullanacaksanız tek bir port işinizi rahatlıkla görecektir. Aynı şekilde powerbank satın alırken adaptör kalitesine de dikkat etmeyi unutmayınız. Gerilim ve akım değerlerine uygun olan adaptörler sizlere en iyi verimi sunacaktır. İyi bir performans almak istiyorsanız adaptöre kesinlikle dikkat etmelisiniz. En iyi power bank markaları genel olarak cihaza uygun adaptörler kullandığından bu konuda endişe etmenize gerek yoktur. 

En İyi PowerBank Markaları ve Modelleri

En kaliteli markalar altında üretilen en iyi powerbank modelleri:  

 • Xiaomi Mi 20.000 mAh 
 • Asus ZenPower 10.050 mAh 
 • Sony CP-V10 
 • Samsung 11.300 mAh 

Şeklinde sıralanıyor. Modellerin genel olarak 10.000 mAh üstünde olması sizlere birden fazla kullanım için fırsat sunacaktır. Cihazınızı birden çok kez şarj edebilme kapasitesine sahip bu powerbank modelleri uzun kullanımlar için kesinlikle uygundur.  

İlgini Çekebilir: Android Batarya Ömrünü ve Sağlığını Öğrenme

Günlük hayatınızda kullanacağınız bu powerbankler aynı zaman da uzun seyahatler ve kamp gibi farklı koşullarda da sizlere yardımcı olacaktır. Elektriğe uzun süre erişiminizin olmayacağı zamanlarda bu portatif şarj istasyonları sizlere her türlü konuda yardımcı olacaktır.  

1. Xiaomi Mi 20.000 mAh

Xiaomi Mi 20.000 mAh
Xiaomi Mi 20.000 mAh

Telefon ve telefon aksesuarları konusunda oldukça başarılı olan Xiaomi powerbank cihazları konusunda da oldukça kaliteli işler ortaya koyuyor. Yüksek bir fiyat/performans oranına sahip olan markanın ürünlerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. 20.000 mAh kapasiteye sahip olan powerbank modeli cihazınızı birçok kez şarj edebiliyor. Telefonunuzun bataryasına göre değişen bu durum ortalama bir telefonu yaklaşık 7 kez şarj edebilme kapasitesine sahip. Yüksek pil gücü ve hızlı şarj özelliği ile bu model birçok cihaza göre oldukça iyi bir tercih olacaktır. 

2. Asus ZenPower 10.050 mAh 

Asus ZenPower 10.050 mAh 
Asus ZenPower 10.050 mAh

Diğer powerbank modellerine kıyasla metal bir kasaya sahip olan cihaz oldukça dayanıklı bir şekilde üretilmiş. Metal kasası yüzünden diğer cihazlardan ağır olsa da fiyat performans konusunda oldukça iyi bir sonuç ortaya koyuyor. Ortalama bir cihazı 3-4 kez şarj edebilecek bu cihaz ortalama bir şarj kapasitesine sahip.  

3. Sony CP-V10 10.000 mAh 

Sony CP-V10 10.000 mAh 
Sony CP-V10 10.000 mAh

Hızlı şarj özelliğine sahip olan Sony CP-V10 ortalama bir şarj kapasitesine sahip. Cihazdan cihaza değişiklik gösterecek şekilde ortalama bir cihazı yaklaşık 4 kez şarj edebiliyor. Oldukça uygun fiyatlara satılan bu model sadece 250 gram ağırlığında. Batarya kalitesi olarak oldukça iyi bir performans gösteren cihaz sizlere uzun seneler boyunca problem çıkarmayacaktır.  

4. Samsung 11300 mAh

Samsung 11300 mAh
Samsung 11300 mAh

Akıllı telefonlar ve diğer teknolojiler alanında oldukça iyi bir konuma sahip olan Samsung powerbank cihazları konusunda da iyi işler çıkarıyor. 11.300 mAh kapasiteye sahip olan bu modeli günlük kullanım için oldukça uygun. Hafif ve portatif yapısı ile yanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz cihaz telefonunuzu 4-5 kere tam olarak şarj edecektir.  

En iyi PowerBank markaları tavsiyelerimiz bu şekildedir. Daha fazla marka ve model vererek aklınızı karıştırmak istemediğimiz için kısa bir liste sunmayı tercih ettik. PowerBank kalitesi pil ve marka kalitesinden gelmektedir. Sektörde tecrübesi bulunan üreticilerden ürün almak, ürünün yanı sıra hizmet almak anlamına da gelir. Bu yüzden bilindik markaların popüler ürünlerini tercih etmek, uzun süreli ve sağlıklı powerbank deneyimi yaşamak anlamına gelir.

Diğer tavsiye listelerimizi görmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz;

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın