SuperBox Kota Sorgulama işlemi nasıl yapılır? ✔️ 2023

SuperBox, Turkcell’in sağlayıcılığında kullanımda olan bir internet hizmetidir. Fiber internetini başka bir sabit internet hizmeti almadan hizmetinize sunmayı vaat ediyor. Bu hizmet farklı paketler halinde sunuluyor. Dolayısıyla SuperBox kota sorgulama işleminin nasıl yapılacağını bilmek önem taşıyor. Çünkü kota aşımları olduğunda buna göre işlem gerçekleşiyor.

SuperBox fiber altyapısı olmayan muhitler için çok avantajlı. VDSL/ADSL hizmetinden yeterli verimi alamıyorsanız, iş veya okul sorumluluklarınız daha yüksek hızda bir internet kullanımını gerektiriyorsa; SuperBox imdadınıza yetişebilir. Sadece SIM kart ile istediğiniz yerde fiber internetin hızından yararlanabilirsiniz. Eğer limitsiz paketi kullanmıyorsanız, kalan kullanımlarınızı takip edebilmek için iki mevcut yol var.

SuperBox Kota Sorgulama işlemi nasıl yapılır?
SuperBox Kota Sorgulama işlemi nasıl yapılır?

SuperBox Kota Sorgulama

SuperBox kota sorgulama işlemleriniz için tercih edebileceğiniz üç farklı seçenek vardır. İnternet ve uygulama üzerinden sorgulama yapabileceğiniz gibi, SMS aracılığıyla da kalan haklarınızı öğrenebilirsiniz.

İnternet Üzerinden

SuperBox Kota Sorgulama

Turkcell müşterileri site içerisinde yer alan bireysel müşterilerin giriş yapabileceği internet şubesi aracılığıyla aboneliklerine ilişkin bilgileri sorgulayabilirler. Turkcell internet sitesine giriş yaptıktan sonra gerekli yönergeleri izleyerek bilgilere ulaşabilirsiniz. SuperBox Turkcell SIM kart aracılığıyla işlerlik kazandığı için işlemlerinizi gerçekleştirebilir, ek paketler satın alabilirsiniz.

Uygulama Üzerinden

Telefonunuzun işletim sistemi göre, indirme merkezinden Turkcell uygulamasını edinerek, SuperBox kota sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra ek paket satın alabilir, aboneliğinize ilişkin bilgileri öğrenebilir ve müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Android

SuperBox Kota Sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Android telefonlarınızdan SuperBox kota sorgulama işlemini gerçekleştirmek için:

  • Adım 1: Google Play üzerinden Turkcell uygulamasını indiriniz.
  • Adım 2: Cihazınıza uygulama yüklendikten sonra uygulama açınız.
  • Adım 3: Uygulamaya giriş yapabilmek için kayıtlı telefon numaranızı veya e-postanızı giriniz.
  • Adım 4: Devam tuşuna tıkladıktan sonra gelen menüde SuperBox’a ait telefon numarasını istenilen yere giriniz.
  • Adım 5: Şifrenizi biliyorsanız giriş yapınız.
  • Adım 6: Şifrenizi bilmiyorsanız Şifresiz Giriş seçeneğine tıklayanız.
  • Adım 7: Modem arayüzünde sağ üstteki mesaj ikonunun içerisinde görebileceğiniz gelen mesajdaki tek kullanımlık şifreyi kullanınız.
  • Adım 8: Giriş yaptıktan sonra menü içerisinde Kalan Kullanımlar kısmından bilgileri görebilirsiniz.

IOS

SuperBox Kota Sorgulama işlemi nasıl yapılır?

iPhone telefonlar için indirme linki farklı olsa da geri kalan adımlar aynıdır. AppStore’dan Turkcell uygulamasını indirerek üstte detaylı bir şekilde yer alan adımları izleyebilirsiniz.

Şifre ile alakalı sorunlar için diğer içeriklerimizi ziyaret edebilirsiniz:

SMS Aracılığıyla

Eğer internet üzerinden ve uygulama aracılığıyla öğrenmeyi tercih etmiyorsanız, SuperBox kota sorgulama işleminizi SMS aracılığıyla yapabilirsiniz. “KALAN” yazıp 2222‘ye SMS yollayarak, kalan kullanım hakkınızı öğrenebilirsiniz.

Yorum yapın