Superbox Şifre Değiştirme: Superbox Şifre İşlemleri ✔️ 2023

SuperBox Şifre değiştirme tüm Turkcell Superbox kullanıcıları tarafından merak edilen bir işlemdir. Turkcell tarafından kablolu altyapıya ihtiyaç duymayan internet olarak sunulan ve birçok kullanıcıya sahip olan Superbox hizmetleri, oldukça basit ve sade bir sisteme sahiptir. Bu yüzden yapılacak olan tüm işlemler basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu içeriğimizde de Superbox şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz.

SuperBOX Şifre Değiştirme: SuperBox Şifresi Nasıl Değiştirilir?
SuperBOX Şifre Değiştirme: SuperBox Şifresi Nasıl Değiştirilir?

SuperBox Şifre Değiştirme İşlemi

Superbox şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebilmek için modeminizin modelini bilmeniz ve modeminizin ara yüzüne nasıl giriş yapabileceğiniz öğrenmeniz gerekiyor. Daha sonrasında bu panel üzerinden şifrenizi kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Ayrıca aynı modem ara yüzü yardımıyla Wi-Fi adını değiştirebilir, internete bağlı olan cihazları görüntüleyebilir ve bazı basit ayarlar üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

SuperBox Varsayılan Şifre ve Modem Arayüzü

Her Superbox cihaz için verilen varsayılan bir şifre bulunmaktadır ve Wi-Fi üzerinden ağınıza bağlanmak için bu şifreyi kullanmanız gerekir. Fakat internetinize çok kişi bağlanıyorsa veya şifrenizi hatırlamakta zorlanıyorsanız hemen değişim işlemini yapabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken ilk şey modem ara yüzüne erişmektir. Modem ara yüzüne erişebileceğiniz adres genellikle modeminizin arkasında veya altında IP olarak belirtilen kısımda yazmaktadır. Eğer bu adresi göremediyseniz şu adresleri deneyebilirsiniz:

  • 192.168.0.1
  • 192.168.1.1
  • 192.168.2.1

Bu adreslerden birini internet tarayıcınıza yazmanız halinde karşınıza bir giriş ekranı gelecektir. Bu ekrana ise yine modeminizin üzerinde yazan username ve password kısmındaki değerleri girmeniz gerekir. Bu bilgiler genellikle aşağıdakilerden biridir:

  • Kullanıcı Adı: admin – Şifre: superbox
  • Kullanıcı Adı: admin – Şifre: superbox1
  • Kullanıcı Adı: root – Şifre: superbox
  • Kullanıcı Adı: admin – Şifre: admin

Bu işlemleri gerçekleştirdikten ve modem ara yüzüne girdikten sonra istatistikler sayfası ile karşılaşırsınız. Bu sayfa üzerinden “Ayarlar” sayfasına geçiş yaparak internetiniz üzerindeki tüm ayarları yapabilirsiniz.

İlgili İçerik: Superonline Modem Şifresi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

SuperBox Wi-Fi Şifresi Değiştirme

SuperBox Wi-Fi Şifresi Değiştirme
SuperBox Wi-Fi Şifresi Değiştirme

Eğer modem ara yüzüne erişmeyi başardıysanız Superbox şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz demektir. Aşağıda bahsedeceğimiz adımları izleyerek hızlı bir şekilde Wi-Fi şifrenizi değiştirebilirsiniz. Bu işlemler Huawei marka modemlere göre anlatılmaktadır, eğer farklı bir modeminiz bulunuyorsanız benzer adımlarla yine şifrenizi değiştirebilirsiniz.

  • Menüde bulunan “Ayarlar” sekmesine geçiş yapın.
  • Sol menüde bulunan “WLAN” açılabilir menüsünü açın ve “WLAN Temel Ayarları” yazısına tıklayın.
  • Açılan sayfada “WLAN Anahtarı” kutucuğunu bulun ve yeni şifrenizi girerek “Uygula” butonuna basın.

Bu işlemlerden sonra Wi-Fİ şifreniz değişecek ve bağlı olan tüm cihazlardan çıkış yapılacaktır. Tekrar internetinize bağlanabilmek için yeni şifreyi girmeniz gerekecektir. Ayrıca aynı sayfa içerisinden Wi-Fi adınızı değiştirebilir, güvenlik modlarını kontrol edebilir, internete bağlı olan kişileri inceleyebilir ve engelleyebilirsiniz.

Bu içerikteki bilgiler Superbox resmi Turkcell kaynaklarından derlenmiştir.

Yorum yapın