Okul İnternet Şifresi – Fatih WiFi (İnternet) Şifresi

Okul İnternet Şifresi, öğrencilere verilen ücretsiz internet şifresidir. Meb ve bazı resmi eğitim kurumları tarafından verilen bu ücretsiz internet Fatih WiFi olarak da bilinir. Bu sebeple ilgili okul internet şifresi aynı zamanda Fatih WiFi şifresi olarak da anılır. Bu içerikte ise size bu şifrelerin güncel hallerini sunacağız.

Fatih WiFi (İnternet) Şifresi

Fatih internet projesi, Türkiye’de öğrencilere internet erişimini sağlamaya yönelik bir projedir. Bu proje kapsamında, öğrencilerin okullarında internete erişim için gereken ekipmanlar sağlanmaktadır. Bu sayede öğrenciler derslerine ve eğitimlerine daha verimli bir şekilde devam edebilmektedir. Projenin amacı, öğrencilerin internete erişim eşitliğini sağlamak ve onların bilgiye ulaşımını kolaylaştırmaktır.

Okul İnternet Şifresi

Okul İnternet Şifresi - Fatih WiFi (İnternet) Şifresi

Okul internet şifresi, okulun internete erişimini kontrol etmek için kullanılan bir şifredir. Bu şifre genellikle okulun IT yönetimi tarafından verilir ve öğrencilerin internete erişim için kullanması gereken bir araçtır. Okul internet şifresi, öğrencilerin internete erişim sınırlamaları olması durumunda da kullanılabilir. Diğer yandan resmi eğitim kurumları Fatih internet projesi ile pek çok öğrenciye ücretsiz internet imkanı sağlıyor. Bu internetler Fatih WiFi olarak biliyor ve Fatih WiFi şifresi olarak araştırılıyor.

Bu şekilde, öğrenciler belirli bir zaman dilimi dahilinde ve belli bir hızda internete erişim hakkına sahip olabilirler. Okul internet şifresi, öğrencilerin eğitimlerine uygun bir şekilde internete erişimini sağlamak amacıyla kullanılır.

Fatih WiFi – Okul İnternet Şifreleri 2023

Fatih internet olarak bildiğimiz okul internet şifresi sürekli olarak güvenlik amacı ile değişmektedir. Bu internet şifrelerini sürekli olarak takip etmelisiniz. Sizler için okul internet şifresi adında bir liste oluşturduk. Bu listeden güncel Fatih wifi şifre ve okul internet şifresini takip edebilirsiniz:

Fatih WiFi - Okul İnternet Şifreleri 2023
!1qaz2WSX3edc4RFV%56
F@M2015i#Eb23TC
f1@2t34ih5
Fatih.1234
verdijm@n1453
{1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}
,Gu5%P5&?4#P~w
raqxw:;4E:q&#J
Fa!u9PA}7’+zBS96
!Fatih.12-34
@U)eeAC&J8?p3#
34i3s0t00

Fatih İnternet Wifi Ağına Bağlanma

Telefonda ya da bilgisayarda standart internet bağlanma ayarlarını uygulayarak Fatih okul internetine bağlanabilirsiniz. Bunun için;

Okul İnternet Şifresi - Fatih WiFi (İnternet) Şifresi

Telefonda internete bağlanma nasıl yapılır?

Akıllı telefonda WiFi ağlarını arama ve herhangi bir WiFi ağına (Fatih ya da okul internet şifresi kullanarak) bağlanma işlemi aşağıdaki adımları izleyerek yapılabilir:

 1. Ayarlar menüsüne gidin ve “WiFi” seçeneğine tıklayın.
 2. WiFi seçeneğinin açık olduğundan emin olun.
 3. Ekranın altında bulunan “WiFi ağlarını arama” düğmesine tıklayın.
 4. Telefonunuz, yerel alanda mevcut olan WiFi ağlarını tarar ve bir liste oluşturur.
 5. f@tih (fatih) WiFi ağını seçin ve “Bağlan” düğmesine tıklayın.
 6. Telefonunuz, WiFi ağının gerekli güvenlik bilgilerini isteyebilir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra, telefonunuz WiFi ağına bağlanır.

Not: Bu adımlar telefonunuzun işletim sistemine ve modeline göre değişebilir. Telefonunuzun kullanım kılavuzuna veya yardım menüsüne bakarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Windows bilgisayarda internete bağlanma nasıl yapılır?

Windows işletim sisteminde WiFi ağlarını arama ve herhangi bir WiFi ağına bağlanma işlemi aşağıdaki adımları izleyerek yapılabilir:

 1. Başlat menüsünü açın ve “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
 2. “Ağ ve İnternet” seçeneğine tıklayın.
 3. “WiFi” seçeneğine tıklayın ve “Etkinleştir” düğmesine tıklayarak WiFi özelliğini açın.
 4. WiFi ağlarını aramak için “WiFi ağlarını göster” düğmesine tıklayın.
 5. Mevcut WiFi ağları listesi görüntülenir. İstediğiniz WiFi ağını seçin ve “Bağlan” düğmesine tıklayın.
 6. Eğer WiFi ağı güvenlik ayarları gerektiriyorsa, gerekli güvenlik bilgilerini girdikten sonra “Bağlan” düğmesine tıklayın.

Not: Bu adımlar sistem ve sürümüne göre değişebilir. Bilgi almak için lütfen sistem dokümanlarına veya yardım menüsüne bakın. Detaylı bilgiye Fatih WiFi Şifresi: Fatih Projesi WiFi Şifresi başlıklı konudan ulaşabilirsiniz.

Güncel Fatih Şifresi 2023

Geçen sene olduğu gibi bu sene de Fatih Şifresi 2023 güncellemeleri aratılıyor. Güncel şifreler sürekli olarak içeriğimizde düzenlenleniyor. Fatih okul şifresi içeriğimiz yeni şifreler ile sürekli olarak güncelleniyor.

Güncel Fatih Wifi Şifresi 2023

Okullarda kullanılan Fatih WiFi şifresi kablosuz ağ üzerinden kullanılabiliyor. Öğrenciler ve öğretmenler bu internet hizmetinden yararlanıyor ve internet giderlerini 2023 yılı içerisinde de minimize etmeye çalışıyorlar. Bu sebeple okul internetine büyük ilgi gösteriyorlar.

Fatih İnternet Bağlantı Yok Hatası

Okul interneti olarak bilinen Fatih internet yok hatası sıklıkla görülebilir.

“İnternet Bağlantı Yok” hatası, cihazınızın internete bağlanamadığını gösterir. Bu hatayı almanızın nedeni çeşitli sebepler olabilir ve bu sebepleri tespit etmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

 1. İnternet servis sağlayıcınızla ilgili (Meb Fatih) bir sorun olup olmadığını kontrol edin. İnternet servis sağlayıcınızın müşteri hizmetlerine başvurarak sorunun nereden kaynaklandığını öğrenebilirsiniz. Fatih WiFi ağına bağlanan diğer insanlardan yardım alabilirsiniz.
 2. Modem ve router’ınızın bağlantısını kontrol edin. Modem ve router’ınız arasındaki bağlantının doğru şekilde yapıldığından emin olun. Ayrıca, router’ınızın güç kaynağına bağlı olduğundan ve açık olduğundan emin olun. Okuldaki Wifi cihazı çalışmıyor ise okul interneti de çalışmıyordur.
 3. Cihazınızın WiFi bağlantı ayarlarını kontrol edin. WiFi ağınızın doğru şifresini girdiğinizden emin olun ve WiFi ağınızın etkin olduğundan da emin olun.
 4. Cihazınızın LAN (Local Area Network) ayarlarını kontrol edin. LAN ayarlarınızın doğru şekilde yapıldığından emin olun ve cihazınızın doğru LAN kablosuyla bağlı olduğundan emin olun.
 5. İnternet tarayıcınızın veya cihazınızın ayarlarını kontrol edin. Tarayıcı veya cihaz ayarlarınızda herhangi bir internete erişimi engellenmiş bir seçenek olup olmadığını kontrol edin.

Böyle durumlarda DNS değiştirmek çözüm olabililir.

Eğer bu adımları denerken hala “İnternet Bağlantı Yok” hatasını alıyorsanız, lütfen cihazınızın kullanım kılavuzuna veya yardım menüsüne bakın veya cihaz üreticisinin müşteri hizmetlerine başvurun. Bu hatayı çözmek için daha fazla yardıma ihtiyacınız olabilir.

Fatih İnternet Şifresi İle Hangi Sitelere Girilir?

Okul internet bağlantısının hangi sitelere erişime izin verildiği, genellikle okulun IT yönetimi tarafından belirlenir. Bu kısıtlamalar, öğrencilerin eğitimlerine uygun bir şekilde internete erişimini sağlamak amacıyla yapılır. Bu nedenle, okul internet bağlantısı ile erişilebilen sitelere göre değişebilir. Fatih internet şifresi ve okul şifresi kullanılarak girilen internetlerde de bu tür sitelere girilebilir.

Öğrencilerin internete erişim sınırlamaları olması durumunda, bu sınırlamalar genellikle uygunsuz içeriği engellemek ve öğrencilerin dikkatini dağıtmamak amacıyla yapılır. Okul internet bağlantısı ile hangi sitelere erişilebileceği konusunda daha fazla bilgi edinmek için, lütfen okulun IT yönetimi ile iletişime geçin.

Yine de engellenmiş sitelere girmek gerekirse VPN gibi programlar kullanılabiliyor. Bu konularda oldukça detaylı bilgi vermeye çalıştığımız Yasaklı Sitelere Giriş Yapma Yöntemleri başlıklı bir yazımız bulunuyor. Okuyabilirsiniz.

Fatih İnternet Şifresi DNS Ayarları

DNS (Domain Name System), internette bulunan birçok web sayfasının IP adreslerini çözümleme ve bunların domain adlarına çevirme görevini yapan bir sistemdir. Bu sayede, internet kullanıcıları domain adlarını yazarak, web sayfalarına kolayca erişebilirler. DNS ayarlarını yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İşletim sisteminizde “Ayarlar” seçeneğine gidin.
 2. “Ağ ve İnternet” seçeneğine tıklayın.
 3. “Ağ ve İnternet” sayfasından, bağlı olduğunuz ağı seçin ve “Ağı Düzenle” seçeneğine tıklayın.
 4. Açılan pencerede, “DNS Ayarları” seçeneğine tıklayın.
 5. Burada, özel DNS sunucusu adreslerini girebilir ve varsayılan DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz.
 6. Değişiklikleri kaydedin ve cihazınızı yeniden başlatın.

Not: Bu adımlar sistem ve sürümüne göre değişebilir. Bilgi almak için lütfen sistem dokümanlarına veya yardım menüsüne bakın.

Fatih İnternet Engelini Kaldırma

İnternet engelleri, internete erişimi sınırlayan veya belli web sayfalarına erişimi engelleyen önlemlerdir. İnternet engellerini kaldırmak için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

 1. İnternet engellerinin nereden geldiğini tespit edin. İnternet engelleri genellikle internet servis sağlayıcınız, işyeriniz veya okulunuz tarafından uygulanabilir. Bu nedenle, engellerin nasıl kaldırılacağı konusunda ilgili kurumdan bilgi alın.
 2. İnternet tarayıcınızın veya cihazınızın ayarlarını kontrol edin. Tarayıcı veya cihaz ayarlarınızda herhangi bir internete erişimi engellenmiş bir seçenek olup olmadığını kontrol edin.
 3. VPN (Virtual Private Network) yazılımını kullanarak engelleri aşmayı deneyin. VPN yazılımı, internete bağlı olduğunuz cihazınızın IP adresini gizleyerek, internete erişim sınırlamalarını aşmanıza yardımcı olur.
 4. Tor tarayıcısını kullanarak engelleri aşmayı deneyin. Tor, internette gizliliğinizi korumanıza yardımcı olan bir tarayıcıdır ve internete erişim sınırlamalarını aşmanıza yardımcı olabilir.
 5. Eğer yukarıdaki çözümler işe yaramazsa, lütfen internet servis sağlayıcınızı veya ilgili kurumu arayarak yardım isteyin.

Not: Bu çözümlerin tümü yasal olmayabilir ve yasal sonuçlara yol açabilir. Lütfen yasal sınırlamaları ve yasal sonuçları dikkate alarak bu çözümleri deneyin.

Bu bilgilere ek olarak Fatih WiFi Şifresi: Fatih Projesi WiFi Şifresi konumuzda da bakabilirsiniz.

Fatih internet ücretli midir?

Fatih internet dediğimiz okul interneti ücretsizdir. Resmi eğitim kurumlarının bütçelerinden finanse edilen bu tür eğitim yatırımları öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılır.

Okul internet şifresini herkes kullanabilir mi?

Öğrenci olarak eğitim kurumlarında bulunan öğrenciler eğitim tabletleri ile bu interneti kullanabilirler. Okul internet şifresi telefona ve tablete girilerek internet erişimi sağlanır. Öğrenciler ve öğretmenler bu internetten istifade edebilirler.

Okul internet şifresi (Fatih Şifresi) neden ücretsiz?

MEB tarafından verilen bu hizmet öğrencilere destek amacı ile ücretsiz olarak verilmektedir.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

“Okul İnternet Şifresi – Fatih WiFi (İnternet) Şifresi” üzerine bir yorum

Yorum yapın