MyStalk Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar?

Instagram için MyStalk uygulaması anonim Instagram görüntüleyici olarak bilinir. Bazı durumlarda gizli hikaye izleme – görme gibi ek özelliklere ihtiyaç duyduğunuzda MyStalk gibi uygulamalar kullanırsınız. MyStalk uygulaması nedir? Ne İşe Yarar? detayları ile bu yazıda öğreneceğiz.

MyStalk Uygulaması Nedir?

Instagram’da birilerinin hikayelerini görmek ve tüm paylaşımlarını incelemek için bir hesaba ihtiyacınız vardır. Böyle bir durumda MyStalk uygulaması ile Instagram hesabınız olmadan herhangi birinin profilindeki paylaşımları görebilirsiniz.

Bu uygulama Google Play Store üzerinde bulunmaz. APK dosyaları internette dolaşıyor fakat hangisi ne kadar temiz bilinmez. Bunun yerine benzer online sitelerini incelemenizi öneririz.

MyStalk Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar?
MyStalk Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar?

Eğer profilini görmek istediğiniz kişinin profili gizliyse, herkese açık değilse o zaman şu konulara göz atabilirsiniz:

MyStalk Uygulaması Özellikleri

Bu Instagram uygulaması ile yapabileceğiniz bazı şeyler şu şekildedir:

  • Instagram hesabınız olmadan Instagram kullanıcılarının paylaşımlarını görebilirsiniz. Hikayeler dahildir.
  • Instagram’daki paylaşımları telefon ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
  • Anonim olarak Instagram’da profil izleyebilirsiniz. (Stalker’lık yapabilirsiniz.)
  • Bu özelliklere ücretsiz erişebilirsiniz.
MyStalk Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar?
MyStalk Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar?

Uygulamanın adındaki Stalk kelimesine yakından bakalım:

Stalk Nedir?

“Stalk” kelimesinin Türkçesi “takip etmek” veya “izlemek” anlamlarına gelir. Sosyal medya stalk, bir kişinin sosyal medya hesaplarını takip etme veya izleme eylemidir. Bu eylem genellikle kişinin izni olmadan yapılır ve rahatsızlık veya rahatsızlık verme potansiyeli vardır.

Bu yüzden, insanların sosyal medya hesaplarını takip etmek veya izlemek, onların gizlilik haklarını ihlal edebilir ve yasal olmayabilir. Sosyal medya stalk yapmak, aynı zamanda kişinin güvenlik ve güvenlik risklerine de açık hale gelebilir. Bu nedenle, insanların sosyal medya hesaplarını takip etmek veya izlemek, çoğunlukla etik olmayan ve tavsiye edilmeyen bir davranıştır.

Elbette her stalk bu kadar tehlikeli değildir. Masumane olan Stalk girişimleri de vardır. Herhangi birinin profiline girip bakıp çıkmak basit bir stalktır. Fakat saplantılı ve takıntılı olacak derecede birinin profilini stalklamak iyi karşılanmayabilir.

MyStalk Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar?

Sosyal Medya Güvenliği

Sosyal medya sitelerini güvenli kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Gizliliğinizi koruyun: Sosyal medya hesaplarınızın gizliliğini korumanız önemlidir. Bunun için, profilinizdeki bilgileri doğru ve güncel tutun ve paylaştığınız içeriği dikkatli seçin. Ayrıca, hesabınızın gizlilik ayarlarını inceleyin ve gerekiyorsa düzenleyin.
  2. Dikkatli olun: Sosyal medya sitelerinde paylaşılan bilgilerin doğruluğu ve güvenilirliği her zaman emin olunamayabilir. Bu nedenle, paylaşılan bilgileri doğrulamadan paylaşmaktan kaçının ve aşırı derecede inanılmaz görünen bilgilere dikkat edin.
  3. Güvenlik önlemlerini alın: Sosyal medya hesaplarınız için güçlü ve benzersiz parolalar seçin ve bu parolaları sık sık değiştirin. Ayrıca, hesaplarınız için kullandığınız cihazların güvenlik önlemlerini alın ve bu cihazların güncel olmasına dikkat edin.
  4. İnternet güvenliğini anlayın: Sosyal medya sitelerini kullanırken internet güvenliğini de dikkate alın. Örneğin, phishing saldırılarına karşı dikkatli olun ve bilinmeyen kaynaklardan indirmeyin.
  5. İnsanları takip etmekten kaçının: Sosyal medya sitelerinde insanları takip etmek ve onların hesaplarını izlemek, rahatsızlık veya rahatsızlık verme potansiyeli olan bir davranıştır. Bu nedenle, insanları takip etmekten kaçının ve onların gizlilik haklarını saygıyla koruyun.

MyStalk ile Gizli Instagram profillerini görebilir miyim?

Hayır, bu uygulama ile sadece fotoğraf ve video indirirken Instagram’a kaydolmadan herkese açık paylaşımları anonim olarak görüntüleyebilirsiniz.

MyStalk kullanarak Instagram’dan fotoğraf indirebilir miyim?

Evet, bu uygulamayı kullanarak Instagram’dan fotoğraf indirebilirsiniz.

MyStalk kullanarak Instagram’dan video kaydedebilir miyim?

Evet, bu uygulamayı kullanarak Instagram’dan video indirebilirsiniz.

MyStalk kullanarak indirdiğim bir fotoğrafı kullanabilir miyim?

Evet, bu uygulamayı kullanarak Instagram’dan indirdiğiniz görselleri galeride bulabilirsiniz.

MyStalk kullanarak özel insta hikayesini görüntüleyebilir miyim?

Hayır, herkese açık olmayan hikayeleri bu uygulama ile göremezsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın