Başlangıç Genel Fatih WiFi Şifresi: Fatih Projesi WiFi Şifresi

Fatih WiFi Şifresi: Fatih Projesi WiFi Şifresi

1

Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlatmış olduğu eğitim projesi olan Fatih projesiyle birlikte artık okullarda akıllı tahta kullanılmaktadır. Fatih projesinin interneti olan Fatih Wifi ağı, normal bir internet ağından çok daha hızlı olduğu için diğer Wifi ağlarına göre çok avantajlıdır. Fatih Wifi Şifresi ile giriş yapabileceğiniz bu ağın 2021 yılında kullanılan güncel şifreleri konumuzun devamında paylaşılmıştır.

Fatih Wifi Şifresi Öğrenme 2021
Fatih Wifi Şifresi Öğrenme 2021

Bu yazımızda güncel Fatih wifi ağının şifrelerini vermekle kalmayıp ağa bağlanma, DNS değiştirme ve ağdaki bağlantı hatalarını giderme konularına da değineceğiz.

Fatih Wifi Şifresi 2021

Mobil cihaz ve tabletlerden yani Wifi ağına bağlanabilen herhangi bir teknolojik cihazdan ilgili şifreleri deneyerek bağlantı sağlayabilirsiniz. Güncel Fatih İnternet Şifreleri;

Yukarıdaki şifreler güncel 2021 yılına ait şifrelerdir. Şifrelerin hepsini tek tek denemeli ve ağın şifresine uygun şifreyi bulmanız durumunda ağdaki internet hizmetinden yararlanabilirsiniz. Hem öğrencilerin teknolojiye ayak uydurmasını sağlamak hem de eğitimi daha kaliteli bir hale getirmek için geliştirilen Fatih Projesi Wifi Şifresi;

  • @U)eeAC&J8?p3#
  • Gu5%P5&?4#P~w
  • raqxw:;4E:q&#J
  • Fa!u9PA}7’+zBS96
  • !Fatih.12-34
  • K4<[email protected]/Z

Yukarıdaki şifrelere ek olarak bu şifreleri de deneyebilirsiniz.

fatih wifi şifresi
fatih wifi şifresi

Fatih Wifi Bağlanma 2021

Fatih Projesinin Wifi ağına bağlanmak için ilk yapmanız gereken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan sertifikayı indirmektir.

Sertifikayı İndir

Sertifikanın indirme sayfasında nasıl yükleneceğine dair de rehber niteliğinde resimli anlatımlar mevcuttur.

Yukarıdaki bağlantıyı takip ederek sertifikayı indirebilirsiniz. İlgili indirme sayfasında sertifikanın .zip versiyonu da paylaşılmıştır. Bilgisayarlar için özel olarak dosyalanan .zip sertifikasını da laptopunuza indirerek bağlantı sağlayabilirsiniz.

Cep telefonları için sertifikayı indirdikten sonra Ayarlar-Wifi ve [email protected] ağını seçin. Wifi ağı sizden bir şifre isteyecektir, yukarıdaki şifrelerin hepsini tek tek deneyin. Kullanıcı adı ve şifre kısmında harfler duyarlıdır yani şifreyi denerken küçük ve büyük harfe dikkat etmelisiniz. Kullanıcı adı: [email protected]’tir, güncel şifreler de yukarıda yazmaktadır.

İnternet Bağlantısı Yok Hatasının Çözümü

Fatih projesi eğitimle alakalı olduğu için gerekli ayarları yapmamanız durumunda bu ağa bağlanarak her siteye giriş yapamazsınız. Şifreyi bulduktan sonra telefonunuza veya bilgisayarınıza VPN indirmek zorundasınız. VPN çalışmaya başladıktan sonra dilediğiniz siteye giriş yapabilirsiniz.

VPN, bağlantı yok hatasının çözümü olmadıysa DNS değiştirmelisiniz. Aşağıdaki güncel DNS adreslerini kullanarak; ağa bağlanılamıyor, internet yok veya bağlantı yok gibi hataları çözebilirsiniz.

  • 175.37.137
  • 175.37.138
  • 175.39.39
  • 175.39.40

Fatih internet projesinin Wifi ağına bağlantı kurduktan sonra VPN kullanarak sosyal medyada gezebilir, Youtube’dan müzik veya video izleyebilir ve dilediğiniz siteye girebilirsiniz. VPN olmadan bu sitelere girmek imkansızdır çünkü bu siteler sistem tarafından kısıtlanmıştır.

Wifi Şifresini yine de bulamadıysanız Wifi Şifre kırma programlarını deneyebilirsiniz. İlgili bağlantıda şifre kırma işleminin nasıl yapıldığı detaylıca anlatılmıştır.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!