Fatih WiFi Şifresi: Fatih Projesi WiFi Şifresi ✔️ 2023

Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlatmış olduğu eğitim projesi olan Fatih projesiyle birlikte artık okullarda akıllı tahta kullanılmaktadır. Fatih projesinin interneti olan Fatih Wifi ağı, normal bir internet ağından çok daha hızlı olduğu için diğer Wifi ağlarına göre çok avantajlıdır. Fatih Wifi Şifresi ile giriş yapabileceğiniz bu ağın 2021 yılında kullanılan güncel şifreleri konumuzun devamında paylaşılmıştır.

Fatih Wifi Şifresi Öğrenme 2021
Fatih Wifi Şifresi Öğrenme 2021

Bu yazımızda güncel Fatih wifi ağının şifrelerini vermekle kalmayıp ağa bağlanma, DNS değiştirme ve ağdaki bağlantı hatalarını giderme konularına da değineceğiz.

Fatih Wifi Şifresi 2022 (Güncel)

Mobil cihaz ve tabletlerden yani Wifi ağına bağlanabilen herhangi bir teknolojik cihazdan ilgili şifreleri deneyerek bağlantı sağlayabilirsiniz. Fatih projesi internet şifresi için güncel şifreler şu şekildedir;

 • !1qaz2WSX3edc4RFV%56 ( Güncel Şifre )
 • F@M2015i#Eb23TC
 • f1@2t34ih5
 • 1234
 • verdijm@n1453
 • T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C
 • 34i3s0t00
 • {1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}
 • @U)eeAC&J8?p3#
 • ,Gu5%P5&?4#P~w
Fatih Projesi Wifi Şifresi
Fatih Projesi Wifi Şifresi

Yukarıdaki şifreler güncel 2022 yılına ait şifrelerdir. Şifrelerin hepsini tek tek denemeli ve ağın şifresine uygun şifreyi bulmanız durumunda ağdaki internet hizmetinden yararlanabilirsiniz. Hem öğrencilerin teknolojiye ayak uydurmasını sağlamak hem de eğitimi daha kaliteli bir hale getirmek için geliştirilen Fatih Projesi Wifi Şifresi;

 • @U)eeAC&J8?p3#
 • Gu5%P5&?4#P~w
 • raqxw:;4E:q&#J
 • Fa!u9PA}7’+zBS96
 • !Fatih.12-34
 • K4<At2Md?d@5/Z

Yukarıdaki şifrelere ek olarak bu şifreleri de deneyebilirsiniz.

fatih wifi şifresi
fatih wifi şifresi

Fatih Wifi Bağlanma 2022

Fatih Projesinin Wifi ağına bağlanmak için ilk yapmanız gereken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan sertifikayı indirmektir.

Sertifikayı İndir

Sertifikanın indirme sayfasında nasıl yükleneceğine dair de rehber niteliğinde resimli anlatımlar mevcuttur.

Fatih Projesi Wifi şifresi 2022
Fatih Projesi Wifi şifresi 2022

Yukarıdaki bağlantıyı takip ederek sertifikayı indirebilirsiniz. İlgili indirme sayfasında sertifikanın .zip versiyonu da paylaşılmıştır. Bilgisayarlar için özel olarak dosyalanan .zip sertifikasını da laptopunuza indirerek bağlantı sağlayabilirsiniz.

Cep telefonları için sertifikayı indirdikten sonra Ayarlar-Wifi ve f@tih ağını seçin. Wifi ağı sizden bir şifre isteyecektir, yukarıdaki şifrelerin hepsini tek tek deneyin. Kullanıcı adı ve şifre kısmında harfler duyarlıdır yani şifreyi denerken küçük ve büyük harfe dikkat etmelisiniz. Kullanıcı adı: F@tih’tir, güncel şifreler de yukarıda yazmaktadır.

İnternet Bağlantısı Yok Hatasının Çözümü

Fatih projesi eğitimle alakalı olduğu için gerekli ayarları yapmamanız durumunda bu ağa bağlanarak her siteye giriş yapamazsınız. Şifreyi bulduktan sonra telefonunuza veya bilgisayarınıza VPN indirmek zorundasınız. VPN çalışmaya başladıktan sonra dilediğiniz siteye giriş yapabilirsiniz.

Fatih şifresi 2022
Fatih şifresi 2022

VPN, bağlantı yok hatasının çözümü olmadıysa DNS değiştirmelisiniz. Aşağıdaki güncel DNS adreslerini kullanarak; ağa bağlanılamıyor, internet yok veya bağlantı yok gibi hataları çözebilirsiniz.

 • 175.37.137
 • 175.37.138
 • 175.39.39
 • 175.39.40

Fatih internet projesinin Wifi ağına bağlantı kurduktan sonra VPN kullanarak sosyal medyada gezebilir, Youtube’dan müzik veya video izleyebilir ve dilediğiniz siteye girebilirsiniz. VPN olmadan bu sitelere girmek imkansızdır çünkü bu siteler sistem tarafından kısıtlanmıştır.

Wifi Şifresini yine de bulamadıysanız Wifi Şifre kırma programlarını deneyebilirsiniz. İlgili bağlantıda şifre kırma işleminin nasıl yapıldığı detaylıca anlatılmıştır.

Fatih WiFi Şifresi ile ilgili sıkça sorulan sorular:

Öğrenciler Fatih wifi ile internet bağlantısını gerçekleştiriyor. Bu hizmetten faydalanan kişi sayısı fazla olduğu için bu konuda çeşitli sorular sıklıkla soruluyor. Fatih projesine ait WiFi şifresi için sorulan soruların bazılarını bu bölümde sizler için yanıtlıyoruz. Kendi sorularınız varsa lütfen sayfa sonundaki yorum alanını kullanarak sorun.

Fatih şifre kırma uygulaması önerir misiniz?

Fatih projesine ait internet şifresi kablosuz olarak dağıtılmaktadır. Kablosuz ağların adına ise WiFi deniyor. WiFi şifre kırma uygulamaları ile Fatih şifre kırma denemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Basit şifreler çözülürken zor şifrelerin çözülmeyebileceğinin bilincinde olmalısınız.

Okul Wifi Şifresi nedir?

Okulunuzdaki tüm Wifi ağlarına farklı internet sağlayıcıları aracılığı ile internet gönderiliyor. MEB’e bağlı pek çok okulda ise Fatih projesine bağlı internet altyapıları kullanılıyor. Okulunuzdaki WiFi şifresini öğrenmek için öncelikle güncel fatih projesi wifi şifrelerini bilmeniz gerekiyor.

Fatih projesine ait WiFi şifrelerini sizler için bu yazıda paylaşmıştık. Bu şifreleri deneyerek Okul wifi şifresine giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

2021 Fatih şifresi farklı mıydı?

2021 yılında kullanılan Fatih projesi wifi şifreleri biraz farklıydı. Bazı şifrelerin farklı olduğunu da biliyoruz. Bu yüzden bilinen tüm şifreleri bu içeriğin içerisinde listeledik. Sizin bildiğiniz başka şifreler var ise lütfen bizimle paylaşın.

f@tih okul şifresi 2022 yılında ne oldu?

2021 yılındaki Fatih projesinin WiFi şifrelerinden bazıları 2022 için de kullanılıyor. Eğer daha eskiden yapılandırılmış bir WiFi ağına erişiyor iseniz şifreleri 2021 ve öncesi için deneyebilirsiniz. Çünkü yapılandırmayı çok sık yapmadıkları ortada. Bu yüzden tüm şifreler sıfırlanmayıp 2022 yılında da kullanılabilir durumda tutulmuş.

Yeni kurulmuş bir modem ya da router üzerinde bu tarz şifrelerin yerine daha karmaşık, zor ve yeni nesil şifreleri görebilirsiniz.

Fatih İnternet şifresi nasıl kullanılır?

Fatih internetine bağlanmak için şifreye ihtiyacınız vardır. Bu şifreyi temin edebileceğiniz sitelerden biri olan webdeyazilim.com‘u yer imlerinize ekleyerek bu tür içeriklere istediğiniz zaman daha rahat erişebilirsiniz.

Kullanmak istediğiniz Fatih projesinin WiFi şifresini içeriğimiz içerisinden alın ve interneti kullanmaya başlayın.

Fatih internet VPN destekliyor mu?

Fatih internet VPN destekliyor mu?

Evet, Fatih internet ile VPN ağlarına bağlanarak yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Fakat bu tür sitelerin boşuna engellenmiyor olduğunu bilmeniz gerekiyor. Gerek güvenliğiniz, gerek eğitiminiz gerekse sağlığınız için olumsuz etkiler oluşturacak siteleri ziyaret etmek istemezsiniz.

OpenTun adlı program ile Fatih projesine bağlı iken VPN kullanabilirsiniz.

MEB Fatih güncel şifresi nedir?

MEB Fatih güncel şifresi nedir?

Yazımızın içerisinde MEB Fatih güncel şifresi yer almaktadır. Güncel tüm şifreleri görmek için sitemizi sürekli ziyaret edebilirsiniz.

“Fatih WiFi Şifresi: Fatih Projesi WiFi Şifresi ✔️ 2023” üzerine bir yorum

Yorum yapın