Başlangıç Önerilen Netflix Bilim Kurgu Filmleri 2021 – En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Netflix Bilim Kurgu Filmleri 2021 – En İyi Bilim Kurgu Filmleri

0

Netflix Bilim Kurgu Filmleri 2021 yılı içerisinde oldukça ilgi görüyor. Pandemi döneminde daha da çok izlenen en iyi Netflix bilim kurgu filmleri içeriğimizde sizler için tekrar listelendi!

Netflix Bilim Kurgu Filmleri 2021 - En İyi Bilim Kurgu Filmleri
Netflix Bilim Kurgu Filmleri 2021 – En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Her akşam işlerimiz bittikten sonra Netflix’ten bir film izlemek oldukça keyifli olabiliyor. Fakat Netflix’in içerik skalası o kadar büyük ki, hangi filmi izleyeceğimize karar veremiyoruz. Durum böyle olunca internette en yüksek puanı alan ve en çok önerilen film ve dizileri araştırmaya başlıyoruz. Biz de bu içeriğimizde bilim kurgu kategorisinde Netflix üzerinden izleyebileceğiniz en iyi 10 filmi paylaşacağız.

Netflix Bilim Kurgu Filmleri 2021

Netflix üzerinde yüzlerce bilim kurgu filmi bulunuyor. Fakat bunlardan bazıları oldukça kötü notlara sahip olabiliyor. Dolayısıyla sizin için bir zaman kaybı olmaktan öteye geçemiyor. Fakat şimdi inceleyeceğiniz listede böyle filmler bulunmuyor. Listemizdeki filmler birçok kişi tarafından olumlu not almış ve çok geniş izleyici kitlesine sahip filmlerdir. Listede adını aradığınız ama bulamadığınız filmleri de yorum yaparak bizimle paylaşmayı unutmayın! İşte karşınızda En İyi Netflix Bilim Kurgu Filmleri…

10. Ex Machina

Ex Machina
Ex Machina

Yapay zekanın ne kadar gelişeceğini ve insanların hayatına ne kadar etkisi olacağını hiç düşündünüz mü? Bu filmimizde de yapay zekanın yakın gelecekte ne kadar geliştirilebileceği distopik olarak anlatılıyor. Büyük bir sosyal medya firmasının sahibinin dağ evinde 1 haftalık tatil kazanan bir çalışanın, tatile gittiğinde karşılaşacağı şeyle hayatı değişecektir.

Üst düzey bir yapay zekâ teknolojisi ürettiğini iddia eden sosyal medya patronu, yeni robotunu çalışan ile tanıştırır. Ve çalışan bu robotun da duygularını anlamaya çalışacaktır. Fakat patron yapay zekaya karşı oldukça acımasız davranmaktadır. Çalışan ilerleyen süreçlerde patronu ve robot arasında seçim yapmak zorunda kalacaktır. Ex Machina, Netflix bilim kurgu filmleri listesinde kendine yer bulmayı başarıyor.

9. Açlık Oyunları Serisi

Açlık Oyunları Serisi
Açlık Oyunları Serisi – Netflix Bilim Kurgu Filmleri

Açlık oyunları serisi zamanında oldukça popüler olmuş ve milyonlarca kişi tarafından izlenmiş, distopik bir roman uyarlamasıdır. Filmin konusu uzak bir gelecekte Dünya’nın berbat bir hal almış olduğunu ve Kuzey Amerika’da zengin bir şehrin etrafında toplanan 12 mıntıkayı konu almaktadır.

Her sene düzenlenen bir televizyon yarışmasında bu 12 mıntıkadan bir ve ikişer genç seçilerek ölümüne bir mücadeleye sokulmaktadır. Biz de hikayemizde bu mıntıkalardan birinde yaşayan ve yarışmaya katılan gencimiz Katniss Everdeen’i izliyoruz. Bu karakterimiz yarışmaya katılıyor ve mevcut düzeni değiştirmek için elinden geleni yapıyor. Açlık oyunları serisi, Netflix bilim kurgu filmleri listesinde kendine yer bulmayı başarıyor.

8. I Am Legend (Ben Efsaneyim)

I Am Legend (Ben Efsaneyim)
I Am Legend (Ben Efsaneyim)

Dünya’nın sonu hikayelerini seviyor musunuz? Eğer seviyorsanız Ben Efsaneyim filmi favori filminiz olabilir. Dünya’ya yayılan kötü bir virüs sonucunda insanlar bilinçlerini kaybetmiş ve yarı ölü vaziyette ortalıkta dolaşmaktadır. Bu virüsü zamanında tedavi etmek isteyen bilim adamımız sadece kendi üstünde başarılı olabilmiş, diğer herkese maalesef virüs bulaşmıştır. O da bu durumu tersine çevirebilmek için çeşitli yöntemler arayacak ve hayatta kalan diğer insanları bulmaya çalışacaktır. Biz de filmimizde tüm bu süreçleri izliyoruz. 2008 yılında çıkmasına rağmen kült sayılan bu filmin başrolünde Will Smith bulunuyor.

I Am Legend, Netflix bilim kurgu filmleri listesinde kendine yer bulmayı başarıyor.

7. Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch
Black Mirror: Bandersnatch – Netflix Bilim Kurgu Filmleri

Netflix tarafından yapımcılığı üstlenen Black Mirror (Kara Ayna) dizisinin 1 saatlik ve kullanıcının seçimlerine göre ilerleyen filmi Bandersnatch, herkesin deneyimlemesi gereken yeni bir film tarzına sahip. Bir bilgisayar programcısının başrolde olduğu bu filmde, başrolün tüm hareketlerini biz yönetiyor ve yönlendiriyoruz.

Böylece ortaya interaktif bir film çıkıyor. Fakat filmin aşırı derecede karanlık bir havaya sahip olduğunu ve 18 yaş kısıtlaması bulunduğunu belirtmeden geçmeyelim. Yeni bir bilim kurgu deneyimi arıyorsanız mutlaka bu filmi izlemeyi ve yönetmeyi unutmayın. Black Mirror: Bandersnatch, Netflix bilim kurgu filmleri listesinde kendine yer bulmayı başarıyor.

6. G.O.R.A

G.O.R.A
G.O.R.A

Listemizde bir Türk filmi olmasa olmazdı. Türkiye’de üretilen en iyi bilim kurgu filmi olarak sayabileceğimiz ve Cem Yılmaz tarafından 2004 yılında sinemaseverlerle buluşan G.O.R.A hem hikayesi hem de dönemine göre efektleriyle birçok kişinin beğenisini kazanmayı başarmıştı. Komedi ve bilim kurgu kategorilerini bir araya getiren filmimizi bugüne kadar hiç izlemediyseniz çok şey kaybediyorsunuz demektir. Hemen Netflix hesabınıza giriş yapın ve G.O.R.A’yı izleyin! G.O.R.A. , Netflix bilim kurgu filmleri listesinde kendine yer bulmayı başarıyor. Yerli Komedi Filmleri listemizde de yer alan G.O.R.A, keyifle izleyebileceğiniz bir bilim kurgu filmidir.

5. Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Sil Baştan)

Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Sil Baştan)
Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Sil Baştan)

Başrollerinde Jim Carrey ve Kate Winslet’ın bulunduğu bir bilim kurgu aşk hikayesi olan Sil Baştan, ilişkileri kötüye giden bir çiftin hafızalarını sildirmesini konu alıyor. Birçok ödüle sahip olan filmimizde birçok derin anlam ve mücadele yer alıyor. Kült olarak nitelendirebileceğimiz filmlerden olan bu filmi izlemediyseniz çok şey kaybediyorsunuz demektir. 2004 yılında çıkmış olmasına rağmen halen birçok takipçisi ve izleyicisi bulunuyor. Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Netflix bilim kurgu filmleri listesinde kendine yer bulmayı başarıyor.

4. Interstellar (Yıldızlararası)

Interstellar (Yıldızlararası)
Interstellar (Yıldızlararası) – Netflix Bilim Kurgu Filmleri

Günümüz dünyasının yüz yıl sonrasında başlayan hikayemizde beklediğimiz gibi küresel ısınmanın etkileri en yüksek seviyelere ulaşmış ve tarım dünyadaki en önemli ve gerekli sektör haline gelmiştir. Bunun dışında hiçbir şeye önem verilmemekte ve insanlar yalnızca hayatta kalmaya çalışmaktadır.

Bilim kurgu filmlerinin bir numaralı ismi olarak bilinen Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen bu filmde, Dünya bu hale geldiği için yeni gezegenler keşfetmeye çalışan bir NASA ve şans eseri bu araştırma ekibine katılan eski pilot Tom Cooper’ın hikayesini izliyoruz.

Bu süreçte filmin içerisine 4.boyut, zaman, karadelik gibi kavramlar giriyor. Böylece filmin içerisinde hem uzayı daha iyi anlıyor hem de muhteşem bir bilim kurgu hikayesine tanıklık ediyoruz. İçerisinde herhangi abartı bir şey bulunmaması ve tamamen fizik kurallarına göre işlenmesi de hem birçok sinemasever hem de birçok bilim insanı tarafından olumlu karşılandı. Interstellar, Netflix bilim kurgu filmleri listesinde kendine yer bulmayı başarıyor.

3. Matrix Serisi

Matrix Serisi
Matrix Serisi

Dünya’yı ele geçiren yapay zekâ ve makineler insanları farkında olmadıkları bir gerçekliğe hapsetmiş durumdadırlar. Fakat bunun farkına varan ve seçilmiş kişi olduğuna inanılan Neo, insanlar ile makineler arasındaki savaşın gidişatını büyük ölçüde etkileyecektir. 3 filmden oluşan Matrix, Keanu Reeves’in başroldeki muhteşem oyunculuğuyla efsane bir bilim kurgu hikayesini sizlere sunuyor.

Günümüzde sıkça konuşulan simülasyon teorisi ve yapay zekâ gibi kavramları içerisinde sıkça barındıran bu filmi bir bilim kurgu takipçisi olarak tek oturuşta bitireceğinizden eminiz. Dönemine göre sahip olduğu görsel efektler ile muhteşem hikayesinin birleşimi, kült niteliğinde bir film serisinin oluşmasıyla sonuçlanmış. Matrix Serisi, Netflix bilim kurgu filmleri listesinde kendine yer bulmayı başarıyor. Matrix ayrıca Hacker filmleri tavsiye listemizde de yer alıyor.

2. Back to the Future (Geleceğe Dönüş)

Back to the Future (Geleceğe Dönüş)
Back to the Future (Geleceğe Dönüş)

Zamanının efsane film serisi olan ve günümüzde bile bu kalitede hala benzeri üretilmeyen Back to the Future serisi, bir lise öğrencisi ile deli dahi bir profesörün zamanda yaptıkları yolculuğu konu alıyor. Dr. Brown’ın ürettiği bir zaman makinesi arabası ile geçmiş ile geleceği birbirine katıyorlar ve daha sonrasında bunu düzeltmeye çalışıyorlar. Serinin ilk filminde geçmişe giden dostlarımız, ikinci seride geleceğe ve üçüncü seride tekrar geçmişe giderek hikâyeye güzel bir son veriyorlar.

Eski olmasına karşın halen kendini günümüz filmlerinden daha çok izlettirmeyi başaran bu film serisine mutlaka bir şans vermelisiniz. Hele ki bilim kurgu filmlerine büyük ilgi duyuyorsanız, Back to the Future serisini izlemediyseniz çok şey kaybediyorsunuz demektir. Back to the Future, Netflix bilim kurgu filmleri listesinde kendine yer bulmayı başarıyor.

1. Inception (Başlangıç)

Inception (Başlangıç)
Inception (Başlangıç) – Netflix Bilim Kurgu Filmleri

Rüya içerisinde rüya veya rüyalara girmek sözlerini hiç duymuş muydunuz? Eğer duymadıysanız bu filmi de izlememişsinizdir demektir. Interstellar filminin yapımcısı, yazarı ve yönetmeni olan Christopher Nolan tarafından yapılan Başlangıç filmi, bilim kurgu ve psikoloji konularında rakipsiz denebilecek bir film niteliğini taşıyor. Başrollerinde Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Cillian Murphy, Tom Hardy gibi ünlü isimler bulunuyor. Filmimizin konusu ise rüyalara girmek ve bu rüyalar aracılığıyla insanların zihinlerini kontrol etmek.

Bu işleri yaptığı için ülkesinden atılan Dom Cobb, çocuklarını tekrar görebilmek için son bir iş alıyor ve ekibini toplayarak bu işi başarmaya çalışıyor. Bu süreçte dostluğu, özlemi, heyecanı, kafa karışıklığını bir arada hissediyor ve yaşıyoruz. Filmin sonuna geldiğinizde ise “Ben ne yaşadım?”, “Noluyor ya?” gibi cümleleri kurmanız olası. Bilim kurgu filmlerine karşı büyük bir ilginiz varsa ve hala bu filmi izlemediyseniz daha fazla vakit kaybetmemenizi öneririz. Inception, Netflix bilim kurgu filmleri listesinde kendine yer bulmayı başarıyor.

Netflix Bilim Kurgu Filmleri 2021 – En İyi Bilim Kurgu Filmleri

İçeriğimizin sonuna geldik. Netflix üzerinde izleyebileceğiniz daha onlarca bilim kurgu filmi ve dizisi bulunuyor. Listemizdeki bilim kurgu filmlerini izledikten sonra diğerlerine de şans verebilir veya en iyi bilim kurgu dizilerini araştırmaya başlayabilirsiniz. Sitemizde bulunan diğer film önerilerini de mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz. Yerli Komedi FilmleriEn iyi hacker filmleri ve Dövüş Filmleri hakkında yayınladığımız içeriklere de mutlaka göz atın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!