Başlangıç Mobil Cihazlar Cep Telefon Tamiri – Garantili Teknik Servis

Cep Telefon Tamiri – Garantili Teknik Servis

0

Cep Telefonu tamiri ihtiyacı duyduğunuz an, telefonunuzda oluşan soruna çözüm için acilen bir cep telefon teknik servis işi yapan bir yer armaya başlarız. Çünkü cep telefonları günümüzün vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Bazı durumlarda telefon olmadan işimizi bile yapamaz hale insanlarla iletişim kuramaz hale gelmekteyiz. Hal böyle olunca da insanlara daha iyi hizmet vererek ön plana çıkmaya başlayan firmalar, müşteri memnuniyetini git gide yükseltmek için sürekli verilen hizmet kalitesini yükseltmek için uğraşıyorlar. Bu yazıda sizler için cep telefonu tamiri hakkında detaylı bilgilere yer veriyor olacağız.

Cep Telefon Tamiri - Garantili Teknik Servis
Cep Telefon Tamiri – Garantili Teknik Servis

Telefonunuz bozuldu ise, telefonun onarımı için bir yer aramadan önce detaylı bilgi paylaşımı yapıyoruz. Güven vermeyen bir yerde telefon tamiri için gittiğinizde, telefonunuzda hiç olmayan sorunlar için sizden ek ücret talep edebilirler. Telefonunuzu tamir ettirmek istediğiniz zaman bu gibi durumlar ile karşılaştığınızda bilinçli bir şekilde tamir işlemine başlamanız hem maddi olarak hem de yapılacak işin kalitesini ölçmek için yararlı olacaktır.

Cep Telefonu Teknik Servisi

Kurumsal olarak işlem yapan cep telefonu teknik servis firmalarında yaptırdığınız işlemlerin detayını ve garanti süresini bilmeniz, yaptırdığınız işlem sonunda ödediğiniz ücretin boşa gitmemesini sağlar. Yetkili servis işi yapan teknik servislerde sadece orijinal parçalar kullanılır. Özel teknik servis firmalarında ise orijinal parçalar ve A kalite olarak geçen yan sanayi parçalar ile daha uygun fiyatlar ile onarım yapma şansınız vardır.

Cep Telefonu Teknik Servisi
Cep Telefonu Teknik Servisi

Cep Telefon Tamiri Nedir?

Telefonda oluşan herhangi bir sorunun kaynağını doğru tespit edilerek yapılan onarım işlemine telefon tamiri denir. Cep telefonu tamirini kategori olarak ayırmak gerekirse bunların en başında parça değişimi, anakart tamiri ve ekran camı değişimi gelmektedir.

Cep Telefon Tamiri Parça Değişimi

Telefonun ses sorunu var ise, önce hoparlör veya ahize bozulmuştur diye aklımıza gelir. Ekrana görüntü gelmiyor ise telefonun ekranı bozulmuştur diye düşünürüz. Kamera ile resim çekemiyorsak kamera sorunludur diye yorum yaparız. Evet bunların hepsinde haklı olabilirsiniz ve bu sorunları ilgili parçayı değiştirilmesini sağlayarak çözmüş olursunuz.

Fakat bu özelliklerin hepsinin çalışması için telefonların beyni olarak geçen parçada yani anakart üzerinde bu özelliklerin hepsinin çalışması için bir entegre vardır. Bu durumda anakart tamiri yapılması gerekmektedir.

Cep Telefon Tamiri Parça Değişimi
Cep Telefon Tamiri Parça Değişimi

Cep Telefonu Anakart Tamiri

Cep telefonu anakart tamiri, parça değişimi işleminden çok daha zordur. Anakart tamiri kesinlikle uzman teknik servis görevlileri tarafından yapılmalıdır. Cep telefonu anakartı üzerinde yapılacak müdahalede en ufak bir yanlış işlemde telefon tamamen kullanılmaz duruma gelebilir. Bu sorunlarla karşılaşmamak için telefon tamiri yaptıracağınız yeri seçerken dikkat etmek gerekir.

Ön Cam Değişimi

Ön cam değişimi, telefonların sadece orijinal olan ekranlarına yapılmaktadır. Bunun için telefonun ekranında görüntü ve dokunmatikte sorun olmaması gerekir. Cep telefonu ön cam değişimi yaptırmanın en büyük faydası, ekran onarımını çok daha uygun fiyata ve daha kaliteli bir onarım yapma şansınız olmasıdır.

Ön Cam Değişimi
Ön Cam Değişimi

Yerinde telefon tamiri

Cep telefonu tamir sektörü geliştikçe insanların yararlanabileceği hizmetlerde çeşitlenerek gelişmektedir. Bu alanda şu anada kadar yapılmış en güzel hizmet yerinde telefon tamiridir. Yerinde telefon tamiri hizmeti ile arızalanan telefonunuzun onarımı ve parça değişimi içi alanında uzman kişiler belirttiğiniz adrese gelerek cafe, iş yeri, bahçe, park gibi yerlere gelerek tamir işlemini gerçekleştiriyorlar.

Telefonda Kullanılan Orijinal ve A Kalite Parçaların Farkı Nedir?

Telefonda Kullanılan Orijinal ve A Kalite Parçaların Farkı Nedir?
Telefonda Kullanılan Orijinal ve A Kalite Parçaların Farkı Nedir?

Telefon tamiri için parça seçimi yapmanız gerektiği zaman mutlaka kullanılacak olan parçalara ve yapılan işlemlere garanti veren firmaların tercih edilmesi gerekmektedir. Garanti verilmeyen hiçbir onarım işlemini yaptırmamalısınız.

Telefonun tamiri için parça değişimi gerekiyor ise kalitesine güvenilen A kalite veya orijinal parçalar kullanmanız gerekiyor ise bu parçaların arasındaki en büyük fark fiyat olarak öne çıkmaktadır. Kullanılacak ürünler kalite ve performansına göre telefonu kullanırken sorun yaşamama olasılığı bir o kadar yükselecek veya düşecektir.

Mesela; ekran değişimi yapılacağı zaman görüntü kalitesi olarak orijinal ekranlar, yan sanayi ekranlara göre daha net ve dokunmatikleri daha hassastır. Pil değişimi yapmak isterseniz, kullanılacak olan pillerde yüksek amperli olan modeller yerine standa değerlerinde olan pilleri veya orijinal pil değişimi yapmanız telefonun performansı için daha mantıklı olacaktır.

İnceleme
Cep Telefon Tamiri - Garantili Teknik Servis
Önceki İçerikNetflix Bilim Kurgu Filmleri 2021 – En İyi Bilim Kurgu Filmleri
Sonraki İçerikÖğrenci Kredi Kartı: Öğrencilere Özel Kredi Kartları
Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!