Başlangıç Para Kazanma İnternetten Para Kazanmak İçin 5 İş Fikri

İnternetten Para Kazanmak İçin 5 İş Fikri

1

İnternetten para kazanmak eskiden birçok kişiye hayal gibi gelirdi. Fakat günümüzde en büyük kazanç kapılarından biri internet oldu. Çok fazla vasfınız olmasa bile internet üzerinden belirli işleri yaparak siz de para kazanabilirsiniz. Bu para kazanma yöntemleri ile ister kendinize bir ek gelir oluşturabilir, isterseniz de asıl işinizi internet üzerinden kurabilirsiniz. İnternetten para kazanmak istiyor fakat hangi işi yapacağınızı bilmiyorsanız içeriğimizi okumaya devam edin.

İnternetten Para Kazanmak İçin 5 İş Fikri
İnternetten Para Kazanmak İçin 5 İş Fikri

İnternetten Para Kazanmak İçin İş Fikirleri

İnternette kuracağınız birçok iş bulunmaktadır. İster kendi işinizi kurarak, isterseniz de belirli işleri yaparak para kazanabilirsiniz. Kendinize en uygun iş modelini bularak bugünden itibaren hazırlıklarınızı yapabilir ve kısa süre içerisinde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

1. Freelance Çalışarak İnternetten Para Kazanmak

Freelance Çalışarak İnternetten Para Kazanmak
Freelance Çalışarak İnternetten Para Kazanmak

Freelance iş modeli son zamanların en popüler ve tercih edilen iş modellerinden birisidir. Bilgili olduğunuz alana göre Freelance platformlar üzerinde kendi ilanlarınızı açabilir ve yaptığınız iş kadar para kazanabilirsiniz. Örneğin video düzenleme konusunda kendinize güveniyorsanız bu konuda hakkında ilanlar açabilir ve yaptığınız iş başına 50-1000TL arası gelir elde edebilirsiniz. Yabancı diliniz de varsa çok daha fazla kazançlar elde edebilirsiniz. Bir çevreye sahip olduktan sonra da düzenli bir gelir sahibi olabilir, normal işinizden daha fazla para kazanabilirsiniz. Kayıt olabileceğiniz Freelance platformları da şöyle sıralayabiliriz:

 • Bionluk
 • Armut
 • Sadeceon
 • R10
 • Fiverr (Uluslararası)
 • Upwork (Uluslararası)
 • Freelancer (Uluslararası)

Bunların yanında Freelance olarak çalışabileceğiniz birçok platform bulunuyor. Bu platformlardan kendinize en uygun olanını belirleyebilir ve gerekli şartları sağlamanız halinde hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

2. Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanmak

Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanmak
Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanmak

Pek inanılmasa ve güvenilmese de internet üzerinden anket doldurarak para kazanmak mümkün. Bunu bilinmeyen köşe sitelerden yapmak yerine Dünya çapında bilinen platformlardan yapabilir ve kendinize bir ek gelir oluşturabilirsiniz. Örneğin Amazon ve Yandex gibi platformların anket doldurarak para kazanma sistemlerine kayıt olabilirsiniz. Güvenilir ve ödeme yapma konusunda sıkıntı yaşatmayan anket doldurma platformlarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Yandex Toloka
 • Amazon Mechanical Turk
 • Bounty
 • Life Points TR
 • Anketcepte

Bu platformlardan gün içerisinde gelen anketleri takip ederek ve doldurarak kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz.

3. İnternette Ürün Satarak İnternetten Para Kazanmak

İnternette Ürün Satarak İnternetten Para Kazanmak
İnternette Ürün Satarak İnternetten Para Kazanmak

Ürettiğiniz veya kullanmadığınız ürünleriniz mi var? O zaman bunları internette satarak kendinize yeni bir gelir kapısı oluşturabilirsiniz. İkinci el ürünlerinizi satmak için Sahibinden ve Letgo gibi platformları kullanabilir, ürettiğiniz bir ürün varsa E-Ticaret sektörüne giriş yapabilirsiniz. İster kendi E-Ticaret sitenizi kurabilir, isterseniz de Hepsiburada, Trendyol gibi platformlara kayıt olarak satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu işi yaparak direkt olarak ek gelir elde edebilir ve bir süre sonra kendi şirketinizi bile kurabilirsiniz.

4. İçerik Üreterek İnternetten Para Kazanmak

İçerik Üreterek İnternetten Para Kazanmak
İçerik Üreterek İnternetten Para Kazanmak

Sosyal medya platformlarında içerikler ekmek ve su gibi tüketiliyor. Ve sürekli olarak içeriğe ihtiyaç duyuluyor. Siz de bu ihtiyacı karşılayan kişilerden biri olabilir ve oldukça iyi miktarlarda gelir elde edebilirsiniz. İçerik üretimini yazı, görsel veya video olarak yapabilirsiniz. Örneğin Youtube üzerinde kendinize bir kategori belirleyerek içerikler üretmeye başlayabilirsiniz. Veya oyun oynamayı seven biriyseniz Twitch platformu üzerinde canlı yayınlar yaparak para kazanabilirsiniz. Para kazanmanın yanında fenomen olmanın da kapılarını açabilirsiniz.

İçerik üretimi sadece sosyal medya üzerinde yapılmıyor. Herhangi bir web sitesine de içerik üretici olarak destek verebilirsiniz. Pek çok içerik üretici web site, içerikleri freelancer ekibi ile yayınlıyor. Tabii bu işi yapabilmek için kaleminizin kuvvetli olması gerekiyor. Makale Yazarak Para Kazandıran Siteler konumuzda bu tür sitelerden bahsetmiştik. Bu işi en iyi şekilde yapabilmek için Makale Yazarken Nelere Dikkat Edilmeli bilmek gerekiyor.

5. Blog Sitesi Açarak İnternetten Para Kazanmak

Blog Sitesi Açarak İnternetten Para Kazanmak
Blog Sitesi Açarak İnternetten Para Kazanmak

Yazdığınız yazıları başkalarının okumasını ve bu işten para kazanmayı istiyorsanız hemen blog sitesi açarak işe başlayabilirsiniz. Makale yazmanın temellerini ve SEO’nun ne demek olduğunu öğrenerek işe başlayabilirsiniz. Düzenli ve planlı bir şekilde büyütülen blog sitenizden kısa bir süre içerisinde reklam gelirleri elde edebilirsiniz. Böylece hem kendinize bir ek gelir hem de pasif gelir oluşturmuş olursunuz.

İlgini Çekebilir: İnternetten Gerçek Para Kazandıran Uygulamalar

Tabii ki bahsetmiş olduğumuz iş fikirleri burada bahsettiğimiz kadar kolay değil. Bir işe giriyorsanız detaylarını öğrenmeli ve buna göre kararlı bir şekilde ilerlemelisiniz. İnternet sektöründe kolay para kazanmak maalesef mümkün değil. Fiziksel bir şekilde nasıl para kazanıyorsanız internet sektöründe de aynı aşamalardan geçmeniz gerekiyor. Hatta internetten para kazanmak bazı açılardan bakıldığında normal mesaiden daha zor olabilir. Umarız siz de kendinize en uygun iş modelini belirleyebilir ve en kısa zamanda internet üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İnternet ortamında para kazanmak pek çok kişiye kolay bir iş gibi görünüyor. Aslında internetten kazanılan bir paranın fiziksel dünyada kazanılan paradan pek de farkı yoktur. Günümüzde internet kullanımı oldukça yaygın. Sektör internete doğru yöneliyor ve pek çok meslek grubu artık bilgisayar ile personel çalıştırıyor. Özellikle pandemi süresinde uzaktan çalışma modeline geçen pek çok firma var. Verim alınan bu çalışma yöntemi internet üzerinden para kazandıran bazı işlere de ışık tuttu.

İnternet üzerinden para kazanabilmek için sıkı ve özverili çalışmak gerekiyor. Kolay iş arayanların genelde başarısız kaldığını hepimiz görüyoruz. Çünkü internet dünyasında sabırlı olmak gerekiyor. Daha sonra istikrarlı şekilde azimle çalışmak gerekiyor. Tüm bunlar da olması gerektiği gibi yapılmalı. Standartları karşılayan, mümkünse standart üzeri kalitede işler yapmak gerekiyor. Tüm bunlar yapıldığında internet üzerinden para kazanmak da bir yerden sonra oldukça kolay oluyor.

Eğer hali hazırda içerik ürettiğiniz bir siteniz varsa ve bu sitenin reklam yayıncısı Adsense ise, Adsense Gelir Arttırma Yöntemleri / Kazanç Arttırma Rehberi başlıklı içeriğimizi mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Buradaki yöntemleri uygulayarak web sitenizden daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Unutmayın, iyi yaptığınız her işten para kazanabilirsiniz.

İnceleme
İnternetten Para Kazanmak İçin 5 İş Fikri
Önceki İçerik17:17 Saat Anlamı Nedir? 17:17 Saat Anlamını Öğrenin!
Sonraki İçerikİyi CS GO Oynama Taktikleri: Daha İyi CS:GO Oynama Taktikleri
Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

1 YORUM

 1. İnternetten para kazanmak için uluslararası freelancer siteleri kullanmak daha mantıklı olacaktır. Çünkü kazanılan para birimi euro/dolar olarak fark gösteriyor. Ayrıca freelancer çalışanların haklarını koruma konusunda daha duyarlı davranıyorlar. İngilizceniz yoksa bile translate kullanarak birşeyler yapmak oldukça mümkün. Bilginizi çeşitlendirmenin en iyi yollarından bir tanesi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!