Yerli Komedi Filmleri – En Komik +70 Yerli Komedi ✔️ 2023

İnsanları güldürmek ve eğlendirmek için yapılan komedi filmlerinde bizi ne, nasıl güldürür soruları komedi filmlerinin kendine has özellikler barındırdığını gösterir. Yerli komedi filmleri, diğer ülkelerin komedi filmleri ile benzer özellikler gösterir. Mizahın insanları eğlendirme özelliği olduğundan, stresten biraz olsun uzak kalmamızı sağlar. Yerli komedi filmleri, genel olarak konusunu yaşamın içinden alır. Komedi filmlerinde en çok güldüren şey fiziksel hareketlerdir. Yerli komedi filmleri en çok izlenen olarak Recep İvedik filmleri bu konu ile ilgili örnek gösterilebilir.

Konu Başlıkları

Yerli Komedi Filmleri - En İyi Yerli Komedi Filmleri
Yerli Komedi Filmleri – En İyi Yerli Komedi Filmleri

Karakterlerin özellikleri, mimik, jestler, olayların akışı komedi filmlerinin unsurlarıdır. Yerli komedi filmleri türünde güldürürken düşündüren karakterler vardır. Tarihte ortaoyunu, kabare tiyatrosu ile temeli atılan komedi filmleri sinemaya geçiş yapmıştır.

En İyi Yerli Komedi Filmleri 2022

Yerli komedi beyaz perde dahilinde sevilen karakterlerin film serileri, gizem içeren komedi eserleri yer alır. En çok seyredilen yerli komedi filmi Ata Demirer ile Demet Akbağ’ın oynadığı Eyvah Eyvah serileridir. Yerli komedi filmleri  Blu Tv, Netflix, Exxen ve diğer platformlar üzerinden izlenebilir.

1. G.O.R.A – IMDB 8.0

G.O.R.A
G.O.R.A

2002 yılı yapımı olan bu filmin yönetmeni Ömer Faruk Sorak’tır. Başrollerinde Cem Yılmaz, Rasim Öztekin, Ozan Güven oynamıştır. Antalya’da tüccarlık yapan Arif’in uzaylılar tarafından kaçırılması ile başlayan maceraları anlatır.

2. Hokkabaz – IMDB 7.4

Hokkabaz
Hokkabaz

2006 yapımı filmin senaryosunu Cem Yılmaz yazmıştır. Yönetmenliğini Ali Taner Baltacı ve Cem Yılmaz yapmıştır. Başrollerini Cem Yılmaz, Mazhar Alanson oynamıştır. Çocukluk döneminden itibaren sihirle ilgili konulara ilgi duyan İskender’in sihirbaz olduğunu yakın arkadaşı dışında kimse kabul etmez. İki arkadaş ve babaları turneye çıkar ve olaylar gelişmeye başlar.

3. Organize İşler (Sazan Sarmalı) – IMDB 6.0

Organize İşler
Organize İşler

2008 yapımı filmin senaristi ve oyuncusu Yılmaz Erdoğan’dır. İstanbul’da bir oto hırsızı olan sıradan bir adam ve gelişen dolandırıcılık hikayesi anlatılır.

İlgini Çekebilir: Heyecanlı ve Bol Kavgalı En İyi 13 Dövüş Filmi

4. Eyvah Eyvah – IMDB 7.0

Eyvah Eyvah
Eyvah Eyvah – en iyi yerli komedi filmleri

2009 yılı yapımı olan film Çanakkale’de çekilmiştir. Müzisyenlik yapan Hüseyin, babasını bulmak için İstanbul’a gider. Burada Firuzan (Demet Akbağ) karakteri ile karşılaşır ve komedi dolu bir macera başlar. Yönetmenliğini Hakan Algül yapmıştır.

5. Çalgı-Çengi – IMDB 7.1

Çalgı-Çengi
Çalgı-Çengi

2010 yılı yapımıdır. Yönetmenliğini Selçuk Aydemir yapmıştır. Murat Cemcir ve Ahmet Kural başrollerdedir. Bir cinayete tanık olan teyze oğullarının macerasını anlatır.

6. Ay Lav Yu – IMDB 5.5

Ay Lav Yu
Ay Lav Yu

2010 yılı yapımı filmin yönetmeni ve oyuncusu Sermiyan Midyat’tır. Fadik Sevin Atasoy, Steve Gutenberg başrol oyuncularıdır.  Tinne köyü muhtarı Yusuf Ağa, köyüne hizmet getirilmesini ister. Oğlu da okusun diye onu fakülte avlusuna bırakır. Bir papaz onu evlat edinir ve okutur. İbrahim, yabancı sevgilisi ile köye döner ve olaylar başlar.

7. Çakallarla Dans – IMDB 5.6

Çakallarla Dans
Çakallarla Dans – en iyi yerli komedi filmleri

2010 yapımı filmin yönetmeni Murat Şeker’dir. Oyuncuları Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar’dır. Komedi suç türü bir filmdir. Kısa yoldan para kazanmak isteyen dört arkadaşın macera ve komedi dolu serüvenleri anlatılır. Her bir oyuncunun iyi performans sergilediği  eğlenceli bir filmdir.

8. Sümela’nın Şifresi Serisi

Sümela’nın Şifresi Temel
Yerli Komedi Filmleri – Sümela’nın Şifresi Temel

2011 yılında çekilen filmin yönetmenliğini Adem Kılıç yapmıştır. Başrolde Alper Kuş ve Aslıhan Güner oynamıştır.  Temel bir kıza aşık olur ama ailesi evlenmelerine karşı çıkar. Bu arada intihar etmek isteyen arkadaşı Sümela Manastırı’na çıkar, arkadaşını ikna etmek isterken manastıra çıkan Temel’in kendisi de intihara karar verir. Daha sonra Temel ve arkadaşı polisler tarafından indirilir ve olaylar manastırda hazine aramaya kadar ilerler.

9. Sen Kimsin? – IMDB 5.0

Sen Kimsin?
Sen Kimsin?

Ozan Açıktan’ın yönetmenliğini yaptığı 2012 yapımı filmdir. Tolga Çevik başroldedir. Tekin ve emekli polis İsmail Abi’nin kayıp bir kızı aramalarını konu eden komedi-macera türü filmdir.

10. Hükümet Kadın – IMDB 6.5

Hükümet Kadın
Hükümet Kadın

2013 yılı yapımı Sermiyan Midyat’ın yönetmenliğini yaptığı ve oyuncu olarak rol aldığı bir filmdir. Başrolde Demet Akbağ,  Ercan Kesal oynamıştır. Midyat Belediye Başkanı Aziz Veysel’in ölümü üzerine başkanlığı devralan 8 çocuk annesi eşi Xate’in başına gelen komedi ve duygusal olaylar anlatılır.

11. Limonata – IMDB 7.4

Limonata
Limonata

2014 yapımı Ali Atay’ın yönettiği filmde Erkan Saban ve Serkan Keskin başrolde oynamaktadır. Makedonyalı tır şoförü Suat ölmek üzeredir. Oğlu Sakip’ten, yıllar önce imam nikahı ile evlendiği kadından olan oğlu Suat’ı bulup getirmesini ister. Olaylar komedi ve dram niteliğinde gelişir.

12. Bana Masal Anlatma – IMDB 7.4

Bana Masal Anlatma
Bana Masal Anlatma – en iyi yerli komedi filmleri

2015 yılında gösterime giren filmin yönetmenliğini Burak Aksak yapmıştır. İyi kalpli, delikanlı dolmuş şoförü Rıza ile Ayperi’nin arasında gelişen duygusal ilişkinin etrafında gelişen olaylar anlatılır. Romantik komedi türündedir.

13. Aile Arasında – IMDB 7.7

Aile Arasında
Aile Arasında

2017 yılında gösterime giren filmin yönetmeni Ozan Açıktan’dır. Başrollerinde Erdal Özyağcılar, Engin Günaydın gibi oyuncular yer almıştır. Solmaz’ın kızı Adanalı zengin bir ailenin oğlu ile evlenmek ister ama bir baba figürüne ihtiyacı vardır. Eşinden ayrılan Fikret de Zeynep’in babası rolüne bürünür ve hikâye başlar.

14. Yol Arkadaşım – IMDB 6.1

Yol Arkadaşım
Yol Arkadaşım – en iyi yerli komedi filmleri

2017 yapımı filmin yönetmeni Bedirhan Güze’dir. Oyuncular Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak’tır. Yol komedisi diyebiliriz. Ayvalık’a nişanlısına giden Onur, yol arkadaşı Şeref’in getirdiği aksiliklerle başa çıkmaya çalışır.

15. Kara Bela – IMDB 6.8

Kara Bela
Yerli Komedi Filmleri – Kara Bela

2018 yapımı film yönetmenliğini Burak Aksak yapmıştır. Başrollerinde Cengiz Bozkurt ve Seda Bakan yer almıştır. Kudret karakteri yaşamı boyunca kural dışına çıkmadan yaşar fakat bir arkadaşının soyguna karışması ve aralarına katılan yeni arkadaşları ile yaşamı bir anda değişir.

16. Eltilerin Savaşı – IMDB 5.7

Eltilerin Savaşı
Eltilerin Savaşı – en iyi yerli komedi filmleri

2020 yılı yapımı filmin yönetmeni, Onur Bilgetay’dır.  Başrollerinde Gupse Özay, Uraz Kaygılaroğlu, Ferit Aktuğ oynamaktadır. İki eltinin birbiri ile olan bitmeyen komik rekabeti konu edilir.

17. Kahpe Bizans

Kahpe Bizans
Kahpe Bizans

Mehmet Ali Erbil’in başrolünde olduğu Kahpe Bizans filmi, Türk komedi filmleri arasında kült sayılabilecek bir filmdir. 1999 da yayınlanan filmde Roma filmlerine bolca gönderme yapılmıştır. Erbil’in kusursuz oyunculuğu ile komediye doyacağınız bir film…

18. Hareket Sekiz

Hareket Sekiz
Hareket Sekiz

Ali Sunal, Onur Atilla, Sarp Bozkurt, devrim yakıt, Bihter Dinçel ve Gürgen Öz gibi isimlerin yer aldığı Hareket Sekiz, Rus mafya liderinin peşine düşen üç polis memurunu konu ediniyor. Adından da anlaşılacağı gibi hareketli bir film olan Hareket Sekiz, yerli komedi filmler listesine girmeyi her zaman başarmıştır.

19. Cumali Ceber 1 – 2

Cumali Ceber
Cumali Ceber

Sosyal medya fenomeni olarak tanıdığımız Halil Söyletmez’in filmi olan Cumali Ceber, oldukça sevilen bir karakter. Cumali Ceber, ilk olarak sosyal medya üzerinde canlandırılan bir karakter. Yoğun beğeni alan karakterin ilk filmi de başarılı olunca ikincisi çekildi. İki bölümü de beğenilen filmin yerli komedi filmleri listelerinde yer alması kaçınılmaz.

20. Kayhan

Kayhan
Kayhan

Komedi filmleri denince akla ilk gelen isimlerden olmayı başaran Şahan Gökbakar, Kayhan karakteri ile oyunculuğunu konuşturduğu bir film ile karşımıza çıkıyor. Lise arkadaşları ile yıllar sonra bir araya gelen Kayhan, arkadaşlarının kendisi hakkındaki düşüncelerini yıllar sonra öğrenir ve olaylar bunun üzerine gerçekleşir.

21. Aykut Enişte

Aykut Enişte
Yerli Komedi Filmleri – Aykut Enişte

Sosyal medya üzerinde aşırı aktif olan Cem Gelinoğlu’nun filmi olan Aykut Enişte, Netflix’in satın aldığı yerli komedi filmlerinden biri. Cem Gelinoğlu sosyal medya hesaplarında paylaştığı kısa videoları ile milyonları güldürmeyi başaran başarılı bir komedyen. Aykut Enişte filminde de oyunculuğunu ve mizahını konuşturuyor. Şahsen bizim katıla katıla gülerek izlediğimiz şahane bir komedi filmi.

22. Şansımı Seveyim

Şansımı Seveyim
Şansımı Seveyim

Yine Cem Gelinoğlu’nun başrolünde olduğu Şansımı Seveyim, Dünyanın en şanslı insanını konu alan (aslında en şanssız) başarılı bir yerli komedi filmi. Filmin başından sonuna aksilikler karakterin yakasını bırakmıyor. Sakarlıkları ile bizi güldüren baş kahramanımız, filmin başından sonuna kadar bizi güldürmeyi başarıyor.

23. Ali Kundilli 1 – 2

Ali Kundilli
Ali Kundilli

Listemize bir Cem Gelinoğlu filmi daha eklesek fena olmaz sanırım… Orijinal karakterler üreterek bunları filmlerde canlandıran Cem Gelinoğlu, Ali Kundilli karakteri ile milyonlara ulaşmış ve milyonları başarı ile güldürmüştür. İki bölümden oluşan bu seriyi mutlaka ama mutlaka izleyin…

24. Moskova’nın Şifresi Temel

Moskova'nın Şifresi Temel
Moskova’nın Şifresi Temel

Türklerin Temel fıkralarına ne kadar güldüğünü hepimiz biliyoruz. Film sektöründe de bu sempatinin kullanıldığını bazı serilerde görüyoruz. Bu serilerden biri ise Moskova’nın şifresi. Laz şivesi ve laz komedisi seviyor iseniz Moskova’nın Şifresi Temel sizin için en iyi yerli komedi filmlerinden biri olacak.

25. Oflu Hoca’nın Şifresi 1 – 2

Oflu Hoca'nın Şifresi
Oflu Hoca’nın Şifresi

Sümela ve Moskova’nın şifresinden sonra Oflu Hoca’nın şifresi de izlenmesi gereken komedi filmlerinden biri. Diğer iki seriyi izleyip beğenenlerin kesinlikle bu seriyi de izlemesini öneriyoruz. Serinin herhangi bir bölümünü izleyip beğenmişseniz diğer filmleri de izlemenizi öneririz.

26. Ailecek Şaşkınız

Ailecek Şaşkınız
Yerli Komedi Filmleri – Ailecek Şaşkınız

Murat Cemcir ve Ahmet Kural ikilisini bilmeyen komedi sever neredeyse yoktur. Kardeş Payı dizisiyle ününe ün katan bu ikilinin ortak projelerinden biri de Ailecek Şaşkınız filmi. Sıkı fıkı olan bu iki arkadaşın filmdeki komik olaylarına tanıklık etmenizi kesinlikle öneririz. En iyi yerli komedi filmleri listesinde kendine oldukça sık yer bulan Ailecek Şaşkınız filmini Netflix ile izleyebilirsiniz.

27. Baba Parası

Baba Parası
Baba Parası

Murat Cemcir ve Ahmet Kural’dan bahsetmişken bir diğer filmlerini de hemen listemize ekleyelim. Baba Parası filminde tekrar bir araya gelen ikili, bu kez sadece iki kişi değildir. Onlarca kardeşlerinin olduğunu öğrenen ikilinin miras peşindeki serüvenini keyifle izlediğimiz bu film, en iyi yerli komedi filmlerinden biridir.

28. Şans Kapıyı Kırınca

Şans Kapıyı Kırınca
Şans Kapıyı Kırınca

Yeşilçam döneminden sonra farklı işler yapmaya çalışan Türk sineması çalışanları, 2005 yılında Şans Kapıyı Kırınca adlı komedi filmi ile bu farklılık sürecine katkıda bulunmuştur. Filmimize Yurdum ailesinin katıldığı bir televizyon yarışma programında büyük ödülü kaçırıp sadece tatil ödülünü almalarını, ilk defa gittikleri ilgili tatil bölgesindeki maceralarını izliyoruz. Eğlenceli ve komik geçen bu serüvene tanıklık etmek isteyebilirsiniz.

29. Düğün Dernek 1 – 2

Düğün Dernek
Düğün Dernek

Murat Cemcir ve Ahmet Kural ikilisine Düğün Dernek serisi ile tekrar dönüyoruz. Düğün Dernek filmi, iki bölümden oluşan bir komedi serisi. Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in yeteneklerini konuşturduğu bir yapım olan bu seri, gülmekten karnınıza sancıların girmesine sebep oluyor. Bu ikiliden daha azı beklenemez zaten… Gişe konusunda da oldukça başarılı olan Düğün Dernek, en iyi yerli komedi filmleri listemizin en değerli filmlerinden.

30. Kolpaçino Serisi

Kolpaçino Serisi
Kolpaçino Serisi

Türkiye’de komedi denince akla gelen sayılı isimlerden biri Şafak Sezer’dir. Komedi ile ilgilenen, kıyısından köşesinden komedi filmleri izleyenlerin bildiği bir isim olan Şafak Sezer’in komedi konusundaki büyük ustalığını, içinde bulunduğu pek çok projede görmek mümkün. Bu projelerden biri de Kolpaçino serisi. Kolpa bir karakteri canlandıran Şafak Sezer, serinin tüm bölümlerinde bizi gülmekten öldürüyor desek yeridir. “O kadar mesaimiz var, insan bi’ nereye gidiyorsun der” repliğini bilenler bilir. 😀

31. Recep İvedik Serisi

Recep İvedik Serisi
Yerli Komedi Filmleri – Recep İvedik Serisi

Türkiye’nin gişe rekoru kırmış ve en iyi yerli komedi filmi başarısını göstermiş filmlerinden biri Recep İvedik filmidir. Seri olarak izleyebileceğiniz bu filmin sizi kesinlikle eğlendireceğini garanti ediyoruz. Tabii komedi filmleri kategorisinde değerlendirme yaptığımızı unutmamalısınız.

32. Niyazi Gül Dörtnala

Niyazi Gül Dörtnala
Niyazi Gül Dörtnala

Komedi denince akla gelen bir diğer isim ise Ata Demirer. Güzel bir hikayesi olan Niyazi Gül Dörtnala filminde Niyazi adındaki baş karakterimizin başından geçen bazı olayları izliyoruz. Profesör, dededen kalma formülünü geliştirmeye çalışıp, eksik bileşenleri bulmaya çalışıyor. Bu esnada yakın çevresinde heyecanlı ve farklı olaylar gerçekleşiyor. İzlenmesi önerilen bir yerli komedi olan Niyazi Gül Dörtnala, boş zamanlarda değerlendirilecek bir komedi filmi.

33. Sağ Salim Serisi

Sağ Salim Serisi
Sağ Salim Serisi

2012 yapımı filmin yönetmenliğini Ersoy Güler yapmıştır. Başrol oyuncuları Burçin Bildik, Fulya Zenginer’dir. Ölümden çok korkan Salim, muhtarın ricası ile Mersin’den Sivas’a cenaze taşır ve komik olaylar tam olarak böyle başlar. Sağ salim iki bölümden oluşan bir seridir ve iki bölümü birbirinden komiktir. Karnınıza ağrılar gireceğini garanti edebiliriz 🙂

34. Ali Baba ve 7 Cüceler

Ali Baba ve 7 Cüceler
Ali Baba ve 7 Cüceler

2015 yılında vizyona giren filmin yönetmeni Cem Yılmaz’dır. Başrollerinde Cem Yılmaz, Zafer Algöz ce Çetin Altay oynamaktadır. Bahçe cüceleri satan Şenay ve İlber Avrupa’da bir fuara katılırlar ve olaylar gelişmeye başlar. Klasik Cem Yılmaz kalitesini bu filmde de bulabilirsiniz.

35. Gürbüz: Hadi Allah’a Emanet

Gürbüz: Hadi Allah'a Emanet
Gürbüz: Hadi Allah’a Emanet

2018 yılında vizyona giren filmi, Orhan Erkal yönetmiştir. Başrollerinde Emre Mutlu, Hakan Bulut, Arzu Oruç oynamaktadır. Moto kurye işi yapan Gürbüz’ün başından geçen komik maceralar anlatılır.

36. Celal ile Ceren

Celal ile Ceren
Celal ile Ceren

2013 yılı yapımı olan filmin yönetmeni, Togan Gökbakar, oyuncuları Şahan Gökbakar ve Ezgi Mola’dır. Celal 6 yıldır Ceren’le sevgilidir. Celal, Ceren’in gitmesini istemediği bekarlığa veda partisine katılınca komik macera başlar. Ezgi Mola ve Şahan Gökbakar’ın muhteşem oyunculukları ile komedi dolu bir film olan Celal ile Ceren’i mutlaka ama mutlaka izleyin. Pişman olmayacaksınız.

37. Osman Pazarlama

Osman Pazarlama
Yerli Komedi Filmleri – Osman Pazarlama

2018 yılında vizyona giren filmin yönetmeni Togan Gökbakar, oyuncuları Şahan Gökbakar ve Selim Akgül’dür. Sevdiği kızla evlenmek isteyen ve işadamı olma hayali kuran Osman’ın komedi dolu hikâyesi anlatılır. Osman, tam bir ticaret insanıdır. Aslında tam da sayılmaz… 🙂

38. Mandıra Filozofu

Mandıra Filozofu
Mandıra Filozofu

2013 yapımı olan filmin yönetmeni Müfit Can Saçıntı, oyuncuları Müfit Can Saçıntı, Ayda Aksel, Rasim Öztekin’dir. Doğa içerisinde yaşayan ve doğanın verdikleri ile geçinen Mustafa Ali’nin yolu bir arazi meselesi yüzünden İstanbullu işadamı Cavit ile kesişir ve olaylar başlar. Bu filmi izleyen çoğu kimse felsefeye ilgi duymuştur. En azından ben duydum… 🙂

39. Maskeli Beşler Serisi

Maskeli Beşler Serisi
Maskeli Beşler Serisi

2005 yılı yapımı olan filmin yönetmenliğini Murat Aslan Yapmıştır. Oyuncular Şafak Sezer, Murat Aslan, Mehmet Ali Alabora, Rasim Öztekin, Peker Açıkalın oynamıştır. Hapishaneden kaçan 5 yetimhane arkadaşı, gardiyan Salih’in oğlunu amansız hastalıktan kurtarmak isterler. Bunun için yetimhaneden eski arkadaşları, zengin işadamı Tekin’den yardım isterler ama olaylar bekledikleri gibi gelişmez.

Maskeli Beşler seri olarak 2007’de Maskeli Beşler Irak, 2008’de Maskeli Beşler Kıbrıs olarak vizyona girer.

40. Hababam Sınıfı Serisi

Hababam Sınıfı Serisi
Hababam Sınıfı Serisi

Rıfat Ilgaz’ın kitabından uyarlanan Hababam Sınıfı, 1975 yılında vizyona girdikten sonra Türk sinemasının kült filmlerinden ve serilerinden olmuştu. Şafak sezer ve ekibi bu efsaneyi yeniden canlandırarak modern şartlara uyarladı. Kemal Sunal ve ekibinin yerini her ne kadar tutmasa da keyifle izlenebilecek komedi dolu bir seri olan Hababam Sınıfı serisini mutlaka izleyin.

41. Kutsal Damacana Serisi

Kutsal Damacana Serisi
Yerli Komedi Filmleri – Kutsal Damacana Serisi

2007 yılında vizyona giren film yönetmenliğini Kamil Aydın ve Ahmet Yılmaz yapmıştır. Oyuncular Şafak Sezer, Eyşan Özhim’dir. Konusu; gemilerde tayfalık yaan Fikret, bulunduğu yerdeki kilise papazı Vatikan’a gidince kilisenin nimetlerinden yararlanmaya çalışırken, arkadaşı Asım’la beraber hiç beklemedikleri bir olay karşılarına çıkar.

Filmin devamı Kutsal Damacana: İtmen 2010 yılında, Kutsal Damacana: Dracula 2011 yılında çekilmiştir.

42. G.D.O. Kara Kedi

G.D.O. Kara Kedi
G.D.O. Kara Kedi

2013 yılında Murat Aslan’ın yönettiği filmde, Şafak Sezer, Serkan Keskin rol oynar. Balat semtinde pilavcılık yapan Orhan , taksici Orhan ve Duran 3 kardeştir. Bir gün başlarına kaza sonrası, cinayet, kız kaçırma ve mafya içerisinde hayatları bir anda değişir.

43. Deli Aşk

Deli Aşk
Deli Aşk

2017 yılında vizyona girmiştir. Yapımcı Cem Yılmaz, yönetmen Murat Dündar, Murat Emre Kaman’dır. Oyuncuları, Emrah Kaman, Pelin Akil’dir. Maraş dondurmacısı Ekrem’in sevdiği kızı kazanmak için gösterdiği çaba ve gelişen komik olayları anlatır.

44. Ölümlü Dünya

Ölümlü Dünya
Ölümlü Dünya

2018 yılında vizyona giren filmin yönetmeni Ali Atay, oyuncuları Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak’tır. Yabancı bir suç çetesinin Türkiye’deki işlerini halleden aile bu çete ile ters düşer ve kaçarlarken yaşadıkları komik macera anlatılır.

45. Yahşi Batı

Yahşi Batı
Yahşi Batı

2009 yapımı film yönetmeni Ömer Faruk Sorak, oyuncuları Cem Yılmaz, Ozan Güven, Demet Evgar’dır. 19.yy’da iki Osmanlı yetkilisi Aziz Vefa ve Lemi Galip Amerika Başkanı’na hediye edilecek olan elması haydutlara kaptırır ve olaylar gelişir.

46. Her Şey Çok Güzel Olacak

Her Şey Çok Güzel Olacak
Her Şey Çok Güzel Olacak

1998 yapımı film yönetmenliğini Ömer Vargı yapmıştır. Filmde Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Ceyda Düvenci oynamıştır. Birbiri ile 3 yıldır küs olan iki kardeş , tesadüfen karşılaşır ve başlarına gelen olaylar ile kendilerini güneyde bulurlar.

47. Dondurmam Gaymak

Dondurmam Gaymak
Yerli Komedi Filmleri – Dondurmam Gaymak

2005 yapımı olan film yönetmenliğini Yüksel Aksu yapmıştır. Oyuncuları, Turan Özdemir, Gülnihal Demir’dir. Muğla’da bir kasabada dondurma satan bir adamın öyküsünü anlatır, oyunculardan sadece Turan Özdemir profesyoneldir, diğerleri yörede yaşayan insanlardır.

48. Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?

Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?
Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?

Ezel Akay’ın yönetmenliğini yaptığı 2006 yapımı filmde, Haluk Bilginer, Beyazıt Öztürk başrolde oynamıştır. Film Anadolu Beylikleri zamanında geçer ve Türkler’e esprili bir gözle bakar. Orhan Gazi inşaatında beraber çalışan Hacivat ile Karagöz’ün atışmaları ün kazanır ve davetlere gitmeye başlarlar. Fakat şöhretin bedeli ağır olacaktır.

49. Abimm

Abimm
Abimm

2009 yapımı filmin yönetmeni Şafak Bal, oyuncuları Mustafa Üstündağ ve Levent Üzümcü’dür. Uyuşturucu kaçakçısı muhtarın adamı Çetin, babası ölünce köye döner ve engelli olan abisi Arif ’le komik maceralar başlar.

50. Arif v 2016

Arif v 2016
Arif v 2016

2018 yapımı film yönetmeni Kıvanç Baruönü’dür. Oyuncular Cem Yılmaz, Ozan Güven, Seda Bakan’dır. G.O.R.A filminin devamı olarak çekilmiştir. Uzaydan dönen Arif sakin bir hayata başlar ama Robot 2016 uzaydan dünyaya gelir ve insanlar gibi yaşamak istediğini söyler ve komik macera başlar.

51. Hemşo

Hemşo
Hemşo

2001 yılında gösterime girmiştir. Yönetmen Ömer Uğur, oyuncuları Mehmet Ali Erbil, Sümer Tilmaç, Okan Bayülgen’dir. Cebrail kan davalısı Yaşar’ı aramak için İstanbul’a gelir. Yaşar’ı bulur ama her öldürmeye kalktığında aksilikler çıkar.

52. Pardon

Pardon
Yerli Komedi Filmleri – Pardon

2004 yapımı filmin yönetmeni Mert Baykal, oyuncuları Ferhan Şensoy, Rasim Öztekin, Ali Çatalbaş’tır. Askere gidecek olan Muzaffer İstanbul’a gelir ve geceyi arkadaşı Muzaffer’in evinde geçirir. Muzaffer’in polisten nedensiz kaçması ile gözaltına alınırlar ve arkadaşları Aydın işkence sonrası işlemediği suçlamaları kabul eder ve yargı süreçleri başlar.

53. Neredesin Firuze

Neredesin Firuze
Neredesin Firuze

2003 yapımı olan film yönetmenliğini Ezel Akay yapmıştır. Oyuncular Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Özcan Deniz’dir. Hayri ve Orhan prodüktördür ve bir müddet başarısız olurlar. Yurtdışından gelen Ferhat’ın sesini beğenir ve kaset yapmayı düşünürler ama borçlar nedeni ile kaset basılamaz. Bu arada Ferhat’a yatırım yapacağını söyleyen Firuze isimli bir kadın gelir ve olaylar başlar.

54. 7 Kocalı Hürmüz

7 Kocalı Hürmüz
7 Kocalı Hürmüz

2009 yılı yapımı filmin yönetmeni Ezel Akay’dır. Oyuncular Nurgül Yeşilçay, Gülse Birsel, Haluk Bilginer’dir. Resmi nikahlı olmayan 6 kocalı Hürmüz’ün başından geçen olaylar anlatılır. Hürmüz, Doktor Hüsrev’e aşık olur ve tüm kocaların aynı anda eve gelmesi ile işler karışır.

55. Duruşma

Duruşma
Duruşma

1999 yılında çekilen filmin yönetmeni Yalçın Yelence’dir. Oyuncular Zafer Algöz, Meltem Cumbul, Güven Kıraç’tır. İstanbul’un muhitlerinden birinde bakirelikle ilgili bir hikâyenin başlaması ile olaylar gelişir.

56. Abuzer Kadayıf

Abuzer Kadayıf
Yerli Komedi Filmleri – Abuzer Kadayıf

Film 2010 yılında gösterime girmiştir. Yönetmen Tunç Başaran, oyuncular Metin Akpınar, Talat Bulut, Sibel Turnagöl’dür. Profesör olan Ersin Baykal’ın bir araştırması için ünlü türkücü Abuzer Kadayıf olarak kimlik değiştirmesi sonucu gelişen olayları anlatır.

57. Kaçma Birader

Kaçma Birader
Kaçma Birader

2016 yılında gösterime giren filmim yönetmenliğini Defne Deliormanlı, Murat Kaman yapmıştır. Oyuncular, Zafer Algöz, Melek Baykal, Emrah Kaman’dır. Sevdiği kızın peşinden İstanbul’a giden oğullarının peşinden giden bir ailenin yaşadığı olaylar anlatılıyor.

58. Dedemin Fişi

Dedemin Fişi
Dedemin Fişi

2016 yılında gösterime giren filmin yönetmenliğini Meltem Bozoflu yapmıştır. Oyuncular, Onur Buldu , Alper Kul, Doğa Rutkay, İrem Sak. Beyin ölümü gerçekleşen dedelerinin fişinin çekilip çekilmemesi ile ilgili toplanan kardeşlerin yaşadığı olayları anlatır.

59. Vavien

Vavien
Vavien

2009 yılında çekilen film yönetmenliğini Taylan Biraderler yapmıştır. Oyuncular Engin Günaydın, Binnur Kaya oynamıştır. Erbaa’da yaşayan evli Celal’in pavyonda çalışan Sibel’e aşık olması ile gelişen olaylar anlatılır.

60. Vizontele Serisi

Vizontele Serisi
Vizontele Serisi

2000 yılında çekilen filmin yönetmeni Yılmaz Erdoğan ve Ömer Faruk Sorak’tır. Oyuncular Altan Erkekli, Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan’dır. Hakkari’ye televizyon gelmesi ile gelişen olaylar anlatılır. 2003 yılında devamı niteliğinde Vizontele Tuuba filmi çekildi. Efsane replik “Zeki Müren de bizi görecek mi?” bu filmde yer almaktadır.

61. Deliha

Deliha
Deliha

2014 yılında çekilen filmin yönetmeni Hakan Algül’dür. Oyuncular Gupse Özay, Derya Alabora, Cihan Ercan’dır. Saf kalpli ama deli dolu Zeliha’nın komik öyküsü anlatılıyor.

62. Cinayet Süsü

Cinayet Süsü
Yerli Komedi Filmleri – Cinayet Süsü

2019 yılı yapımı filmin yönetmeni Ali Atay’dır. Oyuncular, Uğur Yücel, Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt. Seri cinayetleri çözmek için görevlendirilen cinayet masası ekibinin kahkaha dolu maceralarını anlatır.

63. Bizans Oyunları

Bizans Oyunları
Bizans Oyunları

Yönetmenliğini Gani Müjde’nin yaptığı film 2016 yılında çekilmiştir. Oyuncular Gürkan Uygun , Tolgahan Sayışman, Nazlı Gonca Vuslateri. Güney Amerika ikliminden kaçan Mayalar’ın Bağcılar’a yerleşerek Türk Boyları ile tanışmaları ve gelişen olayları konu edinir.

64. Olanlar Oldu

Olanlar Oldu
Olanlar Oldu

2017 yılı yapımı filmin yönetmeni Hakan Algül’dür. Oyuncular Ata Demirer, Tuvana Türkay, Ülkü Duru. Zafer, tekne turları düzenler ve annesi anlaşamadığı Mehtap’la evlendirmek ister. Ama Zafer kasabaya tatil için gelen dizi oyuncusu Aslı’ya aşık olur.

65. Vay Başıma Gelenler

Vay Başıma Gelenler
Yerli Komedi Filmleri – Vay Başıma Gelenler

2014 yılında gösterime giren filmin yönetmeni Semra Dündar’dır. Oyuncular Hüsnü Şenlendirici, Metin Keçeci, Merve Altınkaya’dır. Zengin olma hayali kuran Murat’ın başından geçen maceraları anlatır.

66. Küçük Esnaf

Küçük Esnaf
Yerli Komedi Filmleri – Küçük Esnaf

2016 yapımı filmin yönetmeni Bedran Güzel’dir. Oyuncular İbrahim Büyükak, Zeynep Koçak’tır. Küçük esnafın mafyaya bulaşması ile başlayan maceraları konu eder.

67. Romantik Komedi

Romantik Komedi
Yerli Komedi Filmleri – Romantik Komedi

2010 yılında yapılan filmin yönetmenliğini Ketche yapmıştır. Oyuncular Sedef Avcı, Cemal Hünal, Begüm Kütük. İşinde ve özel hayatında mutsuz olan Esra’nın daha sonra istifa edip, sevgilisinden ayrılması ile başlayan olayları konu edinir.

68. Cici Babam

Cici Babam
Yerli Komedi Filmleri – Cici Babam

2018 yılı yapımı filmin yönetmeni Meltem Bozoflu’dur. Oyuncular; Eray Akyamaner, Uğur Güvercin, Murat Kepez. Annelerinin evlenmesine karşı çıkan 3 kardeşin mücadelesi ve sonra durumu kabullenişleri anlatılır.

69. Kötü Kedi Şerafettin

Kötü Kedi Şerafettin
Kötü Kedi Şerafettin

2016 yılı yapımı film yönetmeni Mehmet Kurtuluş ve Ayşe Ünal’dır. Animasyon filmidir. Animasyon filmlerinde ülkemizde pek çok dalda öncülük etmiş olan bu film Anime İstanbul imzası taşıyor. Seslendirme, grafik, senaryo ve kurgu bakımından gerçekten takdir edilesi bir iş çıkarmışlar. Üstelik karakterimiz Şero, eğlencenin dibine vuran bir kedi. Hem de ne kedi… 🙂

70. Olur Olur

Olur Olur
Yerli Komedi Filmleri – Olur Olur

2014 yapımı filmin yönetmeni Kerem Çakıroğlu, oyuncular Alper Kul, Ayça Varlıer, Taner Aygör’dür. Eczacı kalfası Ali, çocukluk aşkı Azra ile karşılaşır. Arkadaşlığın başlaması için umudu yoktur bu arada bir ilana dek gelir ve olaylar başlar.

Listemizin sonuna geldik. Güncel yerli komedi filmleri için listemizi sürekli düzenliyoruz. Listede olması gerektiğini düşündüğünüz bir komedi filmi var ise lütfen yorum yaparak bize bildirin. Filmleri izlemek için Netflix ve BluTV gibi platformları kullanabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın