Başlangıç Genel Meeting ID Ne Demek? Meeting id ne anlama geliyor?

Meeting ID Ne Demek? Meeting id ne anlama geliyor?

0

Pandemi süresinde hayatımıza giren kavramlardan biri de meeting kavramıdır. Toplantı olarak dilimize çevrilen bu ifadenin sanal ortamdaki toplantıları da temsil ettiğini unutmamak gerekir. Zoom programı başta olmak üzere pek çok Video Konferans Programı bulunur. Bu programların içerisinde, sistemin bize tanımladığı özel bir numara ya da kullanıcı adı olur. Bu özel anahtara ise Meeting ID adı verilir. Bu yazıda meeting id ne demek, ne anlama geliyor hep birlikte öğreneceğiz…

meeting id ne demek
meeting id ne demek

Meeting ID Ne Demek?

Meeting ID kavramını bilmek için öncelikle meeting kavramının anlamını bilmek gerekiyor. Join a meeting kavramını daha önce açıklamıştık. Benzeri bir konu ise meeting id konusudur. Benzeri bir açıklamayı da yine bu yazı üzerinden yapacağız.

Meeting, günümüzde uzaktan çalışan bireylerin tercih ettiği dijital toplantıları ifade eden bir kelime. Fiziksel olarak da meeting yapılıyor. Fakat günümüzde Covid-19 bu toplantılara izin vermediği için görüşmeler dijital ortamda yapılıyor. Eğitim ve iş hayatında yoğun olarak kullanılan bu sistem online meeting olarak da tanımlanabilir.

Bu tür meeting programlarını kullanmak için çeşitli oda ve görüşmelere katılmak gerekir. Bu sayede alakanız olmayan toplantılara ya da odalara girmeniz engellenir. Fakat her odayı ve yayını birbirinden ayırmak için bir kimlik anahtar sistemi kullanılır. Bu anahtar, dijital dünyada oldukça sık kullanılan ID ile ifade edilir. Meeting ID olarak tanımlayabileceğimiz bu ifade, görüşmenin, toplantının ya da sohbet odasının benzersiz kimlik numarasıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası nasıl ki herkese özel ve bir adet ise, meeting id de her görüşmeye, toplantıya, derse göre oluşturulur.

Her toplantı ve her görüşmenin bir kimlik numarası olur. Bu numara ile görüşmeler ve kişiler birbiri ile eşleşir. Bu teknoloji olmaz ise hangi eğitim odasına hangi kullanıcının gireceği önceden kestirilemez. Toplantı numarası ile bir toplantıya doğrudan erişmek mümkün olabilir. Katılmak istediğiniz toplantıya, toplantının ID numarası ile kolay bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Toplantıların ID bilgisi bu yüzden önemlidir. Her programın görüşme ID numarası ve toplantı ID numarası farklı olabilir.

Online eğitim ve toplantılara katılmak için Zoom Meeting yazılımını kullanabilirsiniz.

Uzaktan eğitim amacı ile meeting programlarına katılacak iseniz internet bağlantınızın yeterli seviyede olduğuna emin olmalısınız. Bunun için internet hız testi sitelerinden yardım alabilirsiniz. İnternet Hız Testi Kaç Olmalı? bilmiyor iseniz ilgili bağlantıyı takip edebilirsiniz. Uzaktan toplantılara katılmak için bilgisayarınızın ve telefonunuzun güvenliğine son derece dikkat etmenizde de ayrıca fayda var.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!