En iyi +6 İnternet Hız Testi Siteleri ✔️ 2023

En İyi İnternet Hız Testi Siteleri internet hızımızı kontrol etmek için bizlere yardımcı olmak adına sürekli olarak güncelleniyor. Yeni internet hizmetlerine ve altyapılarına göre güncellenen internet hız testi siteleri, güncel teknolojiye de ayak uydurarak sürekli olarak en doğru hız testi sonuçlarını vermeye çalışıyor.

Konu Başlıkları

En İyi Hız Testi Siteleri
En İyi Hız Testi Siteleri

İnternet hız testi siteleri ile hangi internet sağlayıcısını kullanıyor olursak olalım, internet hızımızı ölçümleyebiliyoruz. Fakat internet hız testi siteleri farklı algoritmaları kullanarak farklı sonuçlar verebiliyor. Ayrıca kablolu ve kablosuz internetlerin hız testlerinden farklı sonuçlar aldığını da belirtmek gerekiyor. Bu gibi kriterlere göre internet hız testi siteleri farklı sonuçlar verebilmekte.

Tüm bunları öğrendikten sonra internet hız testi yaparken daha bilinçli olacağız. Test sonuçlarını daha iyi ölçümleyebileceğiz. İnternet hız testi sitelerini kullanırken öncelikle kullanmış olduğumuz interneti herhangi bir işlemin meşgul ediyor olmadığından emin olmalıyız.

En doğru sonuçları almak için ağımızı kullanan bu işlemleri durdurmalıyız. Aktif bir indirme çalışıyor iken hız testi yaparsak doğru sonuçları alamayabiliriz. Ayrıca yukarıda da bahsettiğim gibi internet hız testi yaparken kablolu ya da kablosuz ağ kullanımı önemli bir hız faktörü.

Kablolu bağlantılarda internet hız testi daha iyi sonuç vermektedir. 100 mbps gibi hızlarda kablosuzda 40mbps gibi değerler görürken kabloluda bu değerler 99 mbps’e kadar ulaşabilmekte. Örnekteki değerler standart modemler baz alınarak yaklaşık olarak verilmiştir.

5 Adet En İyi İnternet Hız Testi Siteleri (2022)

İnternet hız testlerimizi yapabileceğimiz 5 harika siteyi listelemeye başlayalım. Bu sitelerin tamamen birbirinden farklı hizmetler olduğunu ve yazının giriş kısmındaki bazı kriterlere göre farklı sonuçlar verebileceğini tekrar hatırlatmak isteriz.

1. Speedtest.Net

En İyi Hız Testi Siteleri
En İyi Hız Testi Siteleri

Platformlar: Web, Android, iOS, Windows 10, macOS, CLI

Tıpkı Google’ın arama motorlarında olduğu gibi Speedtest by Ookla, geniş bant bağlantınızın internet hızını kontrol edebileceğiniz en popüler platformdur. Android ve iOS için olan uygulamaları artık yerleşik ve ücretsiz Speedtest VPN hizmeti ile birlikte geliyor.

SpeedTest’i bu kategorideki en iyi hizmet yapan şey, dünyaya yayılmış binlerce Speedtest sunucusudur. Pek çok lokasyona yayılmış fiziksel sunucuların VPN hizmetini kullanan kullanıcıların erişim hızlarını olumlu yönde etkilediğini hepimiz biliyoruz.

Speedtest by Ookla, tüm büyük platformlar için yerel uygulamalar sunar ve komut satırını kullanarak internet hızınızı da test edebilirsiniz.

Speedtest by Ookla’nın en iyi özellikleri nelerdir?

 • İndirme / Yükleme hızı, IP adresi, ping (gecikme) vb. Veriler sağlar.
 • Kullanıcının manuel olarak bir test sunucusu seçmesine izin verir
 • İnternet hızı test sonuçlarını dışa aktarma seçeneği sunar
 • Ookla hız testinin dünya çapında 8000 civarında sunucusu var
 • Global hız testi numaraları hakkında Speedtest bilgileri sağlar
 • Kullanıcının tekli ve çoklu bağlantı hız testleri arasında geçiş yapmasına izin verir
 • Kullanıcı hız testi sonuçlarını kaydetmek için bir hesap oluşturabilir

Kötü olan ne?

 • Reklamlar bazen Speedtest sitesinin yüklenmesini yavaşlatır (test sonuçlarını etkilemez)

Speedtest bağlantıları: Web , Android , iOS , Windows 10

2. Fast.com

En İyi Hız Testi Siteleri
En İyi Hız Testi Siteleri

Platformlar: Web, Android, iOS

Fast.com , yayın devi Netflix tarafından geliştirilen ücretsiz bir ağ hızı test uygulamasıdır. Minimalist kullanıcı arayüzü ile ön yargıda bulunmayın, indirme hızınız dışında bazı önemli ayrıntıları da sunuyor.

Geçen yıla kadar Netflix hız testi uygulaması yalnızca indirme hızlarını hesapladı. Ancak daha fazla kişi kullanmaya başladığında, Netflix de yükleme hızları için destek ekledi. Ookla Speedtest’e artı bir nokta olarak Fast, LAN’ınızdaki kullanıcıların interneti ne kadar meşgul ettiklerini (yüksüz gecikme) de hesaplar.

Oyuncular ve izleyiciler için yararlı veriler sunabilir. Bu listedeki diğer tüm hız testi araçları yüksüz gecikme sayıları sağlıyor.

Fast.com artıları nelerdir?

 • İndirme / yükleme hızları, ping, IP adresi vb. Gibi ayrıntılar sağlar.
 • Kullanıcı hız testi için paralel bağlantı sayısını seçebilir
 • Kullanıcı 5 ila 30 saniye arasında test süresini seçebilir
 • Hem indirme hem de yükleme için yüklü ping’i hesaplayabilir
 • Kullanıcı hesabı olmadan cihaz yapılandırmasını kaydedebilir
 • Çeşitli bölgelerin kullanıcılarına hitap etmek için 25+ dili destekler

Kötü Yanları ise:

 • Yükleme hızını kontrol etmek için ekstra tıklama gerektirir
 • Kullanıcı hız testi sunucularını seçemez

Fast.com bağlantıları: Web , Android , iOS

3. Google Stadia Hız Testi

En İyi Hız Testi Siteleri
En İyi Hız Testi Siteleri

Platform: Web

İstediğiniz tek şey güvenilir bir indirme hızı test aracıysa, Google Stadia hız test aracını denemelisiniz. Bildiğiniz gibi, Google’ın iddialı oyun servisi 4K’da oyun akışı için süper hızlı bir internet bağlantısı gerektirir.

Stadia oyunlarını 720p’de çalıştırmak için en az 10 Mbps gereklidir ve 5.1 kanal surround sesli 4K için 35 Mbps’yi aşmalıdır.

Bu nedenle Google, kullanıcıların internet bağlantılarının Stadia için yeterince yetenekli olup olmadığını bilmesi için bu hız testi aracını sunmuştur. Google, bu aracı sağlamak için Measurement Lab (M-Lab) ile ortaklık kurmuştur.

Google Stadia hız testi hakkında artılar nedir?

 • Kullanımı kolay
 • İndirme hızı testini 30 saniyede gerçekleştirir ve 40 MB veri kullanır
 • Tüm bölgelerde çalışır

Kötü olan ne?

 • Sadece indirme hızını hesaplar
 • Hiçbir özelleştirme seçeneği sunmaz

Stadia hız testi web sürümü: Stadia Web

Google İnternet Hız Testi

En İyi Hız Testi Siteleri
En İyi Hız Testi Siteleri

M-Lab ile ortaklık yapan Google, bağlantı hızınızı kontrol etmenin başka bir yolunu sunar ve yukarıda belirtilenlerden daha fazla bilgi sağlar.

Hiçbir şey yüklemenize gerek yoktur, Google hız testi aracına Google Arama’nın kendisinden erişilebilir. Arama çubuğuna “hız testi” yazın ve enter tuşuna basın.

Şu anda, yalnızca 700 Mbps’ye kadar ağ hızlarını ölçebiliyor. Yani, bir gigabit bağlantınız varsa, bu araç sizin için çalışmaz. Ayrıca, sınırlı sayıda bölgede çalışır. Eğer Türkiye lokasyonunda test yapmak istiyor iseniz ileri bir tarihte bu hizmeti kullanabilirsiniz. Yurt dışı VDS kullanıcıları ise 700 mbps’e kadar olan hızlarını bu şekilde test edebilirler.

4. Xfinity Hız Testi

En İyi Hız Testi Siteleri
En İyi Hız Testi Siteleri

Platform: Web

Xfinity kullanıcıları için Comcast, PC’de ve mobil cihazlarda internet hızını kontrol etmek için ücretsiz bir araç sunuyor. Ancak, diğer kullanıcılar tarafından da sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Fast.com gibi , Xfinity hız test aracı da görsel olarak çekici bir kullanıcı arayüzü ile donatılmış. İnternet hızının nasıl ölçüldüğü hakkında ayrıntılı bilgi ve çevrimiçi deneyimlerini iyileştirmek için ipuçları göstermesi de ayrı bir özellik.

Xfinity Speed ​​Test’in en iyisi yanları nedir?

 • Xfinity müşterisi olmayanlar için de tek tıklamayla ağ hızı testi sağlar
 • IP adresi, yükleme / indirme hızları, ping, sunucu konumu vb. Bilgileri gösterir.
 • Kullanıcının internet hızının 4K veya HD akışını, hızlı indirmeleri ve daha fazlasını destekleyip desteklemediğini önerir.

Kötü olan ne?

 • ABD dışındaki kullanıcılar hatalı yükleme hızı ve gecikme sonuçları alabilir
 • Yükleme hızını kontrol etmek için ekstra tıklama gerektirir
 • Diğer hız testi araçlarından daha az özelleştirme seçeneği sunar

Hizmeti Kullanmak için: Web İçin Xfinity

5. Verizon Hız Testi

En İyi Hız Testi Siteleri
En İyi Hız Testi Siteleri

Platform: Web

ABD merkezli telekom devi Verizon, Fios fiber servisinin kullanıcıları için bir hız test aracı geliştirdi. Ancak, diğer insanlar da internet bağlantılarının hızını kontrol etmek için kullanabilirler.

Verizon hız test aracına telekom devinin web sitesini ziyaret ederek erişilebilir. Kullanıcıların karşılaşacağı sorunlardan biri, şirketin coğrafi kısıtlamalar koymasıdır.

Verizon hız testi hakkında en iyi yönler nelerdir?

 • Tek bir tıklamayla internet hızını test etmek için basit arayüz sunar
 • Yükleme, indirme hızı, ping, IP adresi, test sunucusu konumu gibi ayrıntıları sağlar.

Kötü olan ne?

 • ABD dışında yaşayan kullanıcılar için çalışmaz
 • Herhangi bir özelleştirme seçeneği sunmuyor

Hız testi bağlantısı: Verizon Web

6. NPerf internet Hız Testi

NPerf internet Hız Testi
NPerf internet Hız Testi

Pek çok sitede gömülü olarak gördüğümüz bu hız testi sitesi ile internet hız testi yapabilirsiniz. Diğer hız testi sitelerinden farklı olarak bu sitedeki hız testi aracını kendi sitenize de ekleyebilirsiniz. Yani websitenizi ziyaret eden kullanıcılar için bir internet hız testi widget’ı edinmek isterseniz bu hizmeti kullanabilirsiniz.

Sitenizde hız testi aracı kullanmak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıda en iyi internet hız testi siteleri incelemesinde bulunduk. Evinizde, iş yerinizde, telefonunuzda ve diğer tüm internete bağlanabilen akıllı cihazlarınızda internet hız testi yapabilirsiniz. İnternet hızını ölçümlemek için başka hizmetler biliyor iseniz lütfen yorum yaparak bildiriniz. Listelerimizi ziyaretçi yorumlarına göre de şekillendirmekteyiz.

En iyi internet Hız Testi Siteleri S.S.S

İnternet hız testi ile ilgili pek çok soru bulunuyor. Bu soruların bazılarını sizler için bu bölümde yanıtlıyoruz. Sizin de bu konuda sorularınız var ise yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz. Sorularınız diğer kullanıcılara yardımcı olabilir.

İnternet hız testi kaç olmalı?

İnternet hız testiniz bulunduğunuz bölgeye, evinizdeki altyapıya, aldığınız internete göre değişir. Ayrıca internet hızı gerekliliği farklı işler için farklı seviyelerdedir. Sürekli oyun oynamak, video izlemek, haber okumak ya da müzik dinlemek için farklı hız değerleri gerekir. Detaylar için;

Türk Telekom internet hız testi nasıl yapılır?

Türk Telekom internet hız testi iki farklı şekilde yapılabilir. Birinci yöntem, bu içerikte yer alan internet hız testi siteleri yardımı ile hız testi yapmaktır. Bu yöntem genellikle tarafsız sonuçlar verir.

İkinci yöntem, Türk Telekom hız testi sitesine gidip bir test başlatmaktır.

İnternet hız testi vodafone için nasıl yapılır?

Vodafone internet hız testi iki farklı şekilde yapılabilir. Birinci yöntem, bu içerikte yer alan internet hız testi siteleri yardımı ile hız testi yapmaktır. Bu yöntem genellikle tarafsız sonuçlar verir.

İkinci yöntem, oldukça sık kullanılan speedtest.net sitesini ya da uygulamasını kullanmaktır. Eğer telefonunuzda vodafone internet hız testi yapmak istiyorsanız speedtest.net ookla uygulamasını kullanmanızı öneririz. Uygulamaları buradan indirebilirsiniz:

internet hız testi turkcell için nasıl yapılır?

Bu içerikte bulunan hız testi siteleri yardımı ile Turkcell hatların internet hız testlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte Turkcell’in sunmuş olduğu hız testi hizmetini de deneyebilirsiniz.

internet hız testi sıperonline için nasıl yapılır?

Turkcell ve diğer internet sağlayıcılar gibi Superonline için de internet hız testi yapmak için hız testi sitelerini kullanabilirsiniz. Superonline’a özel hız testi yapmak istiyorsanız aşağıdaki hizmeti kullanabilirsiniz.

internet hız testi türk telekom için nasıl yapılır?

Türk Telekom internet hız testi iki farklı şekilde yapılabilir. Birinci yöntem, bu içerikte yer alan internet hız testi siteleri yardımı ile hız testi yapmaktır. Bu yöntem genellikle tarafsız sonuçlar verir.

İkinci yöntem, Türk Telekom hız testi sitesine gidip bir test başlatmaktır.

vodafone internet hız testi nasıl yapılır?

Bu internet hız testi siteleri listesinde bulunan hız testi siteleri ve uygulamaları yardımı ile Vodafone internet hız testinizi gerçekleştirebilirsiniz. En iyi sonucu almak için birkaç hız testini kullanmanızı tavsiye ederiz. Vodafone ve diğer hatlar için en iyi sonuç genellikle bağımsız hız testi siteleri ile mümkündür.

turkcell internet hız testi nasıl yapılır?

Daha önce yanıtladığımız Turkcell internet hız testi nasıl yapılır sorusunun yanıtı bu soru için de geçerlidir. Turkcell için birkaç hız testi yöntemi vardır. Bu yöntemler listemiz içerisinde bulunan hız testi sitelerini kullanmak ve Turkcell’in kendi internet hız testini kullanmaktır.

d smart internet hız testi nasıl yapılır?

D-Smart kullanıcıları bu listede yer alan internet hız testi sitelerini kullanabilirler.

superonline internet hız testi nasıl yapılır?

Superonline kullanıcıları bu listede yer alan internet hız testi sitelerini kullanabilirler. Ayrıca daha önce yanıtlanan Superonline hız testi başlığı altından ilgili hız testi aracına ulaşabilirler.

turktelekom internet hız testi nasıl yapılır?

Türk Telekom kullanıcıları daha önce yanıtladığımız bu sorunun yanıtını hemen yukarıdaki yanıt alanından bulabilirler. Türk Telekom’un kendi internet hız testi aracı ve bu listede yer alan hız testi siteleri ve araçları ile de hız testlerini gerçekleştirebilirler.

google internet hız testi nasıl yapılır?

google internet hız testi nasıl yapılır?

Google Stadia ile internet hız testi yapabilirsiniz. Google’ın oyun platformu olan Stadia ile oyunların ping değerlerini öngörebilmek için bir internet hız testi aracı olduğuna bu liste içerisinde değinmiştik. liste detaylarını inceleyerek test aracına ulaşabilirsiniz.

internet hız testi kablonet için nasıl yapılır?

Kablonet için de internet hız testini bu listede yer alan hız testi siteleri ile yapabilirsiniz.

internet hız testi ookla ile nasıl yapılır?

internet hız testi ookla ile nasıl yapılır?

Bu siteye gidip test başlatırsanız ookla ile hız testi gerçekleştirmiş olursunuz. Telefonda bu testi yapmak için mobil uygulamaları kullanmanız gerekir. Bu uygulamaların bağlantısı listemizde yer almaktadır.

türknet internet hız testi nasıl yapılır?

türknet internet hız testi nasıl yapılır?

Türknet kullanıcıları için bu listedeki tarafsız internet hız testi araçlarını tavsiye ediyoruz. Fakat Türknet’in geliştirmiş olduğu hız testi sitesini kullanmak isteyenler için buraya bağlantıyı bırakmayı da ihmal etmiyoruz:

Türknet hız testi altyapısı olarak Nperf.com’u kullanır.

en iyi internet hız testi hangisidir?

En iyi internet hız testi sizin şartlarınıza göre değişkenlik gösterir. Speedtest.net adresindeki test araçları oldukça popülerdir. İnternet servis sağlayıcınızın test aracı var ise her iki test aracını kullanarak birbiri ile kıyaslayabilirsiniz.

internet hız testi speedtest ile nasıl yapılır?

Speedtest.net sitesine giderek bir web internet hız testi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer telefon kullanıyor iseniz mobil uygulamaları üzerinden test gerçekleştirebilirsiniz. Mobil uygulamaları indirmeniz gerekir.

internet hız testi turknet için nasıl yapılır?

Turknet’in kendi sitesindeki test aracını kullanarak internet hız testinizi kontrol edebilirsiniz. Bu listede yer alan diğer bağımsız ve tarafsız hız testi sitelerini de kullanmanızı tavsiye ederiz.

gerçek internet hız testi nasıl yapılır?

Bu listede yer alan hız testi sitelerini kullanarak başlayabilirsiniz. Fakat hız testinin gerçek sonuçlarla tamamlanmasını istiyorsanız ağa bağlı tek cihaz ile test yapmanız önemli. Ayrıca kablo üzerinden bağlantı gerçekleştirmekte fayda var.

Satın aldığınız internet hizmetinin evinize ne kadar internet sağladığını merak ediyorsanız özel ölçüm cihazları ile doğrudan kablo üzerinden test yapmanız gerekir.

Eğer modeme kablo ile bağlı bir bilgisayar yardımı ile test yaparsanız bilgisayarın internet tüketecek tüm programlarını kapatın ya da devre dışı bırakın. Güncellemeler de buna dahildir. Doğru bir test sonucu için internet kullanılmıyorken test yapın.

WiFi ile bağlanıp test yaptığınızda çıkan sonuç modem wifi kalitesine, test yaptığınız cihazın wifi kalitesine, ağın kullanımına ve benzeri etmenlere bağlı olarak değişiklik gösterir.

internet hız testi dsmart için nasıl yapılır?

Bu listede yer alan internet hız testi sitelerini kullanarak dsmart için hız testi gerçekleştirebilirsiniz.

kablonet internet hız testi nasıl yapılır?

Bu listede yer alan internet hız testi sitelerini kullanarak kablonet için hız testi gerçekleştirebilirsiniz..

mobil internet hız testi nasıl yapılır?

Telefondan mobil internet hız testi yapmak için Ookla hız testi uygulamalarını kullanabilirsiniz.

ttnet internet hız testi nasıl yapılır?

Ttnet ile Türk Telekom aynı firmadır. TTnet eski Türk Telekom markasıdır. Hizmetlerine Türk Telekom olarak devam eder. Bu içerikteki Türk Telekom hız testi bilgileri TTnet internet hız testi için de geçerlidir.

türksat internet hız testi nasıl yapılır?

Bu içerikte yer alan internet hız testi araçları yardımı ile Türksat internet hız testlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ev interneti hız testi nasıl yapılır?

Evde bulunan modeme kablo ile bağlanmış bir bilgisayar üzerinden web internet hız testi başlatabilirsiniz. Bu testlerin nasıl yapılacağını içeriğimizin detaylarında bulabilirsiniz.

internet hız testi millenicom için nasıl yapılır?

internet hız testi millenicom için nasıl yapılır?

Millenicom internet hız testi için speedtest by ookla altyapısını kullanır. Millenicom internet hız testi için şu adresi ve şu adresi kullanabilirsiniz.

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

“En iyi +6 İnternet Hız Testi Siteleri ✔️ 2023” üzerine 6 yorum

Yorum yapın