Join a Meeting Ne Demek? Zoom Terimi

Zoom online toplantı ve online eğitim anlamında tüm ihtiyacı karşılıyor. Ancak dilinin İngilizce olması bazen kafa karışıklığına neden oluyor. Örneğin; join a meeting ne demek sorusu sıkça soruluyor. “Join A Meeting” Türkçe’de,” Toplantıya Katıl” anlamına gelmektedir. Zoom gibi mecralarda online toplantıya katılmadan önce bu bildirimi görebilirsiniz.

Join a Meeting Ne Demek? Zoom Terimi
Join a Meeting Ne Demek? Zoom Terimi

Pandemi ile birlikte uzaktan çalışma ve uzaktan eğitim de yaygınlaştı. Birçok çoklu toplantı ve çoklu konuşma platformunun ise Türkçe altyapısı bulunmuyor. Özellikle çocuklar için ve İngilizce bilmeyenler için bu oldukça zorlu olabiliyor. Ancak hemen hemen her mecrada aynı kalıpta aynı cümleler kullanılıyor. Bu yüzden bir toplantıya katılacaksanız, “Join A Meeting” seçeneğini seçebilirsiniz. Peki, Join With Meeting ID ne demek? İşte ayrıntılar!

Join With Meeting ID Ne Demek?

Online toplantı ve derslere katılmak için Zoom ideal bir programdır. Kolay kullanımı vardır. Basit bir arayüzde sahiptir. Bu, özellikle çocukların kullanması için oldukça basit imkanlar sunmaktadır. Zoom’da derslere ve toplantıya katılmak için ID numarası gerekiyor. Toplantı oluşturacak kişi bir ID numarası oluşturuyor ve karşısındaki kişiye veriyor.

Join With Meeting ID” numarası ile kişiler toplantılara yada online derslere girebiliyor. Ekran açıldığı zaman iki taraf içinde; mikrofon ve kamera kapatma seçenekleri mevcuttur. Join With Meeting ID almak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Görüşme başlatmak için “New Meeting” seçeneğine tıklayın.
  • Eldeki ID numarasını, karşıdaki kişi ile paylaşın.
  • “Start Meeting” ile konuşmayı başlatın.

İlgini Çekebilir: Zoom Toplantısı Kaydetme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu sayede karşınızdaki kişinin üyeliğine gerek kalmadan, toplantı gerçekleştirmek mümkündür! Son zamanlarda toplantılarda sıklıkla tercih edilen Zoom Türkçe’ye çevrilir mi?

Zoom Türkçe’ye Çevirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Birden fazla kişinin aynı anda internet üzerinde konuşması, Zoom ile mümkündür. Online toplantılar ve eğitimler Zoom sayesinde kolaylaşmıştır. Ancak, Zoom’un Türkçe olmaması bazen zor durumlara kalmaya sebep olabiliyor. Zoom Türkçe’ye çevirme işlemi bu yüzden sıkça sorulmaktadır. Peki, Kurulumda İngilizce gelen Zoom programını, Türkçe kullanmak mümkün mü? Aşağıdaki adımları takip ederek Zoom’u rahat bir şekilde Türkçe yapabilirsiniz.

  • Zoom uygulamasını bilgisayara indirin.
  • Kullanıcı isminiz ile giriş yapın.
  • Bilgisayarın sağ altında bulunan Zoom simgesine tıklayarak özellikleri açın.
  • Burada “Dil Değiştir” anlamına gelen “Switch Languages” seçeneğini seçin.
  • Türkçe’yi seçerek, Türkçe olarak rahat bir şekilde Zoom’u kullanabilirsiniz.

Meeting ID or Personel Link Name Ne Demek?

Online derslerde kullanılan Zoom kişilere, Personel Link Name vermektedir. Bunun anlamı kişisel bağlantı ismi ya da kişisel bağlantıdır. Herkesin kendine ait link bilgilerinin olması, derslere girmesini sağlamaktadır. Online görüşmelere girebilmek için bu bağlantı linki gerekir. Diğer bir ismi de Meeting ID olarak geçmektedir. Bu ise yine aynı anlama gelir ve karşılığı toplantı kimliğidir.

Meeting ID or Personel Link Name, Türkçe karşılığı; “Toplantı kimliği yada personel bağlantı ismi” olarak geçmektedir. Zoom uygulamasında bağlantı kurmak için bağlantı linkine sahip olmanız gerekmektedir. Üye olunduğu zaman otomatik olarak sahip olduğunuz bu linki, profil ayarları kısmından da bulabilirsiniz. Bu link ile her zaman giriş yapabilir ve toplantılara katılabilirsiniz. Değiştirmek isterseniz yine ayarlar kısmından farklı bir ID almanız mümkündür.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın