Başlangıç Haber macOS Monterey Güncellemesi 25 Ekim’de Geliyor!

macOS Monterey Güncellemesi 25 Ekim’de Geliyor!

0

macOS Monterey, yeni MacBook Pro modellerinde önceden yüklenmiş olarak sunulacak. 25 Ekim’de ücretsiz olarak sunulacak macOS Monterey güncellemesi ne gibi özellikler getirecek? İşte detaylar!

macOS Monterey Güncellemesi Neler Sunacak?

Apple, Mac bilgisayarlar için macOS Monterey’in en son işletim sistemi olarak 25 Ekim’de kullanıma sunulacağını duyurdu. Yeni macOS işletim sistemi, Haziran ayında düzenlenen WWDC 2021 Konferansı’nda tanıtılmıştı.

macOS Monterey 12 güncellemesinin en büyük özelliği, kullanıcılara daha akıcı bir deneyim sunmak. Birden fazla Apple cihazını aynı anda kullananlar için müthiş bir yenilik. Ayrıca iOS 15 ve iPadOS 15’te de bulunan SharePlay ve Focus gibi özellikleri içeriyor.

Yeni macOS güncellemesi, kullanıcılara Apple aygıtlarında daha birleşik bir deneyim sunmak için AirPlay’i ve Evrensel Kontrol’u Mac cihazlara getiriyor.

macOS Monterey Özellikleri

macOS Big Sur’dan farklı olan bu sistemde, sahne arkasında önemli değişikliklere rastlanıyor. Kullanıcıların tek bir mouse ve klavye ile Mac ve iPad arasında kolayca geçiş yapabilmesine olanak tanıyor. Çoklu görevleri sorunsuz bir şekilde sağlayan Evrensel Kontrol özelliğini sunuyor.

Evrensel Kontrol özelliği, kullanıcıların Apple Pencil ile çalışmasına da olanak tanıyor. iPad’de yaptığınız çizim ve eskizleri doğrudan Mac’e aktarabiliyorsunuz.

Güncellemenin AirPlay özelliği ise hoparlör ve ses içeriklerine büyük bir kolaylık getirecek. Hızlı Notlar ve yeni Kısayollar gibi detaylara da rastlıyoruz. macOS Monterey, tamamen yeni bir sekme tasarımıyla gelen bir Safari tarayıcısını da içeriyor. FaceTime güncellenmiş durumda. SharePlay entegrasyonu sağlanıyor.

İlgili İçerik: 2022 Yılında Çıkacak Mac Modelleri Belli Oldu

macOS Monterey Nasıl İndirilir?

macOS Monterey güncellemesi, MacBook Air, MacBook Pro, iMac ve Mac mini gibi Mac cihazlarda indirilebilecek. Yeni macOS sürümü, 25 Ekim’de piyasaya sürüldüğünde uygun Mac cihazlarına otomatik olarak ulaşacaktır.

Güncelleme manuel olarak şu şekilde indirilebilir:

Ekranın sol üst köşesindeki Apple menü simgesine tıkladıktan sonra Sistem Tercihleri > Yazılım Güncelleme‘ye giderek indirme işlemini sağlayabilirsiniz.

macOS Monterey 12 güncellemesi, yeni MacBook Pro (2021) modellerine önceden yüklenmiş olarak gelecek.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!