Başlangıç Haber iOS 15 Bugün Çıkıyor! iOS 15 Özellikleri Neler, Nasıl İndirilir?

iOS 15 Bugün Çıkıyor! iOS 15 Özellikleri Neler, Nasıl İndirilir?

0

iPhone kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir haberla karşınızdayız. iOS 15 bugün çıkıyor! iOS 15, iPadOS 15 ve watchOS 8 yeni özelliklerle geliyor. iOS 15 nasıl indirilir, özellikleri nelerdir? Hepsi ve daha fazlası haberimizin devamında.

iOS 15, iPadOS 15 ve watchOS 8 Bugün Çıkıyor!

iOS 15 ve iPadOS 15 bugün Hindistan’da piyasaya sürülecek. iOS 15 güncellemesi, iPhone 6s ve sonraki modellerde indirilebilecek. iOS güncellemesi son iPhone modellerine ve yedinci nesil iPod Touch’a gelirken, iPadOS en son iPad modelleri için geliyor. Yeni işletim sistemi güncellemeleri uyumlu iPhone, iPad ve iPod Touch modellerinde indirilebilecek.

Apple, iOS 15 güncellemesiyle FaceTime ve mesajlaşma deneyimlerinin yanı sıra SharePlay ve Focus gibi yeni özellikler sağladı. iPadOS 15 sürümü, Slide Over ve Split View gibi seçeneklerle çoklu görevleri geliştiriyor. Apple, iOS ve iPadOS güncellemelerinin yanı sıra Apple Watch kullanıcıları için watchOS 8‘i de piyasaya sürüyor.

iOS 15 Uyumlu iPhone Modelleri

iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE ve iPhone SE (2020).

iOS 15 güncellemesi ayrıca yedinci nesil iPod Touch’ı da kapsayacak. iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max ve iPhone 13 mini’ye önceden yüklenmiş olacak.

İlgili İçerik: iPhone 13 Özellikleri ve Fiyatı Resmi Olarak Duyuruldu!

iOS 15 Nasıl İndirilir?

Güncelleme Apple tarafından kullanıma sunulduğunda, uyumlu iPhone ve iPod touch modellerinde indirilebilecek. Kullanıcılar, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme adımlarını takip ederek cihazlarına iOS 15’i indirebilecek. Ayrıca bir Mac bilgisayar kullanarak da iOS 15’i manuel olarak indirebilirsiniz. Güncellemeyi indirmek için cihazın şarjı tam olmalı veya prize takılı olmalıdır. Wi-Fi veya veri erişimi güçlü olmalıdır.

iOS 15 Özellikleri

SharePlay özelliğine sahip yeni güncelleme, izlediğiniz filmi veya videoyu sevdiklerinizle paylaşmanızı sağlıyor. FaceTime aramaları üzerinden ekran paylaşımı da yapılabilecek. FaceTime için hoparlör ızgarası görünümü de güncellendi. FaceTime görüşmelerine artık Windows ve Android kullanıcıları da katılabilecek.

Fotoğraflar uygulamasında Sizinle Paylaşılanlar adlı bir bölüm yer alacak. Burada Mesajlarda paylaşılan bağlantılar, resimler ve diğer içerikler öne çıkarılacak. Sizinle Paylaşılanlar sekmesi, Apple Music ve Safari dahil olmak üzere diğer Apple uygulamalarında da mevcut olacak.

iOS 15 güncellemesinde yeni Memoji karakterleri de karşımıza çıkacak. Bunun dışında Odaklanma özelliği gelecek ve Sürüş, Fitness, Oyun ve Farkındalık gibi bir seçenekler listesi sunacak. iOS 15 güncellemesinde önceden yüklenmiş Apple Haritalar, Safari ve Siri için güncellemeler olacak. iOS 15’teki Fotoğraflar, canlı metin desteği ve canlı metin çevirisi özelliklerine sahip olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!