Başlangıç Haber Apple Watch Series 8, Vücut Sıcaklığını Ölçecek

Apple Watch Series 8, Vücut Sıcaklığını Ölçecek

0

ABD’li teknoloji devi Apple, akıllı saat modellerinde sunduğu özelliklerle rakiplerinden ayrılıyor. Apple Watch Series 7 ve Apple Watch Series 8 ile ilgili yeni gelişmeler var. Detaylar haberimizin devamında.

Apple Watch Series 7, Bu Ay Sevkiyata Çıkıyor

Apple Watch Series 7 sevkiyatları Eylül ayının sonunda başlayacak. İddiaya göre Apple Watch Series 7, yeni ekran tasarımı sebebiyle üretim sorunlarına takıldı. Watch Series 7 üretim sorunları, sevkiyatlarda gecikmeye neden olmayacak. Apple, Eylül sonunda akıllı saatleri gönderecek. Zaten serideki akıllı saatler, Apple’ın 14 Eylül’deki lansmanında duyurulacak.

Apple Watch Series 8, 2022’de Geliyor

Apple Watch Series 8 modelinin vücut sıcaklığını ölçebileceği duyuruldu. Giyilebilir teknoloji ürünleri konusunda ince eleyip sık dokuyan Apple, Watch Series akıllı saat modellerinin kusursuz olmasını istiyor. Gelecek sene piyasaya çıkacak olan Apple Watch Series 8 akıllı saatlerin yeni sağlık özellikleri ortaya çıktı. Akıllı saatlerin ve AirPods kulaklıkların vücut ısısını ölçebileceği konuşuluyor. Cihazda bunun için ateşi saptayacak bir termometre kullanılacak.

İlgili İçerik: Apple Watch Yeni Modelleri Hidrasyon Sensörü ile Gelecek!

Watch Series 8 modelinde vücut sıcaklığı ölçümü dışında kan şekeri ve tansiyon ölçümü de yapılabilir. Sağlık özellikleri markanın kablosuz kulaklık ve akıllı saat modellerinde öne çıkıyor. Bunun dışında, Apple’ın tedarikçilerinden biri tarafından duyurulan daha gelişmiş bir dijital sağlık sensöründen de söz edilebilir. Apple Watch, şu ana dek ölçümde yeşil LED’ler kullanıyordu. Eğer tedarikçisinin duyurduğu yeni sensörü kullanırsa, daha hassas ve doğru sonuçlar verecektir.

Bir başka iddiaya göre, Çinli tedarikçi Luxshare Precision’ın Apple’ın sağlık yönetimi donanım ürünlerinden büyük ölçüde yararlanacak. Şimdilik tüm gözler 14 Eylül Salı günkü Apple Kaliforniya Streaming etkinliğinde. Teknoloji devinin bu etkinlikte iPhone 13 serisini, Apple Watch Series 7‘yi ve AirPods 3‘ü tanıtması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!