Başlangıç Haber iPhone 13 Özellikleri ve Fiyatı Resmi Olarak Duyuruldu!

iPhone 13 Özellikleri ve Fiyatı Resmi Olarak Duyuruldu!

0

iPhone 13 özellikle iPhone kullanıcılarının merakla beklediği, Apple’ın en son teknoloji telefonu. Milyonlarca insanın beklediği özellik detaylarının yanı sıra fiyat detayları da göze çarpıyor. İşte iPhone 13 özellikleri ve fiyatı hakkındaki detaylar…

iPhone 13 Özellikleri ve Fiyatı Resmi Olarak Duyuruldu!
iPhone 13 Özellikleri ve Fiyatı Resmi Olarak Duyuruldu!

11.999’dan başlayan fiyatlarla iPhone 13

iPhone 13 başlangıç fiyatı vergiler dahil 11.999 TL olarak karşımıza çıkıyor. Pembe, mavi, gece yarısı, yıldız ışığı ve red olarak toplamda 5 farklı renk seçeneği ile helen iPhone 13, 128GB, 256GB ve 512GB depolama seçeneklerine sahip.

128 GB olan modelin fiyatı başlangıç fiyatı olarak belirlenmiş. 11.999 TL‘ye 128GB olan modeli alınabiliyor iken 256GB için istenen ücret 12.999 TL. 512GB olan model için belirlenen fiyat ise 14.999 TL.

5 farklı renk seçeneği

iPhone 13 renk seçenekleri diğer modellerde olduğu gibi pembe, mavi, gece yarısı, yıldız ışığı ve RED. Bu modelde farklı olan RED seçeneği, içerisinde bulunduğumuz COVID-19 ile ilişkili. Satın alınan her iPhone 13 (PRODUCT) RED, COVID-19 ile mücadeleyi desteklemek için The Global Fund’a doğrudan katkı sağlıyor.

3 farklı depolama seçeneği

iPhone 13‘ün düz modelleri 3 farklı depolama seçeneğine sahip. 128GB olan model fiyatı en düşük olan model. Hemen yukarıda belirttiğimiz gibi 128 GB olan bir iPhone 13’ün fiyatı 11.999 TL. Bunun yanında 256GB ve 512GB olmak üzere iki farklı kapasitede model daha bulunuyor. 256GB olan versiyonun ücreti 12.999 TL’den başlarken 512GB olan modelin fiyatı ise 14.999 TL‘den başlıyor.

iPhone 13 öne çıkan özellikleri neler?

Merakla beklenen iPhone 13‘ün bu beklentiyi karşılaması için üst düzey özellikler sunması gerekiyordu. Durumun farkında olan Apple, sıra dışı ekran ve kamera yenilikleri ile bekleyenleri sevindirecek özellikler duyurdu.

Kamera detayları

Bugüne kadar geliştirilen en iyi iPhone çift kamera sistemi iPhone 13‘de bulunuyor. Düşük ışıkta serinin önceki modellerine nazaran %47 daha iyi performans sunan iPhone 13, sinematik mod sığ alan derinliğini de otomatik olarak ekliyor. Çekim sonrası odak kaydırma özelliği ise bir diğer kamera iyileştirmesi.

Batarya detayları

Batarya konusunda oldukça eleştiri alan iPhone, iPhone 13 ile bu soruna kalıcı çözüm bulmuşa benziyor. 19 saate varan video oynatma süresi ile iddialı bir batarya performansı vaat eden iPhone 13, yeni nesil A15 Bionic çip ile her zamankinden daha fazla güç vaat ettiğini savunuyor.

Ekran detayları

Ekran tarafında ise sağlamlık ve dayanıklılık bakımından iyileştirme söz konusu. Ceramic Shield teknolojisi ile suya, sıçramalara ve toza dayanıklı bu ekran, iPhone 13‘lerin daha korunaklı olmasına yardımcı oluyor. 6.1 inch boyutlarında olan bu ekran ayrıca renkli Super Retina XDR ekran önceki seriye göre %28 daha çok parlaklık sunabiliyor.

Kutu içeriği

Kutu içeriğinde iPhone ve USB-C Lightning kablosu bulunuyor. Meraklıları için ifade etmekte fayda var; kutudan yine kulaklık ve şarj adaptörü çıkmıyor. Çevrecilik adı altında yapılan güç ataptörü ve EarPods‘un kutudan çıkmaması, bu fiyatlara satılan bir telefonda olumsuz satın alma deneyimi yaşatabilir.

Özet

iPhone 13, ülkemizde ve dünyada oldukça beklenen bir model. Akıllı telefonların hız kesmeden devam ettiği yarışta şimdiki en güçlü modellerden olan iPhone 13, çarpıcı özellikler ile satışa sunuldu. Fakat ülkemizdeki vergi ve döviz değişkenlerinden dolayı fiyatı tartışmalara yol açacak düzeyde. Özellikleri bakımından her ne kadar tatmin edici görünse de fiyatı ile cep yakacak olan telefonun önümüzdeki günlerde kutu açılış ve inceleme içeriklerini sizlere sunacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!