Trendyol İade Nasıl Yapılır? Trendyol İade Süreçleri

İnternet üzerinden yaptığımız alışverişler bazen hatalı, eksik veya hasarlı olarak gelebiliyor. Bu gibi durumlarda hızlı bir şekilde ürünü iade etmek veya değişim sürecine göndermek gerekiyor. Türkiye’de de en çok kullanılan E-Ticaret platformu Trendyol İade nasıl yapılır sorusu birçok mağdur tarafından araştırılıyor. Bizler de bu içeriğimizde sizi mağduriyetten kurtarmak için ürün iade süreçlerinin nasıl işlediğini anlatacak, Trendyol İade Nasıl Yapılır sorusunun detaylı cevabını paylaşacağız.

Trendyol İade Nasıl Yapılır? Trendyol İade Süreçleri
Trendyol İade Nasıl Yapılır? Trendyol İade Süreçleri

Trendyol Hatalı, Eksik ve Hasarlı Ürün Gelmesi

Trendyol gibi E-Ticaret siteleri üzerinden aldığınız ürünlerin eksik, hatalı veya hasarlı gelmesi gayet normal karşılanan bir durumdur. Çünkü zaman zaman tedarik aşamalarında bazı sorunlar yaşanabilmektedir. Burada önemli olan nokta sorunlu bir ürünün kolay bir şekilde iade edilip edilmeyeceğidir. Trendyol firması ise bu konuda oldukça dikkatli davranmakta, sorunların üstesinden olabildiğince hızlı gelmektedir.

Trendyol İade süreçleri düşünüldüğü gibi zor, uzun ve zaman alan bir işlem değildir. Yalnızca birkaç kâğıt ve teslimat işi sonucunda ürününüz başarıyla iade edilebilir veya değişim yapılabilir. Fakat bu süreçte önemli olan olabildiğince dikkatli davranmak ve herhangi bir hataya yer vermemektir. Bugün elinizde iade edilmesi gereken bir ürün bulunuyorsa yazımızı okumaya devam ederek tüm adımları detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Trendyol İade Nasıl Yapılır?

Trendyol İade Nasıl yapılır sorusunun cevabı birkaç basit adımdan oluşan cevaptan geçmektedir. Ürününüzü almanızın üzerinden 15 gün geçmediyse ve geldiği andan itibaren bir sorunla karşılaştıysanız, en kısa süre içerisinde ürününüzün iade süreçlerinizi başlatmanız gerekmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak Trendyol üzerinden aldığınız ürünü iade edebilirsiniz.

Trendyol iade nasıl yapılır?
Trendyol iade nasıl yapılır?
 • Trendyol Web sitesine veya mobil uygulamasına ürünü aldığınız hesapla giriş yapın.
 • Hesabım” sekmesine tıklayın ve daha sonra “Siparişlerim” seçeneğini bulun.
 • Sayfa içerisinde iade etmek istediğiniz ürünü bulun ve sağ üst köşesinde yer alan “Sipariş Detayı” butonuna tıklayın.
 • Sipariş detayı içerisinde süresi geçmediyse “Kolay İade” butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayın.
 • İade nedeninizi kısa bir şekilde açıklayın ve gerekirse görseller ile destekleyin.
 • Daha sonrasında hangi kargo firması ile teslim etmek istediğinizi seçin. Trendyol Kurye hizmeti ile kargoya gitmenize gerek kalmayacaktır.
 • İşlemler tamamlandıktan sonra ekranda görünecek olan İade Kodunu bir yere not edin.
Kolay İade butonu ile iade başlatın
Kolay İade butonu ile iade başlatın

Bundan sonrasında yapmanız gereken ürünü faturasıyla birlikte paketlemek ve seçtiğiniz kargo hizmetine teslim etmek olacaktır. Ürünü kargoya teslim ederken almış olduğunuz iade kodunu da kutunun herhangi bir noktasına yazmayı unutmayın. Bu bilgiyi kargocuya da verin. Böylece ücretsiz bir gönderim sağlanacaktır.

Tüm bu işlemleri birkaç gün içerisinde yapmalı ve ertelememelisiniz. Kargonuz Trendyol ekibine ulaştıktan sonra birkaç iş günü içerisinde incelenecek ve size dönüş sağlanacaktır. Onaylanması halinde, ödeme yönteminize göre size geri ödeme yapılacaktır.

Trendyol İade Şartları

Trendyol İade Süreçlerinde en önemli konulardan birisi de iade şartlarının neler olduğudur. Eğer iade şartlarını karşılamayan bir ürününüz varsa, gönderme işlemini yapamazsınız. Yapsanız dahi kabul edilmeden size geri gönderimi sağlanır. Bu yüzden ürününüzü iade etmeden önce aşağıdaki şartları karşılayıp karşılamadığınız kontrol etmelisiniz.

 • Bir ürününün iade hakkı teslim edildiği tarihten itibaren 15 gündür. Bundan sonra iade kabul edilmemektedir.
 • Kozmetik, tek kullanımlık, son kullanma tarihi yakın olan, iç giyim, kitap, bilgisayar yazılımları gibi ürünlerin paketi açılmamış olması halinde iade kabul edilmektedir. Bunun dışında iade kabul edilmez.
 • Ürünlerin kullanım sonucu hasar görmemiş olması gerekmektedir. Aksi taktirde kullanıcı hatası denerek geri gönderilir.
 • Paketinin ve faturasının hasar görmemiş bir şekilde gönderilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde iade kabul edilmeyecektir.

Tüm bu şartlar konusunda da herhangi bir probleminiz yoksa ürününüzü en kısa süre içerisinde iade edebilirsiniz. Umarız içeriğimiz sayesinde Trendyol İade Nasıl Yapılır sorusuna cevap bulabilmiş ve sorunlu ürününüzü iade edebilmişsinizdir. Bir daha böyle bir problemle karşılaşmamak için Trendyol’da Başarılı Mağaza Keşfi Nasıl Yapılır? Başlıklı içeriğimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Yorum yapın