Başlangıç Haber Microsoft Surface Pro 8 Özellikleri Sızdırıldı

Microsoft Surface Pro 8 Özellikleri Sızdırıldı

0

Microsoft, 22 Eylül’de düzenleyeceği etkinlikte Surface Duo 2 akıllı telefon modelinin yanında Surface Pro 8 tablet bilgisayarını da tanıtacak. Etkinlik öncesi Microsoft Surface Pro 8 özellikleri sızdırıldı. İşte tüm detaylar.

Microsoft Surface Pro 8 Özellikleri

Microsoft, 22 Eylül Çarşamba günü yeni bir Surface Pro 8 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Twitter’da Shadow_Leak adlı hesap, Surface Pro 8’e ait bir fotoğraf sızdırdı. Sızıntıya göre, Surface Pro 8 dar çerçevelere ve iki adet Thunderbolt bağlantı noktasına sahip. 13 inç büyüklüğündeki ekranının 120Hz tazeleme hızına sahip olacağı söyleniyor. Microsoft, zaten Surface Pro serisi için 120Hz ekranları test ediyordu.

Thunderbolt ve USB-C portu ile gelecek olan Surface Pro 8’in SSD depolama birimi değiştirilebilecek. 22 Eylül’deki Surface etkinliğinde Surface Pro 8, Surface Go 3, Surface Book 4, Surface Pro X ve Android’le güçlendirilmiş Surface Duo modelleri tanıtılacak.

İlgili İçerik: Microsoft Surface Duo 2 Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Surface Pro, Microsoft’un üst düzey 2’si 1 arada bilgisayarlarıdır. 2013 ile 2019 arasında her yıl yenilenen seriye 2020 yılında pandemi sebebiyle yeni bir model eklenmedi. Fakat yeni donanımlar piyasaya sürülmeye devam etti. İkinci nesil Surface Go ve Surface Pro X, üçüncü nesil Surface Book ve yeni Surface Laptop Go aynı yıl piyasaya sürüldü.

2021’in Ocak ayında Surcafe Pro 7+ seriye katıldı. Pro 7’den daha pahalı olan cihaz, 11. Nesil Intel işlemci ve LTE bağlantısı ile gelmişti. Surface Pro 8, kutusundan çıkar çıkmaz Windows 11’i çalıştıran ilk cihazlardan biri olabilir.

Hem tablet hem dizüstü bilgisayar olan Microsoft Surface Pro 8, 5 Ekim’de Windows 11 piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra satışa sunulabilir. Pro 8’in 4G’yi desteklemesi beklense de, 5G desteğiyle de karşımıza çıkabilir. Giriş seviyesinde 4GB RAM kullanılabilir ve kapasite 8GB’a ve üzerine kadar çıkabilir. Özellikleri ne kadar artarsa fiyatı da o kadar artacaktır.

Ayrıca ARM tabanlı bir Surface Pro 8 görmemiz de mümkün. Microsoft ve Qualcomm işbirliği ile tasarlanan SQ1 işlemcisi, Pro X modellerinde kullanıldı. Şimdi karşımıza ikinci nesil SQ2 işlemcisi çıkabilir. Surface Pro 8 modeli hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Fiyat ve performans beklentiniz nedir? Yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!