Önerilen, Sosyal Medya

instagram Bağlantıyı Kopyalama Yok! Nasıl Açılır? ✔️ 2022

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılanlardan biri olan Instagram üzerindeki paylaşımların “Bağlantıyı Kopyala” özelliğinin bazı hesaplarda çıkmaması sorunu hakkında detaylı bilgi içeren bu yazıyı dikkatle okuyun. Yazıda ayrıca instagram bağlantıyı kopyalama yok, instagram bağlantıyı kopyalama açma, instagram bağlantıyı kopyalama kapatma ve diğer instagram bağlantıyı kopyalama sorunu başlıklarını ele alacağız…

instagram bağlantı kopyalama

instagram bağlantıyı kopyalama nedir?

instagram bağlantıyı kopyalama, herhangi bir gönderinin URL adresini panoya kopyalama işlemidir. Fotoğraf ya da videonun linkini telefonunuzun panosuna kopyalamanız için paylaşma arayüzüne iliştirilmiştir. Instagram uygulaması üzerinde paylaşımların linkleri (URL) görünmediği için bu şekilde bir özellik kullanıma sunulmuştur. Fakat bir çok android ve ios işletim sistemine sahip akıllı telefonda bu özelliği bazı durumlarda göremiyoruz.

instagram bağlantıyı kopyalama yok!

instagram bağlantıyı kopyalama yok ise bu gönderilerin bağlantısını kopyalamak oldukça zor görülebilir. Fakat bu durumun çözümü oldukça basittir. Bu sorun genelde paylaşımların sağ üstündeki üç nokta (seçenekler) ikonuna tıklandıktan sonra bağlantıyı kopyalama görünmüyor ise gözlemlenir.

Herhangi bir gönderinin sağ üstündeki seçenekler ikonuna dokunulduğunda instagram bağlantıyı kopyalama çıkmıyor ise instagram bağlantıyı kopyalama açma ya da seçenekler ikonu yerine doğrudan paylaşım ikonuna dokunulmalıdır.

instagram bağlantıyı kopyalama açma

instagram bağlantı kopyalama açma işlemi oldukça basittir. Eğer gönderilerin sağ üzerindeki seçenekler ikonuna dokunduğunuzda paylaşım bağlantısını kopyala seçeneği gelmiyor ise o gönderinin beğen, yorumla ve paylaş ikonları arasında bulunan paylaş ikonuna dokunmanız gerekir. Bu ikona dokunduğunuzda ekranda paylaşma seçeneklerini içeren bir arayüz belirecektir. Bu arayüzün içerisinde bağlantıyı kopyalayabileceğiniz bir ikon olacaktır. İkona dokunduğunuzda paylaşım linki panoya kopyalanacaktır. Bu sayede instagram bağlantı kopyalama nasıl açılır sorusuna cevap bulmuş olacağız ve instagram bağlantı kopyalama açma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

instagram bağlantıyı kopyalama sorunu

instagram bağlantı kopyalama sorunu genelde seçenekler ikonuna dokununca gelen seçenekler arayüzünde bulunmuyor ise fark edilir. Eğer gönderilerin sağ üst köşesindeki seçenekler ikonuna dokunarak instagram video linki kopyalama ya da instagram resim linki kopyalama işlemi yapmak istiyorsanız ve burada bağlantıyı kopyalama yok ise instagram bağlantı kopyalama sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Diğer bir bağlantı kopyalama sorunu ise gizli hesapların paylaşmış olduğu gönderilerin bağlantılarını kopyalamaya çalışırken karşımıza çıkmaktadır. Herkese açık olarak ayarlanmayan bu içeriklerin bağlantılarının kopyalanması yaygın olarak tercih edilmediği için bağlantı kopyalama sorunlarına sebep olabilir.

Bir hatırlatma! Instagram üzerinde bulunan paylaşımları iPhone aygıtınızdan kolaylıkla  galeriye indirebilmek için Kestirmeler Uygulamasını kullanabilirsiniz. 

instagram bağlantıyı kopyalama kapatma

instagram bağlantıyı kopyalama kapatma işlemini gönderilerinizi korumak için yapmak istiyorsanız ve paylaşımlarınızın bağlantıları kopyalanmasın istiyorsanız gönderilerinizi herkese açık olarak paylaşmamanız önerilir. Herkese açık olarak paylaşılan gönderilerin bağlantıları kopyalanabilir. Hem herkese açık olsun hem de kopyalanamasın seçeneği maalesef ki bulunmuyor.

instagram bağlantı kopyalama sorunları hakkında en çok merak edilenleri yazmaya çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısımdan bizlere yorum yaparak bildirebilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[20 kişinin oyu: 5]
Posted by
Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

2 yanıtla instagram Bağlantıyı Kopyalama Yok! Nasıl Açılır? ✔️ 2022

  1. Merhabalar, instagramı kişisel blog olarak kullaniyorum. Repost olaraka videolarimin paylaşilmasininistiyorum ama gonderilerimin benden izinsiz indirilmesini istemiyorum. Bu mümkunmudür?

    1. Gönderilerinizi en az 1 profil görüntüleyebiliyor ise bu gönderinin indirilip kullanılmasını engelleyemezsiniz. Bunun için sürekli olarak API geliştirilmektedir. Bu yüzden büyük sayfalar içeriklerine kendi kullanıcı adlarınız yazmaktadır. Sabit kullanıcı yazılırsa üzeri kapatılıp yeni kullanıcı adı yazılabiliyor. Bu yüzden video içerisinde hareket eden kullanıcı adlarını görüyoruz. Hepsi kopyalamayı “azaltmak” için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.