instagram Bağlantıyı Kopyalama Yok! Nasıl Açılır? ✔️ 2023

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılanlardan biri olan Instagram üzerindeki paylaşımların “Bağlantıyı Kopyala” özelliğinin bazı hesaplarda çıkmaması sorunu hakkında detaylı bilgi içeren bu yazıyı dikkatle okuyun. Yazıda ayrıca instagram bağlantıyı kopyalama yok, instagram bağlantıyı kopyalama açma, instagram bağlantıyı kopyalama kapatma ve diğer instagram bağlantıyı kopyalama sorunu başlıklarını ele alacağız…

Güncelleme: Instagram geçtiğimiz hafta güncellendi ve paylaşım seçenekleri tasarımı değişti. Bağlantıyı kopyala özelliğinin yeri değişti. Bu yüzden içeriğimizi 22 Ekim 2022 tarihinde güncellemiş bulunuyoruz. Instagram gönderi ve hikaye için bağlantıyı kopyalama işlemi nasıl yapılır bu içerikte öğrenebilirsiniz.

instagram bağlantı kopyalama eski ayarlar böyleydi

instagram bağlantıyı kopyalama nedir?

instagram bağlantıyı kopyalama, herhangi bir gönderinin URL adresini panoya kopyalama işlemidir. Fotoğraf ya da videonun linkini telefonunuzun panosuna kopyalamanız için paylaşma arayüzüne iliştirilmiştir. Instagram uygulaması üzerinde paylaşımların linkleri (URL) görünmediği için bu şekilde bir özellik kullanıma sunulmuştur. Fakat bir çok android ve ios işletim sistemine sahip akıllı telefonda bu özelliği bazı durumlarda göremiyoruz.

Uygulamanın güncel sürümünü kullandığınızdan emin olmanız ayrıca önemli.

 • Instagram uygulamasını Google Play Store üzerinden indir / Güncelle
 • Instagram uygulamasını APP Store üzerinden indir / Güncelle

instagram bağlantıyı kopyalama yok!

instagram bağlantıyı kopyalama yok ise bu gönderilerin bağlantısını kopyalamak oldukça zor görülebilir. Fakat bu durumun çözümü oldukça basittir. Bu sorun genelde paylaşımların sağ üstündeki üç nokta (seçenekler) ikonuna tıklandıktan sonra bağlantıyı kopyalama görünmüyor ise gözlemlenir.

Instagram’da paylaşım, gönderi ve hikaye bağlantısı kopyalama nasıl yapılır?

Herhangi bir gönderinin sağ üstündeki seçenekler ikonuna dokunulduğunda instagram bağlantıyı kopyalama çıkmıyor ise instagram bağlantıyı kopyalama açma ya da seçenekler ikonu yerine doğrudan paylaşım ikonuna dokunulmalıdır.

instagram bağlantıyı kopyalama açma
instagram bağlantıyı kopyalama açma
 1. Herhangi bir paylaşımı DM olarak gönderdiğiniz ikona dokunun. (Resim 1)
 2. Bağlantıyı kopyala ikonuna dokunun.

Bunları yaptığınızda paylaşımın bağlantısı panoya kopyalanmış olur.

Diğer bir yöntem ise aşağıdaki resimdeki şekilde paylaşımın sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya dokunmaktır. Buradaki paylaşım ikonuna dokunarak bağlantıyı kopyalayabilirsiniz.

instagram bağlantıyı kopyalama açma

instagram bağlantı kopyalama açma işlemi oldukça basittir. Eğer gönderilerin sağ üzerindeki seçenekler ikonuna dokunduğunuzda paylaşım bağlantısını kopyala seçeneği gelmiyor ise o gönderinin beğen, yorumla ve paylaş ikonları arasında bulunan paylaş ikonuna dokunmanız gerekir.

Bu ikona dokunduğunuzda ekranda paylaşma seçeneklerini içeren bir arayüz belirecektir. Bu arayüzün içerisinde bağlantıyı kopyalayabileceğiniz bir ikon olacaktır. İkona dokunduğunuzda paylaşım linki panoya kopyalanacaktır. Bu sayede instagram bağlantı kopyalama nasıl açılır sorusuna cevap bulmuş olacağız ve instagram bağlantı kopyalama açma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

instagram bağlantıyı kopyalama sorunu

instagram bağlantı kopyalama sorunu genelde seçenekler ikonuna dokununca gelen seçenekler arayüzünde bulunmuyor ise fark edilir. Eğer gönderilerin sağ üst köşesindeki seçenekler ikonuna dokunarak instagram video linki kopyalama ya da instagram resim linki kopyalama işlemi yapmak istiyorsanız ve burada bağlantıyı kopyalama yok ise instagram bağlantı kopyalama sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Diğer bir bağlantı kopyalama sorunu ise gizli hesapların paylaşmış olduğu gönderilerin bağlantılarını kopyalamaya çalışırken karşımıza çıkmaktadır. Herkese açık olarak ayarlanmayan bu içeriklerin bağlantılarının kopyalanması yaygın olarak tercih edilmediği için bağlantı kopyalama sorunlarına sebep olabilir.

Instagram Hikaye Bağlantı Kopyalama

Instagram hikayelerinde bağlantıyı kopyalama çıkmıyor ise yine son güncelleme kaynaklıdır. Bağlantıyı kopyalama yeri değiştiği için bu özelliği kullanamıyor olabilirsiniz. Hemen şu resim üzerinden bunun nasıl yapıldığını öğrenelim:

Instagram Hikaye Bağlantı Kopyalama
 1. Yukarıdaki resimde soldaki görselin en üstündeki ok ile gösterilen üç noktaya dokunarak seçenekleri açın.
 2. Daha sonra aşağıdaki “Artık tüm paylaşım seçenekleri tek bir yerde” ifadesine dokunun.
 3. Dağa sonra 2. resimdeki gibi bir ekran gelecek. Burada okla gösterilen Bağlantıyı Kopyala butonuna dokunun. Bağlantı artık panoya kopyalanacak ve istediğiniz sosyal medya uygulamasına yapıştırabileceksiniz.

Bir hatırlatma! Instagram üzerinde bulunan paylaşımları iPhone aygıtınızdan kolaylıkla  galeriye indirebilmek için Kestirmeler Uygulamasını kullanabilirsiniz. 

instagram bağlantıyı kopyalama kapatma

instagram bağlantıyı kopyalama kapatma işlemini gönderilerinizi korumak için yapmak istiyorsanız ve paylaşımlarınızın bağlantıları kopyalanmasın istiyorsanız gönderilerinizi herkese açık olarak paylaşmamanız önerilir. Herkese açık olarak paylaşılan gönderilerin bağlantıları kopyalanabilir. Hem herkese açık olsun hem de kopyalanamasın seçeneği maalesef ki bulunmuyor.

instagram bağlantı kopyalama sorunları hakkında en çok merak edilenleri yazmaya çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısımdan bizlere yorum yaparak bildirebilirsiniz.

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

“instagram Bağlantıyı Kopyalama Yok! Nasıl Açılır? ✔️ 2023” üzerine 9 yorum

 1. İnstagram story de bağlantı kopyala hiçbir profilde çıkmıyor.Kopyalama yapamıyorum bugün böyle bir sorunla karşılaştım

  Cevapla
 2. Merhabalar, instagramı kişisel blog olarak kullaniyorum. Repost olaraka videolarimin paylaşilmasininistiyorum ama gonderilerimin benden izinsiz indirilmesini istemiyorum. Bu mümkunmudür?

  Cevapla
  • Gönderilerinizi en az 1 profil görüntüleyebiliyor ise bu gönderinin indirilip kullanılmasını engelleyemezsiniz. Bunun için sürekli olarak API geliştirilmektedir. Bu yüzden büyük sayfalar içeriklerine kendi kullanıcı adlarınız yazmaktadır. Sabit kullanıcı yazılırsa üzeri kapatılıp yeni kullanıcı adı yazılabiliyor. Bu yüzden video içerisinde hareket eden kullanıcı adlarını görüyoruz. Hepsi kopyalamayı “azaltmak” için.

   Cevapla

Yorum yapın