Instagram Taslaklar Nerede? Instagram Taslak Silme ✔️ 2023

Instagram’da gönderi paylaşırken bazı düzenlemeleri geçici olarak kaydetmek isteyebilirsiniz. Gönderi olarak paylaşacağınız içeriğin yüklendikten sonra yarıda kesilmemesi için gönderiyi taslak olarak kaydedebilirsiniz. Fakat bu taslakları aynı yerde bulamadığınızda Instagram taslaklar nerede diye düşünürsünüz.

Yazımızın detayında Instagram taslaklarının nerede olduğunu hep beraber öğreniyor olacağız.

Instagram Taslaklar Nerede?

Instagram’da bir gönderi paylaşırken bu gönderinin alternatifini paylaşmak istediğinizde ilgili paylaşımı silmek yerine taslaklara ekleyebilirsiniz. Ya da bir paylaşım yaparken işiniz çıktığında ilgili işlemi kaybetmek yerine taslaklara kaydedersiniz. Böylece ilgili paylaşımı daha sonra düzenleyip yayınlayabilirsiniz.

Fakat öncesinde taslaklarınızın yerini öğrenmeniz gerekir. Instagram’da kaydettiğiniz taslakların yerini bulmak için şu aşamaları takip edin:

Instagram uygulamasında bir gönderi oluştururken açıklama ve filtre gibi özelleştirmeler ekleyip geri çıkarsanız gönderi taslaklara kaydolur. Herhangi bir video ya da resmi paylaşırken efekt, açıklama gibi özelleştirme yapmazsanız geri çıktığınızda “taslak olarak kaydet” seçeneği çıkmaz.

Taslak olarak kaydedilen içerik aslında fotoğraf ve video değil fotoğraf ve videoya yaptığınız işlemlerdir. Bu sebeple, taslaklarınızın görünmesi için daha önce eklediğiniz bir taslağın olması gerekmektedir.

Daha önce eklediğiniz taslakları görmek için yeni paylaşım yapma arayüzüne girin.

instagram gönderi paylaşım ekranına gidin

Yeni gönderi oluşturma ekranında gördüğünüz üzere Taslaklar alanı bulunuyor. Buradaki Taslaklar ifadesine dokunarak mevcut taslaklarınızı görebilirsiniz.

gönderi paylaşım alanında taslaklar butonuna tıklayın

İlgili taslağa dokunarak tekrar yayınlamak üzere düzenleyebilirsiniz. Bundan sonraki kısmı Instagram’da paylaşım yapmakla ilgilidir.

Instagram Taslak Silme işlemi nasıl yapılır?

Instagram’da taslaklarımızın nerede olduğunu öğrendik. Peki, bu taslakları silmek istersek ne yapmalıyız? Bu işlem oldukça basittir:

İlk olarak Instagram uygulamasında taslaklara gidin. Taslakları listelediğiniz alanın sağ üstünde Yönet butonuna dokunun.

silmek istediğiniz taslağı listeden seçin

Yönet ayarlarında taslaklarınızın bir listesi bulunur. Sağ üstte bulunan Düzenle butonuna dokunun.

sağ üstten düzenle'ye dokunun

Silmek istediğiniz taslakları seçin ve ekranın ortasındaki Sil butonuna dokunun.

orta kısımdan sil butonuna dokunun

Ekranın altındaki onay kutusunda silme işlemini onaylayın.

gönderiyi sil diyerek taslağı silin

Gönderiyi sil dedikten sonra taslaktaki gönderi silinecektir. Diğer taslaklarınızı da aynı şekilde silebilirsiniz.

Bu yazıda sizler için Instagram taslaklar nerede sorusuna resimli anlatımla cevap vermeye çalıştık. Instagram’da taslaklar nerede merak ediyor iseniz içeriğimize göz atmanız yeterlidir. Taslakların nereye kaydedildiğini de öğrendiğimiz bu içerikte Instagram taslak silme hakkında da bilgi edindik. Tüm bu ve benzeri bilgilerin yayınlandığı webdeyazilim.com sitemizi takipte kalın. Güncel içeriklerden, yöntemlerden, özelliklerden ilk sizin haberiniz olsun.

Diğer Instagram içeriklerimize de göz atabilirsiniz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın