Başlangıç Sosyal Medya Instagram Çekiliş Nasıl Kazanılır? Çekiliş Tavsiyeleri

Instagram Çekiliş Nasıl Kazanılır? Çekiliş Tavsiyeleri

0

Instagram’da büyümek isteyen sayfaların ve şahıs hesaplarının sıklıkla başvurduğu bir yöntem olan çekiliş, oldukça büyük kitlelere ulaşabiliyor. Ücretsiz ürün sahibi olmak isteyen katılımcıların ise bu çekilişlere katılımı oldukça büyük. Hal böyle olunca çekilişi kazanmak için kıran kırana bir mücadele söz konusu. Peki, Instagram çekilişi nasıl kazanılır, Instagram çekiliş kazanmak için nelere dikkat edilir hiç merak ettiniz mi? Bu yazıda sizlere Instagram çekiliş kazanma yöntemleri hakkında bazı bilgiler vereceğiz.

instagram çekiliş kazanma yöntemleri
instagram çekiliş nasıl kazanılır

Instagram Çekiliş Çılgınlığı

Instagram çekilişleri milyonlarca insana ulaşmak için düzenlenen sosyal medya etkinliklerinden sadece biridir. En etkili kitleye ulaşma stratejilerinden biri Instagram çekilişidir. Oldukça sık düzenlenen bu çekilişler, düzenleyen Instagram hesaplarına ve çekiliş sponsorlarına yüksek sayıda takipçi ve etkileşim sağlamaktadır.

Instagram çekilişi düzenleyenlerin yegane amacı etkileşim ve takipçi olsa da katılımcıların tek amacı çekilişte verileceği vaat edilen ürün ya da hediyelerdir. Vaat edilse de bazı çekilişlerde bu hediyelerin dağıtılmadığını Instagram çekiliş dolandırıcılığı adlı içeriğimizde detaylıca ele almıştık. Meraklıları ilgili içeriğe giderek Instagram çekiliş dolandırıcılığı hakkında detaylı bilgiye ve tavsiyelerimize ulaşabilir.

Instagram Çekilişi Nasıl Kazanılır?

Instagram çekilişini kazanmanın garanti bir yöntemi olmasa da şansınızı arttıracak pek çok faktör bulunuyor. Öncelikle bu faktörlerin neler olduğunu, daha sonra ise bu faktörlerin detaylarını inceleyelim:

Instagram çekilişi kazanmak için yapılması gerekenler:

  • Birden fazla hesap ile katılmak
  • Çekiliş açıklamasın dikkatli okumak
  • Çekiliş gönderisinin ekran resmini ya da ekran kaydını almak
  • Çevrenizdekileri çekilişe katılmaya teşvik etmek (Kazanırsanız sizin olacak ise 🙂 )
  • Çekiliş şartlarında kısıtlama yok ise fazla yorum ve beğeni yapmak
  • Çekilişleri sürekli olarak takip edip ne kadar çekiliş var ise katılmak

Instagram Çekiliş kazanma yöntemlerinin her biri son derece önemlidir. Herhangi birini uyguladığınızda bir çekiliş kazanma şansınız artabilir. Sadece yorum yaptığınız için ya da sadece bir hesabı takip ettiğiniz için bile bir çekiliş kazanabilirsiniz. Bu çekilişin ödülü belki pahalı bir telefon ya da bir tatil olabilir. Bu yüzden çekiliş kazanma ihtimalimizi arttırmak için tüm kriterlere dikkat etmeliyiz. Bu kriterlerin detaylarına gelecek olursak:

Çekilişlere Birden Fazla Hesap İle Katılın!

Instagram çekilişlerini kazanmak istiyorsanız birden fazla hesap ile katılarak şansınızı arttırmayı denemelisiniz. Çekilişler günümüzde o kadar yaygın ki artık hemen herkesin ikinci ya da üçüncü bir çekiliş hesabı bulunuyor. Tüm hesaplardan çekilişe katılmak şansınızı iki, üç ya da dört kat arttırabilir. Şansınızı daha fazla arttırmak için diğer yöntemleri de uygulamalısınız.

instagram çekiliş kazanma yöntemleri
instagram çekiliş kazanma yöntemleri

Çekiliş Açıklamalarını Dikkatli Okuyun!

Çekiliş kazanmak için açıklamaları mutlaka ama mutlaka dikkatli okumalısınız. Genelde çekiliş katılımcıları her çekilişi aynı zanneder ve çekilişte yapılması istenen bir görevi gözden kaçırarak yerine getirmez ve çekilişe katılmaya hak kazanamaz. Bunu öğrendiğinde geç olan katılımcılar için oldukça üzücü bir durum olsa da çekiliş açıklamasını okuyan katılımcılar için daha adil bir çekiliş gerçekleşmiş olur. Siz de açıklamayı detaylı okuyan çekiliş katılımcılarından olursanız çekilişi kazanma şansınız bir o kadar artar. Tabii ki bu açıklamalar değiştirilebiliyor. Bunun için ise bir sonraki yöntemi uygulamalısınız.

Çekiliş Gönderisinin Bir Kaydını Alın!

Çekiliş gönderileri çekiliş sırasında güncellenerek çekiliş şartları değiştirilebiliyor. Bu sebeple çekiliş manipüle edilmiş oluyor. Binlerce katılımcının hakkı böyle basit şekiller ile yenilse de dikkatli olmakta fayda var. Çekiliş gönderisinin ve açıklamasının bir resmini ya da ekran kaydını almak bu gibi durumlarda hakkınızı aramak için oldukça önemli. Diğer çekiliş kazanma yöntemlerimizi uygulayarak çekilişi kazandığınızı varsayalım, çekiliş gönderisi sonradan değiştirildiğinde sizin kazanmamış olmanız işten bile değil. Hak ettiğiniz hediyeleri elinizden kaçırmayın ve çekiliş gönderilerini mutlaka ama mutlaka kaydedin.

Çevrenizdekileri de Kendi Adınıza Çekilişe Katılmaya Teşvik Edin

Instagram çekiliş kazanma yöntemlerinden bir diğeri ise eşi dostu çekilişe katılmaya ikna etmek. Tabii çekilişi kazanan bu insanların hediyeyi size vereceği bilgisini önceden teyit etmeniz gerekiyor. Çekilişe sizin için katılıp kazanan şanslı kişi kadar şanslı olmayabilirsiniz. Hediyeyi eğer tanıdığınız bu kişinin alması problem değil ise sorun yok. Eğer sizin adınıza kazanılan bu hediye size ulaşmayacak ise önceden önlem almakta fayda var. Birden fazla hesap ile bu kadar yöntemi tek tek denemek ve görevleri yerine getirmek şansınızı katlayacaktır.

Çekiliş Şartlarında Kısıtlama Yok ise Sürekli Yorum ve Beğeni (etiket) Yapın

Instagram çekilişini kazanmak için şansınızı çok daha fazla arttırmak için birden fazla yorum yapabilirsiniz. Çekilişlerin görevleri genelde birkaç sayfayı takip etmek ve çekiliş paylaşımı altına yorum yapmak olur. Eğer birden fazla yorum sayılıyor ise birden fazla yorum atarak şansınızı arttırabilirsiniz. Her yorum sahibini bir kere sayan çekilişler için birden fazla yorum atmanın bir anlamı olmadığını unutmayın. Enerjinizi başka çekilişlere harcayın.

Çekilişleri Sürekli Olarak Takip Edin ve Tümüne Katılın!

Instagram çekilişi nasıl kazanılır sorusuna verilecek en iyi yanıtlardan biri birden fazla çekilişe katılmak olmalı. Eğer boş vaktiniz var ise denemeye değer. Birden fazla çekilişe katılın. Onlarcasına hatta yüzlercesine katılın. Bir ya da daha fazla çekilişi kazanma şansınız oldukça yüksek. Belki onlarca hediye kazanabilirsiniz bu yöntem ile.

Instagram çekiliş kazanma tavsiyelerimizin tümünü değerlendirdiğinizde normal çekilişe katıldığınızdan çok daha fazla şansınız olacaktır. Bu yöntemlerin her birini bir çekilişe mutlaka uygulamalı ve sonuçları takip etmelisiniz. Bazı sayfaların sahte çekiliş yaptığını da unutmamalısınız. Bu konudaki detayları Instagram çekiliş dolandırıcılığı yazımızda ele almıştık.

Katıldığınız çekilişlerin dürüst Instagram çekiliş siteleri tarafından açıklandığına da emin olun. Bazı siteler kendi tanıdıklarına çekiliş çıkaracak hileler yapabiliyor.

Sonuç:

Instagram çekilişi nasıl kazanılır sorusunun net bir yanıtı yoktur. Çekiliş eğer hile yok ise ihtimallere dayalıdır. İhtimalleri çoğaltarak kendinize hediye çıkma ihtimalini arttırabilirsiniz. Bu ihtimali arttırma üzerine ise bu yazıda yer alan yöntemleri uygulayabilirsiniz. Çekiliş size çıkmadığında hakkınıza razı gelerek erdemli bir tutum sergilemeli ve kazananları tebrik etmelisiniz. Hediye kendine çıkmadı diye ortalığı karıştıran insanlar gibi görünmek istemezsiniz…

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!