Başlangıç Sosyal Medya Instagram’da Yeni Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram’da Yeni Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

0

İnstagram’da yeni hesap açma, internet dünyasıyla yakından ilgilenenler için oldukça basit gibi görülen fakat internete ve sosyal dünyaya yeni adım atan kullanıcılara karmaşık gelen bir işlemdir. Karmaşık olarak görülüyor olması, işlemin zorluğundan dolayı değil kişinin deneyimsizliğinden dolayıdır.

Instagram'da Yeni Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?
Instagram’da Yeni Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Hemen hemen her kesimden insanın var olduğu sosyal medya, giderek yaygınlaşmaya devam etmektedir. Her geçen gün yeni kullanıcılar kazanmaktadır. Kazanılan bu kullanıcılar, alışma evresi geçene kadar olan sürede zorluk yaşayabilmektedir. Bakıldığında birçok işlemin nasıl yapılması gerektiğini internet üzerinden araştırmaktadır. Instagram’a katılmak isteyen kullanıcılar da bu bağlamda internet üzerinden araştırmalar yapmaktadır. Yapılan araştırmalara bakıldığında İnstagram’da yeni hesap açma konusunun sıkça araştırıldığı görülmektedir.

İnstagram’da Yeni Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır – Web Sitesi

instagram yeni hesap açma
instagram yeni hesap açma

Bir kullanıcının sosyal medya kullanmaya başlayabilmesi için öncelikli olarak mutlaka bir e-posta adresi edinmesi gerekmektedir. E-posta adresi, oluşturulacak olan hesapların güvenliği açısından son derece önem arz etmektedir. Bu sebeple öncelikli olarak güçlü bir parolaya sahip olan bir e-posta oluşturmak gerekmektedir. Oluşturulacak olan hesabın da güvenli olması adına güçlü bir parolayla oluşturulan e-posta adresi kullanılarak İnstagram’da yeni hesap açma şu şekilde gerçekleşmektedir:

 • İnternet tarayıcınızı açınız. Google arama motorunu kullanarak İnstagram web sitesine giriniz.
 • Sizi karşılayan ana ekranın ortalarında yer alan “Kaydol” isimli butona tıklayınız.
 • Ekrana gelen sayfadan dilerseniz Facebook hesabınızı kullanarak bir hesap açabilirsiniz. Bunun için “Facebook ile Giriş Yap” isimli butonu kullanmanız yeterli olacaktır. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra İnstagram hesabınız oluşturulacaktır.
 • İnstagram hesabınızı normal biçimde oluşturmak için ise sizden istenen iletişim bilgileri giriniz.
 • Eğer bir cep telefonu numarasına sahipseniz, en üst kısımda bulunan “Cep telefonu numarası veya e-posta” isimli kutucuğa giriniz. Eğer cep telefonu numaranızı girmek istemiyorsanız e-posta adresinizi kullanınız.
 • Tüm bilgileri girdikten sonra “Kaydol” butonuna tıklayınız.
 • Ardından doğum günü bilgilerinizi giriniz. Sonrasında “İleri” butonuna tıklayınız.
 • Butona tıkladıktan sonra giriş bilgilerine eklemiş olduğunuz cep telefonu numarasına veya e-posta adresine bir onay kodu gönderilecektir. Gönderilen onay kodunu girmeniz durumunda hesabınız oluşturulacaktır.

İnstagram’da Yeni Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır – Mobil Uygulama

İnstagram sürekli olarak kendisini yenileyen ve geliştiren bir sosyal medya platformudur. Çok sayıda kullanıcıya hizmet veriyor olması sürekli olarak yeni sorunların yaşanmasına ve bu sorunlara yönelik olarak çözümler üretilmesine sebep olmaktadır. Üretilen çözümler İnstagram uygulamasında bazı değişiklikleri meydana getirmektedir. Uygulamaya gelen güncelleme sonrasında yapılan değişiklikler görülürken, bazı seçeneklerin ve özelliklerin yerlerinde değişimlerin meydana geldiği de fark edilmektedir. Meydana gelen değişimlerin etkisiyle İnstagram’da yeni hesap açma işleminin uygulanışı da değişmektedir. İnstagram mobil uygulaması kullanılarak şu şekilde gerçekleşmektedir:

Eğer İnstagram uygulamanızda açık bulunan bir İnstagram hesabı varsa,

 • İnstagram uygulamasını açınız.
 • Sağ alt kısımdaki profil fotoğrafınıza basılı tutunuz. Açılan menüden “Hesap Ekle” seçeneğine tıklayınız. Ardından “Yeni Hesap Oluştur” seçeneğine tıklayınız.
 • İlk olarak kullanmak istediğiniz kullanıcı adını belirleyiniz. Sonrasında “İleri” butonuna tıklayınız.
 • Kullanmak istediğiniz parolayı belirleyiniz. Belirlemiş olduğunuz parolanın uygulamanızda kayıtlı kalması adına “Şifreyi hatırla” kutucuğunu işaretleyiniz. Sonrasında “İleri” butonuna tıklayınız.
 • Eğer uygulamanızda açık halde bulunan hesabın e-posta adresini ve telefon numarası eklemek istiyorsanız “Kaydı Tamamla” isimli butona tıklayınız.
 • Eğer farklı bir e-posta ve telefon numarası eklemek istiyorsanız “Yeni Telefon veya E-posta Ekle” isimli seçeneğe tıklayınız.
 • Farklı bir e-posta ve telefon numarası eklemek için girdiğiniz sayfadan gönderilen onay kodunu doğru girmeniz durumunda İnstagram’da yeni hesap açma işlemi gerçekleşecektir.

Eğer İnstagram uygulamanızda açık bulunan bir İnstagram hesabı yoksa,

 • İnstagram uygulamasını açınız.
 • Ekranın altındaki “Kaydol” butonuna tıklayınız.
 • Açık durumda olan Facebook hesabınızla yeni hesap açma işlemini yapmak için “Webde Yazılım Olarak Devam Et” ismindeki butona tıklayarak işleminizi sürdürünüz.
 • İnstagram hesabınızı normal biçimde oluşturmak için ise “E-posta adresi veya telefon numarasıyla kaydol” isimli seçeneğe tıklayınız.
 • Ekrana gelen “Telefon” ve “E-posta” isimli seçeneklerden birini tercih ederek “İleri” butonuna tıklayınız.
 • Tercih etmiş olduğunuz seçeneğe gelen onay kodunu doğru şekilde girerek İnstagram’da yeni hesap açma işlemini tamamlayınız.

İlgini Çekebilir: Instagram Geçici Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Başlangıçta da belirtildiği üzere İnstagram platformu sürekli olarak yenilenmektedir. Bu yenilenme sürecinde birçok özelliğin ve seçeneğin yerinde değişimler olmaktadır. Yaşanan bu değişimler sebebiyle uygulanmak üzere sunulan adımlar da hatalar meydana gelebilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında sunulan adımlara en uygun seçenekler tercih edilmelidir. Tercihler konusunda bu kriteri dikkat edilmesi durumunda işlem başarılı şekilde sonuçlanabilecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!