Instagram Hesap Açma işlemi Nasıl Yapılır? ✔️ 2023

Instagram’da yeni hesap açma, internet dünyasıyla yakından ilgilenenler için oldukça basit gibi görülen fakat internete ve sosyal dünyaya yeni adım atan kullanıcılara karmaşık gelen bir işlemdir. Karmaşık olarak görülüyor olması, işlemin zorluğundan dolayı değil kişinin deneyimsizliğinden dolayıdır. Bu içerikte sizlere Instagram hesap açma ile ilgili detayları anlatıyor olacağız.

Ayrıca bu içerikte Instagram hesap açma ile ilgili bilmeniz gereken tüm detaylara erişebileceksiniz. Instagram hesabı oluştururken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilirseniz, Instagram hesabınızın daha güvenli olmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram'da Yeni Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?
Instagram’da Yeni Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Hemen hemen her kesimden insanın var olduğu sosyal medya, giderek yaygınlaşmaya devam etmektedir. Her geçen gün yeni kullanıcılar kazanmaktadır. Kazanılan bu kullanıcılar, alışma evresi geçene kadar olan sürede zorluk yaşayabilmektedir.

Bakıldığında birçok kişi, Instagram hesap oluşturma işleminin nasıl yapılması gerektiğini internet üzerinden araştırmaktadır. Instagram’a katılmak isteyen kullanıcılar da bu bağlamda internet üzerinden araştırmalar yapmaktadır. Yapılan araştırmalara bakıldığında Instagram’da yeni hesap açma konusunun sıkça araştırıldığı görülmektedir.

Instagram Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır – Web Sitesi

instagram yeni hesap açma
instagram yeni hesap açma

Bir kullanıcının sosyal medya kullanmaya başlayabilmesi için öncelikli olarak mutlaka bir e-posta adresi edinmesi gerekmektedir. E-posta adresi, oluşturulacak olan hesapların güvenliği açısından son derece önem arz etmektedir.

Bu sebeple öncelikli olarak güçlü bir parolaya sahip olan bir e-posta oluşturmak gerekmektedir. Oluşturulacak olan hesabın da güvenli olması adına güçlü bir parolayla oluşturulan e-posta adresi kullanılarak Instagram’da yeni hesap açma şu şekilde gerçekleşmektedir:

instagram hesap açma
 • İnternet tarayıcınızı açınız. Google arama motorunu ya da adres çubuğunu kullanarak Instagram web sitesine giriniz.
 • Sizi karşılayan ana ekranın ortalarında yer alan “Kaydol” isimli butona tıklayınız. Ya da buraya tıklayın.
 • Ekrana gelen sayfadan dilerseniz Facebook hesabınızı kullanarak bir hesap açabilirsiniz. Bunun için “Facebook ile Giriş Yap” isimli butonu kullanmanız yeterli olacaktır. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra Instagram hesabınız oluşturulacaktır.
 • Instagram hesabınızı normal biçimde oluşturmak için ise sizden istenen iletişim bilgileri giriniz.
 • Eğer bir cep telefonu numarasına sahipseniz, en üst kısımda bulunan “Cep telefonu numarası veya e-posta” isimli kutucuğa giriniz. Eğer cep telefonu numaranızı girmek istemiyorsanız e-posta adresinizi kullanınız.
 • Tüm bilgileri girdikten sonra “Kaydol” butonuna tıklayınız.
 • Ardından doğum günü bilgilerinizi giriniz. Sonrasında “İleri” butonuna tıklayınız.
 • Butona tıkladıktan sonra giriş bilgilerine eklemiş olduğunuz cep telefonu numarasına veya e-posta adresine bir onay kodu gönderilecektir. Gönderilen onay kodunu girmeniz durumunda hesabınız oluşturulacaktır.
Instagram hesap açma

Instagram Hesap Açma ✔️ Mobil Uygulama

Instagram sürekli olarak kendisini yenileyen ve geliştiren bir sosyal medya platformudur. Çok sayıda kullanıcıya hizmet veriyor olması sürekli olarak yeni sorunların yaşanmasına ve bu sorunlara yönelik olarak çözümler üretilmesine sebep olmaktadır. Üretilen çözümler Instagram uygulamasında bazı değişiklikleri meydana getirmektedir.

Uygulamaya gelen güncelleme sonrasında yapılan değişiklikler görülürken, bazı seçeneklerin ve özelliklerin yerlerinde değişimlerin meydana geldiği de fark edilmektedir. Meydana gelen değişimlerin etkisiyle Instagram’da yeni hesap açma işleminin uygulanışı da değişmektedir. Instagram mobil uygulaması kullanılarak şu şekilde gerçekleşmektedir:

Eğer Instagram uygulamanızda açık bulunan bir Instagram hesabı varsa,

 • Instagram uygulamasını açınız.
 • Sağ alt kısımdaki profil fotoğrafınıza basılı tutunuz. Açılan menüden “Hesap Ekle” seçeneğine tıklayınız. Ardından “Yeni Hesap Oluştur” seçeneğine tıklayınız.
 • İlk olarak kullanmak istediğiniz kullanıcı adını belirleyiniz. Sonrasında “İleri” butonuna tıklayınız.
 • Kullanmak istediğiniz parolayı belirleyiniz. Belirlemiş olduğunuz parolanın uygulamanızda kayıtlı kalması adına “Şifreyi hatırla” kutucuğunu işaretleyiniz. Sonrasında “İleri” butonuna tıklayınız.
 • Eğer uygulamanızda açık halde bulunan hesabın e-posta adresini ve telefon numarası eklemek istiyorsanız “Kaydı Tamamla” isimli butona tıklayınız.
 • Eğer farklı bir e-posta ve telefon numarası eklemek istiyorsanız “Yeni Telefon veya E-posta Ekle” isimli seçeneğe tıklayınız.
 • Farklı bir e-posta ve telefon numarası eklemek için girdiğiniz sayfadan gönderilen onay kodunu doğru girmeniz durumunda Instagram’da yeni hesap açma işlemi gerçekleşecektir.

Instagram Hesap Açma ✔️ Resimli Anlatım

Instagram hesap açma adımlarını resimli olarak takip etmek isteyenler için resimli anlatım bu alanda bulunuyor.

instagram uygulamasını açın ve yeni hesap oluştur a dokunun

Instagram uygulamasını açın ve yeni hesap oluştur butonuna tıklayın.

Telefon numarası ya da E-Posta ile kaydolma seçeneklerinden birini seçin

Telefon numarası ya da E-Posta ile kaydolma seçeneklerinden birini seçin. Bu telefon numarasını ya da e-postayı unutmayın. Erişimini kaybetmeyin ve bu hesapların güvenliğini arttırın.

E-Posta ile devam ediyoruz...

E-Posta ile devam ediyoruz…

Belirttiğimiz E-Posta hesabımıza gelen onay kodunu bu alana ekliyoruz.

Belirttiğimiz E-Posta hesabımıza gelen onay kodunu bu alana ekliyoruz.

Adımızı, soyadımızı ve şifremizi belirtiyoruz.

Adımızı, soyadımızı ve şifremizi belirtiyoruz.

Hesabımıza ait doğru bilgileri ekleyerek hesabımızı oluşturuyoruz

Hesabımıza ait doğru bilgileri ekleyerek hesabımızı oluşturuyoruz. Instagram hesap oluşturma işlemi bu kadar basittir.

Eğer Instagram uygulamanızda açık bulunan bir Instagram hesabı yoksa,

 • Instagram uygulamasını açınız.
 • Ekranın altındaki “Kaydol” butonuna tıklayınız.
 • Açık durumda olan Facebook hesabınızla yeni hesap açma işlemini yapmak için “Webde Yazılım Olarak Devam Et” ismindeki butona tıklayarak işleminizi sürdürünüz.
 • Instagram hesabınızı normal biçimde oluşturmak için ise “E-posta adresi veya telefon numarasıyla kaydol” isimli seçeneğe tıklayınız.
 • Ekrana gelen “Telefon” ve “E-posta” isimli seçeneklerden birini tercih ederek “İleri” butonuna tıklayınız.
 • Tercih etmiş olduğunuz seçeneğe gelen onay kodunu doğru şekilde girerek Instagram’da yeni hesap açma işlemini tamamlayınız.

İlgini Çekebilir: Instagram Geçici Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Başlangıçta da belirtildiği üzere Instagram platformu sürekli olarak yenilenmektedir. Bu yenilenme sürecinde birçok özelliğin ve seçeneğin yerinde değişimler olmaktadır.

Yaşanan bu değişimler sebebiyle uygulanmak üzere sunulan adımlar da hatalar meydana gelebilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında sunulan adımlara en uygun seçenekler tercih edilmelidir. Tercihler konusunda bu kriteri dikkat edilmesi durumunda işlem başarılı şekilde sonuçlanabilecektir.

Instagram hesap açma ile ilgili sıkça sorulan sorular:

Instagram hesap açma işlemleri sırasında pek çok sorun yaşanabilir. Bu sorunlarla ilgili pek çok çözüm bulunur. Bu sorular ve çözüm önerisi içeren cevaplarla ilgili bir liste hazırladık. Bu sorular ile kendi sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Instagram hesap açma linki nedir?

Instagram’da hesap açmak ve kaydolmak için buradaki link kullanılır. İlgili linke tıkladıktan sonra Instagram hesabının nasıl açılacağına dair bilgiler sunan bu içeriğin tamamını okumanız tavsiye edilir.

Instagram yeni hesap açma işlemi nasıl yapılır?

Instagram’da yeni profil oluşturmak yani hesap açmak için kayıt sayfasına girmeniz gerekir. Eğer mobil uygulama kullanıyor iseniz hemen yukarılarda bulunan Instagram hesap açma resimli anlatım bölümüne gidebilirsiniz.

Buradaki bilgiler ile yeni hesap açma işlemi son derece kolay olacak.

Sıfırdan Instagram açmak için neler gerekir?

E-Posta, telefon numarası ve biraz da istek olmalıdır. Sıfırdan Instagram hesabı açmak pek kolay değildir. Hesabı oluşturmak kolay olsa da o hesabı bir noktaya getirmek biraz zor olabilir.

Instagram hesabı açarken kullandığınız telefon numaranıza, e-posta adresinize erişebiliyor olduğunuza emin olun. Ayrıca bu işlevlerin güvenliğini sağlamak için ek ayarlar yapın.

Yeni Instagram açmak zor mudur?

Yeni Instagram açmak zor değildir. Eğer internetiniz varsa, E-Posta adresiniz varsa ve güvenliyse, Telefon numaranız varsa Instagram hesapı açabilirsiniz. Bu içerikte bunu nasıl yapabileceğiniz bilgisi yer alıyor.

Instagram açma linki paylaşır mısınız?

Bu yazı içerisinde Instagram açma linki yer alıyor. Bu linke tıklayarak kendinize eğer henüz yoksa bir Instagram hesabı oluşturabilirsiniz. Instagram hesap açma linkine tıkladığınızda Instagram.com gibi bir alan adı (domain) üzerinden işlem yapmanız şiddetle tavsiye edilir.

Yorum yapın