Instagram Anasayfa Siyah Oldu!
Sosyal Medya, Haber

Instagram siyah oldu sorunu nasıl çözülür? ✔️ 2022

Son zamanlarda en çok yaşanan sorunlardan biri Instagram siyah oldu sorunudur. Bir hatanın tetiklediği bu durum sonucunda Instagram uygulaması siyah olur. Fotoğraf çekme sorununa oldukça benzeyen bu sorunun çözümü içeriğimizde…

Eğer Instagram hesabınıza girdiğinizde uygulama açılmıyor ise uygulamayı tamamen kapatıp önbellek temizliği yapmanız gerekir. Önbellek temizliğinden sonra uygulamanızın siyah ekran sorununu kontrol etmeniz gerekir.

Instagram siyah oldu sorunu nasıl çözülür?
Instagram siyah oldu sorunu nasıl çözülür?

Instagram siyah oldu ise yapılabilecek bir diğer işlem; uygulamanın önbelleğini silmek ya da tamamen kaldırıp tekrar yüklemektir. iPhone telefonlarda uygulamaların önbelleğini silmek güçtür. Bu yüzden uygulamayı kaldırıp tekrar App Store üzerinden indirmek ve kurmak gerekir.

Instagram Siyah Oldu (Android & iOS)

Android telefonlarda Instagram uygulamasının önbelleğini silebilir ya da kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz. Android işletim sisteminizin ve Instagram mobil uygulamanızın güncel olduğundan emin olun.

Eğer sorun uygulama kaynaklı gibi görünmüyor ise geçici olarak Instagram sunucularında sorun yaşanıyordur. Bu da Instagram çöktü mü sorusunu akıllara getirir. Eğer servisler herkese aynı anda kapanmışsa Instagram çökmüştür. Fakat başkaları kullanıyorken aynı işletim sistemi üzerinden siz de kullanıyor iseniz sorun başkadır.

Instagram Siyah Oldu (Android & iOS)

Böyle durumlarda sorunu kendi başınıza çözmek zorunda kalabilirsiniz. Şu çözüm önerilerini ve kontrolleri gerçekleştirin;

  • Öncelikle Instagram sadece sizin telefonunuzda mı siyah oldu bunu kontrol edin. Başkalarında Instagram çalışıyor ise sorun Instagram kaynaklı değildir. Sizin çözmeniz gerekecektir.
  • Instagram uygulamasının önbelleğini temizleyin ve siyah olan Instagram arayüzünü kontrol edin.
  • Sorun devam ediyorsa mobil ağ ya da WiFi üzerinde geçiş yapın. Instagram uygulamasını tamamen kapatıp tekrar açın ve tekrar deneyin.
  • Sorun devam ediyorsa telefonu kapatın ya da uçak moduna alın. Bir süre bekledikten sonra tekrar kontrol edin.
  • Nihayetinde aynı sorun yaşanıyor ise uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemekte fayda vardır.
  • Eğer bunlar çözüm olmuyorsa sorun Instagram sunucularından kaynaklanıyordur. Bu gibi durumlarda sabırlı olmak ve siyah ekran sorununun geçmesini beklemektir.

Instagram’da yaşanan siyah ekran sorununu çözmek için bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Bununla birlikte hesabınızda kısıtlama uygulanıp uygulanmadığına da bakmanız şart.

Instagram Anasayfa (Ana Ekran) Siyah Oldu!

Instagram Anasayfa Siyah Oldu!

Sorunun iki farklı şekilde karşımıza çıktığını biliyoruz. Anasayfa ve Fotoğraf çekme ekranında kararan ekran kullanıcıları korkutabiliyor. Bu sorunun geçici olduğunu bilerek birkaç dakika beklemenizde fayda var. Anasayfanın siyah olmasındaki nedenler yukarıdaki nedenlerden biri olmalı.

İçeriğimizde yer alan tariflere uyarak Anasayfanızdaki siyahlık sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Eğer sorun Instagram tarafından kaynaklanıyorsa bu sorunun çözümü için genellikle 10 15 dakikada çözüm ürettiklerini unutmamalısınız.

Instagram neden siyah olur?

Telefonunuzda karanlık mod kullanıyorsanız, Instagram’ın yeni sürümleri bu ayara duyarlıdır. Telefon karanlık modda olduğu için Instagram’da karanlık moda geçer. Yani siyah modu görürsünüz. Eğer bu ayar aktif ise Instagram anasayfanız dahil yer her siyah olur.

Instagram Tema Değiştirme ✔️ Ücretsiz 10 Tema

İlgini Çekebilir

Instagram koyu tema, Dark Mod ve Siyah Ekran kapatma

Eğer telefonunuz koyu tema (siyah tema) kullanıyor ise bunu açık tema olarak değiştirmelisiniz. Eğer Instagram’ı beyaz kullanmak istiyorsanız yani aydınlık olsun istiyorsanız koyu temayı kapatmalısınız.

Instagram koyu tema kapatma ayarları Android ve iOS için farklıdır. Telefonunuzu koyu moddan çıkardığınızda Instagram uygulaması da açık renkli hale gelir. Bu sayede Instagram’ın siyah olma sorunu ortadan kalkmış olur.

Instagram siyah oldu adlı sorunun son zamanlarda gelen Instagram güncellemelerinden kaynaklandığını düşünüyoruz. Instagram güncellemesinden sonra bazı kullanıcıların Instagram siyah oldu şikayetine sürekli olarak tanık oluyoruz.

Bu sorun Instagram tarafından çözülene kadar yapılacak başka bir müdahale bulunmuyor. Eğer içeriğimizde yer alan önerileri uyguladıysanız ve Instagram’ın siyah olma sorununu gideremediyseniz sonraki güncellemeyi beklemek zorunda kalmış olabilirsiniz.

Zaman zaman güncellenen Instagram son zamanlarda bu güncellemelerden kaynaklanan sorunları gidermeye çalışıyor. En son güncellemelerde erişim sorunlarına sebep olan Instagram, son birkaç günde yaptığı güncellemeler ile erişim sorunlarını ortadan kaldırdı. Fakat siyah tema sorunu halen çözülmüş değil.

Instagram’ın siyah olma sorunu ya da koyu modun açık kalma sorunu giderildiğinde yine webdeyazilim.com üzerinden ilan edeceğiz. O vakte kadar kendinize iyi bakın, tekrar görüşmek üzere.

Daha fazla Instagram içeriği;

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[4 kişinin oyu: 4.8]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.