Instagram Güncelleme işlemi nasıl yapılır? ✔️ 2023

Instagram sürekli olarak güncellenen ve gelişen bir platform. Yeni özelliklerin eklendiği ve yeni güvenlik önlemlerinin uygulandığı bu yeniliklerin uygulanması için Instagram güncelleme işleminin yapılması gerekir. İçeriğimizde Instagram uygulaması için güncelleme notları, güncellemelerin nasıl yapıldığı gibi güncellemeler hakkındaki bazı detaylara yer veriyor olacağız.

Instagram’da bulunan sunucu ve istemci tarafından kaynaklanan hataların giderilmesi, yeni özelliklerin eklenmesi gibi pek çok durum için güncelleme yapılabilir. Güncellemeler bazen güvenlik, bazen iyileştirme, bazen ek özellik, bazen de test amaçlı yapılabilir.

instagram

Instagram’ı güncellemek için telefonunuz güncel olmalıdır!

Telefonunuzdaki Instagram uygulamasını güncellemeniz için öncelikle telefonunuzun güncel olması gerekir. Instagram güncellemeleri belirli işletim sistemi sürümlerinde çalışır. Eğer desteklenmeyen bir işletim sistemi sürümüne sahipseniz Instagram uygulaması güncellenmeyecektir.

Örneğin iOS (iPhone) kullanıcıları Instagram güncellemesi için iOS 12.4 ve sonraki sürüme sahip olmalıdır. (Bu yazı tarihi ile) Sonraki tarihlerde bu sürüm desteği değişecektir. Yani, iOS 15 de ilerleyen zamanlarda desteklenmeyecek. Tabii ki buna birkaç yıl daha var…

Aynı şekilde Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda da gereken Android sürümü bulunur ve her telefona göre değişir.

Instagram Güncelleme Nasıl Yapılır?

Instagram Güncelleme Nasıl Yapılır?

Tüm uyarı ve detayları öğrendikten sonra sıra geldi Instagram Güncelleme işlemlerine. Telefonunuzda Instagram uygulamasını güncellemek için uygulama marketine girip güncellemeleri kontrol etmeli ya da Marketteki Instagram uygulamasına girmelisiniz.

Android için Instagram Uygulamasını Güncelleme

Android telefonlarda Instagram uygulamanızı güncellemek için;

  1. Google Play Store uygulamasına girin.
  2. Sağ üstten profil fotoğrafınıza tıklayın. Hesabınızla ilgili ayarlar özeti görünecek.
  3. Genel bakış sekmesinde güncellemeler var bağlantısına dokunun.
  4. Güncelleme gelen uygulamalar bu alanda listelenir. Eğer Instagram için güncelleme var ise buradan güncelleyebilirsiniz.

Bu yöntem ile telefonunuzdaki diğer uygulamalar için de güncelleme yapabilirsiniz.

Güncellemeler telefonu yavaşlatır mı hızlandırır mı? ✔️

İlgini Çekebilir
Instagram

iOS (iPhone) için Instagram Uygulamasını Güncelleme

iOS işletim sistemine sahip iPhone telefonlarda Instagram uygulamasını güncellemek için;

  1. App Store uygulamasına girin.
  2. Sağ üstte bulunan profil fotoğrafınıza dokunun.
  3. Sayfanın sonuna kaydırın ve güncelleme detaylarını görün.

Bu alanda uygulamalar için güncelleme var mı yok mu görebilirsiniz. Otomatik ve manuel olarak Instagram uygulamasını güncelleyebilirsiniz.

Instagram Güncellemesi ile ilgili sıkça sorulan sorular;

Instagram uygulamasını güncellemek için pek çok soru bulunur. Bu soruların bir kısmını sizler için burada listeliyoruz. Yanıtlar arasında kendi sorularınızın yanıtları bulamazsanız sayfanın sonuna inerek yorum yapabilirsiniz.

Instagram son güncelleme nasıl yapılır?

Instagram uygulamasının son sürümlerine App Store ve Google Play Store üzerinden ulaşabilirsiniz. Güncellemeler bu uygulama marketleri üzerinden yapılır. Sürümler sürekli olarak değişir.

Instagram son güncellemesi nedir?

Instagram’ın son güncellemesi en güncel Instagram sürümüdür. En yeni ve güncel olan uygulama tüm özellikleri barındırır. Yeni işletim sistemlerinde daha kararlı çalışır.

Instagram güncelleme neden gelmiyor?

Telefon sürümünüz desteklemiyor ise Instagram güncellemesi gelmiyor olabilir. Bunun yanı sıra Instagram güncelleme yapmamış ise güncelleme gelmiyor olabilir. Otomatik güncellemeleriniz açık ise güncelleme bildirimi görmüyor olabilirsiniz. Bu durumda uygulamanız güncelleniyordur.

Instagram yeni sürüm ayarları nerede?

Instagram yeni sürüm için ayar sunmaz. Yeni sürümle ilgili notlara erişmek isterseniz işletim sisteminize göre uygulamanın marketine girip sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.

Instagram son sürümü kaç?

Instagram’ın son sürümünü kullanmış olduğunuz işletim sistemi uygulama marketi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın