Instagram keşfete düşme tavsiyeleri ✔️ 2023

Kişisel hesapların yanı sıra işletmeler ve küçük hesaplar tarafından da en çok tercih edilen uygulama Instagram. Milyarlarca kullanıcıyla, Instagram tarafından değiştirilen algoritmalarla birlikte Instagram keşfete düşme giderek zorlaşıyor. Keşfet sayfasında daha fazla görünürlük kazanmak stratejik olarak bir yol belirleme gerekliliğini de beraberinde getiriyor.

Keşfet sayfası özellikle markaların yeni müşterilerini çekebileceği bir yer olarak önem taşıyor. Keşfet sayfasında daha görünür olmayla birlikte sayfa erişimi en üst düzeye çıkıyor. Potansiyel müşterileri sayfalara çekiyor ve içerikleri ilgilenecek kişilerin önüne düşürüyor. Sayfanın görüntülenmesi, beğenilmesi ve muhtemel takipçi sayısı bu sayede artıyor.

Instagram Keşfet Sayfasına Nasıl Ulaşılır?

Instagram Keşfet Sayfasına Nasıl Ulaşılır?

Instagram keşfet sayfası, kullanıcıların site veya uygulama içi deneyimlerine dayalı bir bireysel ilgi koleksiyonudur. Algoritma, Instagram profilinin ilgi duyduğu alanlara benzer hesapları veya gönderileri düzenleyip sunduğu kısımdır. Instagram tarafından profil için yeni ve henüz keşfedilmemiş gönderi, reels, videolar ve hikayeler burada sunulur. Dolayısıyla her profilin kendine has bir keşfet sayfası vardır. Keşfet sayfasına ulaşmak için uygulama ekranındaki büyüteç simgesine dokunulması yeterlidir.

Bununla birlikte ayrıca keşfet bölümünün en üstünde yer alan arama çubuğundan da filtreleme yapılabilir. Belirli bir konu, etiket, hesap veya içerik aramak için anahtar kelimelerle arama yapmak odağınızda bulunan gönderi ve hesaplara ulaşmayı kolaylaştıracaktır.

Instagram Keşfete Düşme Etiketleri

Instagram Keşfete Düşme Etiketleri

Instagram keşfette özellikle arama sonucu keşfedilir olacağınız etiketler farklı kitlelerde görünürlüğü artıracaktır. Bu nedenle gönderlerde uygun etiketler kullanmak önemlidir. Popüler etiketleri kullanmak yerine, amacınıza yönelik etiketler kullanmak daha faydalı olacaktır. Kullanabileceğiniz uygun etiket türleri:

  • Ürün veya hizmet etiketleri
  • Yer veya lokasyon belirten etiketler
  • Marka etiketleri
  • Endüstriye dair etiketler
  • Belirli bir kitleye yönelik etiketler
  • Açıklayıcı etiketler

Instagram Keşfete Düşme Hilesi

Instagram keşfete düşme konusunda daha etkili bir yol izlemek ve stratejik planlama yapabilmek için dikkat edilmesi gerekenler:

Hedef kitleyi tanımak önemlidir

İzleyici kitlesini tanımak gereklidir. Keşfet kısmında ulaşmak istenilen hedef kitlenin en çok hangi içeriklerle etkileşimde bulunduğunu öğrenmek önemlidir. Etiketlerle ürünlerin aramada çıkma olasılığı artırılabilir.

Benzer profillerden ilham almak

Benzer daha çok takipçi sahibi hesapları gözden geçirerek, taklit edilebilecek veya geliştirilebilecek nüansların not edilmesi işe yarar bir ipucu olacaktır.

Algoritma Analizi

Instagram algoritması için yayın zamanı büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle Instagram Insights’taki analizlere göre takipçilerin en aktif zamanlarında gönderilerin paylaşılması bir adım öne çıkaracaktır.

İçerik Analizi

İçerik analiziyle birlikte strateji belirlenebilir. Videolar daha çok etkileşim alan ve Instagram keşfete düşmeye yardımcı olacak bir türdür. Bununla birlikte yüksek kaliteli, özgün statik çizimler de ilgi çekmektedir.

Farklı formatta Gönderiler

Bununla birlikte profilde her türden farklı format ve içerikler düzenlemek ilgiyi canlı tutacaktır. Keşfet kısmında farklı formatlarda daha fazla gönderinin öne çıkmasına yardımcı olur.

Farklı hesaplarla etkileşim

Farklı hesaplarla etkileşim içerisinde olmak farklı kitlerde görünürlüğü sağlar. Daha fazla etkileşim için anket gibi diğer farklı gönderilerin ve hikayelerin kullanılması yardımcı olacaktır.

Instagram Reklam

Instagram’ın paralı reklam avantajları kullanılarak Instagram keşfete düşme olasılığı ve hikaye aralarında görünürlük artırılabilir.

Yorum yapın