Instagram fotoğraf çekmiyor sorunu nasıl çözülür?
Sosyal Medya, Haber

Instagram fotoğraf çekmiyor sorunu nasıl çözülür? ✔️ 2022

Instagram fotoğraf çekmiyor sorunu son zamanlarda en sık yaşanan sorunlardan biri. iPhone ve diğer Android telefonlarda sıklıkla görülmeye başlayan bu sorunun olası çözümlerini sizinle paylaşacağız.

Yakın zamanda yaşanan bir diğer sorun da Instagram siyah oldu sorunu. Eğer benzeri sorunu yaşıyorsanız ilgili haberimizi de okumanızı öneririz. Haberin detayına devam edelim…

Instagram bir süredir fotoğraf çekme konusunda sorunlar yaşıyor. Hikaye çekme ve gönderi paylaşma sırasında kamera açılınca siyah ekran hatası ile karşılaşılıyor. Bu sorun siyak ekran sorunu ve fotoğraf çekmiyor sorunu olarak nitelendiriliyor. Sorunun temelinde ise birkaç sebep vardır.

Bu sorunu ortadan kaldırmak için öncelikle sorunun neyden kaynaklandığını tespit etmek gerekiyor. Instagram’da kameranın açılmıyor ya da açılınca siyah açılıyor olması farklı sorunların habercisi olabilir.

Instagram fotoğraf çekmiyor sorunu nasıl çözülür?

Instagram fotoğraf çekmiyor sorunu nasıl çözülür?
Instagram fotoğraf çekmiyor sorunu nasıl çözülür?

Telefonunuzun kamerasının düzgün çalışıp çalışmadığına emin olmanız şart. Eğer telefon kameranızda sorun yok ise Instagram uygulamasının doğru çalışıp çalışmadığına da emin olmanız gerekiyor.

Öncelikle şu kontrolleri yaparak sorunun çözümü için alan daraltabilirsiniz;

  • Telefonunuzun kamerası çalışıyor mu kontrol edin.
  • Yakınlarınızda sizinle aynı telefonu ya da aynı Android sürümünü kullanan kişiler varsa onlara fotoğraf yükleme sorunu yaşayıp yaşamadıklarını sorun.
  • Instagram uygulamanız güncel değil ise güncelleyin.
  • Instagram çöktü mü yoksa sorun sadece size mi özel kontrol edin.
  • Uygulamayı tamamen kapatıp tekrar açın ve fotoğraf yüklemeyi deneyin.
  • Telefonu tamamen kapatıp tekrar uygulamaya girin ve fotoğraf yüklemeyi deneyin.

Bu denemelerden sonra fotoğraf yükleyemiyorsanız, başkalarının yüklediğine eminseniz sorun sizin telefonunuzdan ya da internetinizden kaynaklanıyordur.

Eğer bu denemelerde başkalarının da Instagram üzerinde fotoğraf paylaşamadığını görüyorsanız sorun globaldir. Sunucularda yaşanan bu geçici sorunlar genellikle 10 15 dakika içerisinde çözülmüş olur. Bu süre duruma göre uzar ya da kısalır.

Bu gibi sorunların ana sebepleri uygulamanın güncel olmaması, işletim sisteminde meydana gelen dahili bir hata ya da Instagram tarafındaki müdahale edemeyeceğiniz hatalardır. Bu üç ana kategorideki hataların sadece ilk ikisini düzeltebilirsiniz.

Eğer uygulamanız güncel değil ise mutlaka yeni sürüme güncelleyin. Daha sonra fotoğraf çekilemiyor hatasını sadece siz mi yaşıyorsunuz yoksa arkadaşlarınız da mı yaşıyor bunu kontrol edin. Eğer sorun sizden kaynaklanıyor ise telefonunuzda temizlik yapmanız yerinde olur. Uygulamayı silip tekrar yükleyebilirsiniz. (iPhone için)

Android telefonlar uygulama verilerini sil diyerek Instagram Android uygulamasının önbelleğini silebilirler ve temizleyebilirler.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.