Instagram hikayeler yenilenmiyor!
Haber, Sosyal Medya

Instagram hikayeler yenilenmiyor! ✔️ Hikayeleri Göremiyorum!

Instagram birkaç gündür çeşitli sorunlarla gündeme gelmeye devam ediyor. Siyah ekran sorunundan DM sorununa kadar pek çok önemli sorunun tam olarak çözülmediğini biliyoruz. Peki, Instagram hikayeler yenilenmiyor sorunu ile ilgili en sıcak gelişmeler neler? Hep birlikte inceleyelim…

5 Temmuz 2022 Akşam 20.00 gibi başlayan çeşitli Instagram sorunları sebebiyle mesaj gönderilemiyor, alınamıyor. Sorun halen farklı şekillerde karşımıza çıkıyor.

Bu ve diğer içeriklerdeki tavsiyeleri uygulamak için Instagram’ın son sürümünü kullanıyor olmalısınız.

Instagram hikayeler yenilenmiyor sorunu

Instagram hikayeler yenilenmiyor sorunu

Bir süredir devam eden Instagram sorunlarına bir yenisi daha eklendi. Bu sorun bildiğiniz üzere Instagram hikayelerinin yenilenmesine engel oluyor. Ayrıca Instagram hikayelerinin yüklenmesine de engel oluyor.

Genel olarak Instagram hikayeleri ile ilgili kapsamlı sorunların olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Sorunların çözümü için birkaç gündür çeşitli müdahaleler yapılıyor. Fakat bu müdahaleler yeterli olmuyor.

Instagram hikayeler gözükmüyor sorunu

Yeterli olmayan müdahaleler hali ile Instagram hikayeler gözükmüyor sorununun önüne geçemiyor. Bu sebeple Instagram kullanıcıları sağlıklı bir Instagram deneyimi yaşayamıyor.

Sorunla ilgili resmi bir açıklama gelmediği için hikayelerin tam olarak ne zaman görüneceği belli değil. Sorun zaman zaman kendini gösterse de bazı kullanıcılar sorunsuz şekilde Instagram kullanmaya devam ediyor.

Instagram hikayeleri göremiyorum sorunu

Instagram hikayeleri göremiyorum sorunu

Tüm bu hataların gözle görülür sonuçlarından en büyüğü “Instagram hikayeleri göremiyorum” şeklinde tanımlanıyor. Kullanıcıların en çok DM ve hikayelerden şikayetçi olduğu da sosyal medya üzerinden yapılan araştırmalarla görülebiliyor.

Instagram çöktü mü (DM)?

Daha önce de belirttiğimiz üzere Instagram sunucularında kapsamlı bir sorun olduğunu düşünüyoruz. Arka uçta yapılan bazı değişikliklerin yol açtığını zannettiğimiz bazı hatalar da mevcut. Hem erişim hem de fonksiyon sorunlarının birleşmesi ile Instagram’ın kısa süreli de olsa çöktüğünü söylemek mümkün.

Böyle durumlarda Instagram’ın çözüm üretmesini beklemekten başka çare bulunmuyor. Detaylar: Instagram Çöktü Mü? Instagram Çalışmıyor

Instagram DM sorunu nasıl çözülür?

Instagram ve benzeri sosyal medya platformları sürekli güncellenmektedir. Mesajlarla ilgili sorunun ne olduğu Instagram tarafından henüz teyit edilmemiş olsa da bu sorun, değiştirilmiş veya güncellenmiş bir algoritmanın sonucu olabilir.

Uygulama arka uçta herhangi bir değişikliğe maruz kalıyorsa, hata görülme olasılığı yüksektir. Bu gibi durumlarda Instagram hikayeler yenilenmiyor olabilir.

Uygulama bir açıklama sağlayana kadar, sorunu düzeltmeye çalışmak için aşağıdaki olası yöntemlere bir şans verebilirsiniz.

  • Uygulamanızı yeniden başlatın ve takılı kalan mesajları yeniden göndermeyi deneyin.
  • Telefonunuzda Instagram’ı en son sürümüne güncelleyip güncellemediğinizi kontrol edin.
  • İnternet bağlantınız kesintiye uğradığında da mesajlar teslim edilemeyebilir veya alınmayabilir. Mesajları göndermek için mobil veriye geçin. Ya da başka bir WiFi ağı kullanın.
  • Uygulamada yer olmamasının da özelliklerde aksaklıklara neden olduğu belirtiliyor. Bu yüzden önbelleği temizlediğinizden emin olun.

Instagram DM sorunu ne kadar daha sürer?

Resmi açıklamanın olmaması Meta ekibinin çözüme ne kadar yakın olduğunu anlamamızı güçleştiriyor. Bu sebeple sorun tam olarak ne zaman çözülür kestirmek mümkün değil.

Fakat DM sorunu, mesaj gönderme, mesaj alma, hikayeleri göremiyorum gibi sorunların seyreldiğini söylemek mümkün. Son 12 saattir hataların daha da azaldığını gözlemliyoruz.

Instagram ne zaman düzelecek?

Bu tür olağan dışı sorunların çözümleri 10 dakika ile birkaç gün arasında çözüm süresine sahiptir. Instagram tarafından resmi bir açıklama yapılmadığı sürece Instagram ne zaman düzelecek sorusunun cevabını vermek güç.

Haberimizde Instagram hikayeler yenilenmiyor sorunu hakkındaki gelişmelere yer verdik. Instagram hikayeler gözükmüyor ve Instagram hikayeleri göremiyorum şeklindeki sorunlarınız için sitemizde çeşitli rehberler bulunuyor. Bu rehberleri de okuyarak konu hakkında daha fazla bilgiye erişebilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.