Instagram gece modu kapatma nasıl yapılır?
Sosyal Medya, Haber

Instagram gece modu kapatma nasıl yapılır? ✔️ 2022

Son zamanlarda gelen güncellemeler ile bazı Instagram kullanıcılarının ekranı siyah oldu. Telefonun gece modundan kaynaklanan bu durum Instagram gece modu kapatma olarak araştırılıyor. İçeriğimizde Instagram karanlık mod kapatma ve gece modu açma gibi konulara değineceğiz.

Karanlık mod açma ve karanlık mod kapatma ayarı aynı yerden yapılıyor. Instagram, karanlık mod dediğimiz gece modunu telefon ayarlarından alır. Eğer telefon ayarlarınızda karanlık mod (gece modu) aktif ise Instagram da gece modunda çalışır.

Instagram gece modu kapatma nasıl yapılır?

Bu ve diğer içeriklerdeki tavsiyeleri uygulamak için Instagram’ın son sürümünü kullanıyor olmalısınız.

Instagram gece modu kapatma

Gece modunu Instagram’a özel kapatmanın ayarı yoktur. Bu yüzden telefonunuzun gece modunu kapatmanız gerekir. iPhone telefonlarda karanlık mod açık iken Instagram uygulaması da karanlıktır. Gece modu ayarı aktif olan tüm Android ve iOS telefonlarda Instagram siyah olarak çalışır.

Bu durumdan rahatsız olan kullanıcılar Instagram gece modunu kapatmak ister. Telefon tema ayarlarından yapılacak olan gece modu kapatma işlemi sayesinde Instagram gece modu kapatılmış olur. Yani Instagram beyaz arkaplanlı olarak çalışır.

Son gelen güncellemeler ile birlikte Android Instagram için gece modu kapatma ayarını özelleştirmiştir. Android telefonlarda Instagram gece modunu kapatmak için;

  1. Instagram Profilinize girin
  2. Sağ üst köşe Hamburger ikonuna dokunun
  3. Ayarlar’a dokunun
  4. Tema ayarlarına girin
  5. Aydınlık, karanlık ve sistem varsayılanı arasında tercih yapın.

Bu ayarları kontrol ederek Android telefonunuzda Instagram için koyu modu açabilir ya da kapatabilirsiniz.

Instagram gece modu açma

Eğer gece modunu kapatmak yerine açmak isterseniz ayarları tersten uygulamanız gerekir. Yani, telefonunuzun gece modunu (koyu tema) aktif ederseniz Instagram da koyu tema ile çalışır. Yani gece modu dediğimiz ayar aktif ediliyor. Böylece Instagramı siyah olarak kullanabilirsiniz.

Instagram gece modu kapatma nasıl yapılır?

Bazen uygulamalar güncellendiğinde gözle görülen farklar dikkatinizi çeker. Bu değişikliklerden biri son zamanlarda gece modu olarak karşımıza çıkmaktadır. Son güncellemeler ile birlikte bazı kullanıcıların Instagram uygulaması birden siyaha döndü. Instagram siyah oldu sorunu nasıl çözülür? ✔️ başlıklı konumuzda bu durumu kapsamlı şekilde ele almıştık.

Gece modu kapatmanın önemi

Gece modu açmak bazı kişilerin gözlerini dinlendirir. Ayrıca daha az enerji tüketilmesine neden olur. Böylece karbon ayak izinizi düşürmüş olursunuz. Doğa için faydalıdır.

Eğer siyah ve koyu renkleri seviyorsanız gece modu sizin için daha estetiktir. Tüm bunlar gece modunu açmak için yeterli bir sebep sunar. Gece modunu kapatmak ise tamamen tercihinize kalmıştır. Özellikle geceleri gece modunu kullanmanız göz sağlığınız için tavsiye ediliyor.

Instagram’da renk değiştirme konusunda başka ayarlara ihtiyacınız varsa incelemeniz gereken diğer konu: Instagram Mesaj Rengi Değiştirme – Android ✔️ iPhone

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[2 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.