iPhone Instagram Karanlık Mod Kapatma
Mobil Cihazlar, Haber, Sosyal Medya

iPhone Instagram Karanlık Mod Kapatma ✔️ nasıl yapılır? 2022

iPhone kullanıcıları yakın zamanda Instagram güncellemesi ile birlikte karanlık moda geçiş yaptı. Instagram, son güncellemede karanlık mod denen gece modu ayarını telefon tema tercihlerinden çekmekte. Eğer iPhone telefonunuz koyu tema kullanıyor ise Instagram otomatik olarak karanlık moda geçiyor. İçeriğimizin devamında iPhone Instagram karanlık mod kapatma talimatlarını bulacaksınız.

Karanlık mod karbon ayak izimizi düşürürken gözlerimizi dinlendirmeye yarayan yenilikçi bir özellik. Daha az enerji tüketip daha az ışık yayan bu mod karanlıkta kullanıldığında gözü dinlendirmekte. Böyle işlevsel bir özelliğin hayatımıza girmiş olması ise büyük nimet. En azından göz sağlığımız için.

iPhone Instagram Karanlık Mod Kapatma

Fakat bazı kullanıcılar karanlık moddan rahatsız olabiliyor. Siyah arkaplanlı Intagram kullanmak istemeyen kişiler için de karanlık mod kapatma durumu var. Her ne sebeple olursa olsun içeriğimizde iPhone Instagram karanlık mod kapatma aşamalarını öğreneceksiniz.

Bu ve diğer içeriklerdeki tavsiyeleri uygulamak için Instagram’ın son sürümünü kullanıyor olmalısınız.

iPhone Instagram Karanlık Mod Kapatma
iPhone Instagram Karanlık Mod Kapatma

İçerik Haritası

iPhone Instagram Karanlık Mod Kapatma

Karanlık mod kapatma işlemi Android ve iPhone da farklılık gösterir. Android kullanıcıları Instagram için gece modunu kapatıp telefon genelinde karanlık mod kullanabilir. Fakat iPhone kullanıcıları, telefondaki karanlık mod tercihini Instagram’da da görür.

Yani iPhone’unuzda koyu tema açık ise Instagram’da da koyu tema açıktır. Karanlık mod dediğimiz koyu tema, Instagram’ın siyah olmasını sağlar. Eğer Instagram karanlık mod kapatmayı istiyorsanız;

 iPhone Instagram Karanlık Mod Kapatma
  1. Ayarlar‘a giriş yapın
  2. Ekran ve Parlaklık ayarlarına girin
  3. Görünüm Ayarlarına girin
  4. Açık ya da koyu modu seçin.

Açık modu seçerseniz Instagram ve telefonun genelinde arkaplanı beyaz görürsünüz. Eğer koyu temayı seçerseniz Instagram ve diğer pek çok alanı koyu (siyah ve tonları) görürsünüz.

Bu işlemler sayesinde iPhone Instagram karanlık mod kapatma girişiminiz başarı ile sonuçlanır. Instagram gece modu kapatma konusunu ziyaret ederek bu konuda daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Instagram son zamanlarda yaptığı güncellemeler ile yeni özellikler vaat etmekte. Bu özellikler hakkındaki tüm gelişmeleri webdeyazilim.com sitesinden öğrenebilirsiniz. Sitemizi yer imlerinize eklemeyi unutmayın! (CTRL + D)

Karanlık mod neden gereklidir?
Karanlık mod neden gereklidir?

Karanlık mod neden gereklidir?

Telefon ve bilgisayarınızda karanlık mod kullanarak özellikle ışığı az ya da ışıksız ortamlarda göz sağlığınızı koruyabilirsiniz. Bununla birlikte daha düşük enerji tüketimi, karbon salınımı, karbon ayak izi gibi konularda vicdanınız rahat olur.

Ayrıca karanlık mod daha düşük enerji tüketimine sahiptir. Bu yüzden özellikle bataryalı ürünlerinizin pil ömrünü uzatmak için karanlık mod tercih edebilirsiniz. Açık tema kullanan kişilerin şarjı koyu tema kullananlara nazaran daha hızlı tükenir.

Eğer iPhone’unuzda karanlık mod kullanmak istemiyorsanız ayarlardan açık temayı etkinleştirerek normal kullanıma devam edebilirsiniz.

Sitemizdeki diğer sosyal medya içeriklerine de göz atmayı ihmal etmeyin. iPhone ile ilgili diğer içeriklerimizden de faydalanabilirsiniz. webdeyazilim.com sizin için en iyi bilgileri en hızlı şekilde servis eder. Son olarak, sitemizdeki haberleri takip ederek teknoloji gündeminden uzaklaşmamış olursunuz.

Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.