Instagram DM Sorunu ✔️ Ağ İsteği Başarısız Oldu!

Instagram bugün akşam saatlerinde DM sorunu ile karşı karşıya geldi. Ağ isteği başarısız oldu uyarısına sebep olan bu sorunun potansiyel çözümü haberimizde!

Instagram sunucularındaki bir takım sorunlardan dolayı DM sorunu meydana geldi. Yaklaşık 2 saattir devam eden bu sorun ilk olarak ağ isteği başarısız oldu hatası ile fark edildi. Daha sonra mesajlar gelmiyor ve mesajlar gözükmüyor gibi hataların da yaygınlaştığını gözlemledik.

Öncelikle bu hatanın genel bir sorun olduğunu ve sizin hesabınıza özel bir sorun olmadığını bilmenizde fayda var. Meta (Facebook) sunucularından kaynaklanan bu hatanın çözümü de yine Instagram ekibi tarafından sağlanacaktır.

Instagram DM Sorunu ✔️ Ağ İsteği Başarısız Oldu!

Instagram sunucularında ara ara böyle sorunlar meydana gelebiliyor. Bu gibi durumlarda sabırla beklemek ve diğer sosyal medya siteleri ya da WhatsApp üzerinden iletişim kurmak gerekiyor.

Instagram DM sorunu neyden kaynaklanır?

Instagram DM sorunu sunucularda meydana gelen bir hatadan kaynaklanıyor. Bu sorunun çözümü ise Instagram ekipleri tarafından bulunabilir. Çözüm bulunduğunda mesajlar sağlıklı şekilde gönderilip alınabilecektir.

Mesajların genel olarak görünmemesi durumunda ise Instagram Mesaj İstekleri Görünmüyor Sorunu ✔️ adlı içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz. Burada konu ile ilgili daha fazla bilgi bulunuyor.

Ağ isteği başarısız oldu sorunu nasıl çözülür?

Instagram‘da bugün meydana gelen DM sorunu ağ isteği başarısız oldu uyarısı ile fark edilmeye başlandı. Instagram sunucularındaki sorunun çözülmesi ile birlikte bu sorun da ortadan kalkacak gibi görünüyor. Bir kaç saattir devam eden bu durum çözüme kavuşmazsa özellikle ticari hesaplar oldukça fazla zarar edecektir.

27 Ekim 2022 Güncelleme: Birkaç gün önce WhatsApp çökmüştü. Daha sonra Instagram’da çeşitli sorunlar meydana gelmeye başladı. Saat 16:30 itibarı ile Instagram’da çeşitli sorunlar meydana gelmeye başladı. Bu sorunlardan biri de DM sorunu.

Mesajlar bir süredir yüklenmiyor ve görüntülenmiyor. Instagram’ın bu sorunu kısa sürede çözmesi bekleniyor.

Her ihtimale karşı Instagram arşivinizi indirin!

Bu tür sorunlar genel sorunlar olduğu için olası veri silinmelerine karşı her zaman hesabınızın arşivini indirmenizde fayda var.

Gözden geçirmek için verilerinizi indirmeniz gerekir. Bunu yapmak için Instagram.com sitesine gidin.

  1. Sağ üst köşedeki profil resminize ve ardından instagram-settingsAyarlar‘a tıklayın.
  2. Gizlilik ve güvenlik‘e tıklayın.
  3. Veri indirme kısmına inin ve İndirme talep et‘e tıklayın.
  4. Verilerinizin bağlantısının gönderilmesini istediğiniz e-posta adresini girin.
  5. Verilerinizi almak istediğiniz formatı seçmek için HTML veya JSON seçeneklerinin yanındaki  simgesine ve sonra İleri‘ye tıklayın.
  6. Instagram hesabınızın şifresini girin ve İndirme talep et‘e tıklayın.
  7. Kısa süre içinde, verilerinizi indirmenize olanak tanıyacak olan bağlantının bulunduğu, Instagram Verileriniz başlıklı bir e-posta alırsınız. Verileri indir‘e tıklayın ve bilgilerinizi indirme işlemini tamamlamak için talimatları izleyin.
Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın