Haber, Mobil Cihazlar

Google Pixel Fold’un 3 Boyutlu Görüntüleri Ortaya Çıktı

Bu yılın sonunda piyasaya sürülmesi beklenen Google Pixel Fold’un 3D render görüntüleri ortaya çıktı. Google’ın ilk katlanabilir akıllı telefonu Pixel Fold nasıl bir tasarımla geliyor? İşte tüm özellikleri!

Google Pixel Fold Tasarımı ve Özellikleri

Google’ın gündeminde şu sıralar sadece Pixel 6 serisi ve Android 12 güncellemesi yok. Kaynaklar, Google’ın ilk katlanabilir akıllı telefonu olarak lanse edilen Google Pixel Fold’un bu yıl bitmeden piyasaya sürüleceğini belirtiyor.

Cihazın standart olarak içe doğru katlanır, esnek bir ekrana sahip olması bekleniyor. Google patentlerine ve Pixel 6 serisinde kullanılan tasarım diline dayanarak, Pixel Fold modelinin 3 boyutlu render görüntüleri hazırlandı. LetsGoDigital ve tasarımcı Waqar Khan işbirliği ile hazırlanan Google Pixel Fold 3D render görüntüleri, tasarımla ilgili önemli ipuçlarını verdi.

Render görüntüleri, Pixel Fold’un, Samsung Galaxy Z Fold 3 modeline benzemediğini gösterdi. Selfie kamerası, ekranın sol üst köşesindeki bir oyukta yer alıyor. LetsGoDigital, ön ekranın oldukça kalın çerçevelere sahip olacağına inanıyor. Buraya kadar telefonun katlanmış halinden bahsedildi.

Telefon açıldığında ise ekran doğal olarak büyüyor ve başka bir selfie kamerası daha ortaya çıkıyor. Cihazda, Samsung Fold serisinde kullanılan gizlenebilir bir menteşe kullanılmış. Bu görüntüler, tamamen Google Pixel Fold tasarımını yansıtmayabilir. Şimdilik, yalnızca tasarımcının hayal gücünün bir ürünü olarak sunuluyor.

Google daha önce Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden katlanabilir cihazlarda kullanılan bir menteşe mekanizmasının patentini almıştı. Bu mekanizmaya sahip telefonlar, içe doğru katlanan ekranlarla geliyor ve açıldığında tablet boyutuna erişiyor. Google Pixel Fold, bir LTPO OLED ekranla ve bir ekran altı kamera ile gelebilir.

İlgili İçerik: Android 12.1, Google Pixel Fold’un Katlanabilir Telefon Deneyimini İyileştirecek

Google Pixel Fold katlanabilir akıllı telefonla ilgili düşünceleriniz neler? Katlanabilir telefonlarla ilgileniyor musunuz? Google Pixel serisi hakkında bir görüşünüz var mı? Yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.