Haber, Mobil Cihazlar

Google Pixel 6 Serisinin Tanıtım Tarihi Açıklandı

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro için tanıtım, ön sipariş ve piyasaya çıkma tarihleri resmi duyurudan önce açıklandı. Buna göre; Google Pixel 6 serisi akıllı telefonlar iPhone 13 serisinden önce çıkabilir. İşte son gelişmeler…

Google Pixel 6 Serisinin Tanıtım Tarihi

Yeni paylaşılan bir rapora göre Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, 19 Ekim’de tanıtılacak. İki telefon da geçtiğimiz ay resmi olarak duyuruldu. Bir Google yöneticisi telefonların bazı özelliklerini ve tasarımlarını gösterdi. Bu paylaşımdan sonra serinin bu yıl piyasaya çıkacağını söylemişti. Google’ın tanıtım etkinliği artık netleşti. Bunlara ek olarak bir perakendeci satış platformu da Pixel 6’nın 23W kablosuz şarj desteği ile geleceğine dair ipuçları verdi.

Google Pixel 6 serisi, önceki serilere göre büyük bir değişiklik getirecek. Pixel 6 serisinde tasarım baştan sona elden geçirildi. Şirket, radikal bir karar alarak yeni seride kendi Tensor işlemcisini kullanacağını açıkladı.

İlgili İçerik: Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro Tanıtıldı

Front Page Tech web sitesi aracılığıyla Jon Prosser kullanıcısının yaptığı sızıntıya göre, seri 19 Ekim’de ön siparişlere açılacak. 28 Ekim’de ise mağazalarda yerini alacak. Sızdırılan bilgilere göre Google bu tarihlerde ‘MadeByGoogle’ etkinliğine ev sahipliği yapabilir.

Yeni Serisini Hangisi Daha Önce Tanıtacak: Google mı, Apple mı?

Çin’deki bir kaynak da Google Pixel 6 serisinin, Apple lansmanından bir gün önce tanıtılacağını açıklıyor. 13 Eylül’de Pixel 6 serisinin piyasaya sürüleceği iddia ediliyor. Ancak ilk başta da belirttiğimiz gibi aslında Pixel 6 serisi Ekim’de tanıtılacak. Muhtemelen iPhone 13 serisi ile peş peşe tanıtılacaktır.

Bir diğer kaynak ise Google Pixel telefonların 23W kablosuz şarjı desteklediğini belirtiyor. Pixel 6 kablosuz şarj özelliğine sahipken, Pro varyantının daha hızlı bir şarj desteği ile gelmesi bekleniyor. Geçen ay, iki modelin de 33W hızlı şarj özelliğine sahip olacağı bildirilmişti. Bir amiral gemisi için yeterli olmasa da önceki Pixel telefonlara göre daha iyi bir şarj performansı bekleniyor.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.