Genel, Haber

House of the Dragon Fragmanı Yayınlandı

Game of Thrones’un ilk spin-off dizisi olarak heyecan yaratan House of the Dragon’dan ilk fragman geldi. House of the Dragon dizisi nerede çekiliyor? Oyuncuları kimler? Filmin konusu ne? İşte tüm detaylar!

House of the Dragon Dizisinin İlk Fragmanı Yayınlandı

Game of Thrones’un ilk spin-off dizisinin Avrupa tanıtımı yapıldı. HBO Max kanalı, dizinin Avrupa tanıtımına özel bir önizleme sahnesi yayınladı. House of the Dragon dizisi, 26 Ekim’de Avrupa’da yayınlanmaya başlayacak.

Dizi, Game of Thrones dizisinde geçen dönemin 200 yıl öncesini konu alıyor. Dolayısıyla, ateş, kan ve ejderhaların bolca geçtiği efsanevi dizinin devam serisi niteliğini taşıyor. İlk fragmanı yayınlanan dizi, Targaryenler’in ejderhaların yardımıyla Westeros’u ele geçirmesiyle, Demir Taht’ın düşüşünden 200 yıl öncesini konu alacak. Fragmanda bu detaylar görülüyor.

İlgili İçerik: Netflix, Ücretsiz Abonelik Seçeneğini Yayınladı

Yaklaşık 1 dakikalık ilk tanıtım fragmanı, diziyle ilgili çok fazla detay vermiyor. Ancak dizinin genel havasını yansıtıyor. House of the Dragon’un ilk fragmanında “Tanrılar, Krallar, Ateş ve Kan” sözleri geçiyor. Ardından ana karakterler hakkında ipuçları veriliyor.

Fragmanda Otto Hightower, Otto’nun kızı Alicent, Kign Viserys I, Prens Daemon Targaryen ve Prenses Rhaenyra Targaryen görülüyor. Tahtta oturan kral ve çocukları ve bir kumsal sahnesi de fragmanda yer alıyor.

Dizi, Fire and Blood adlı bir kitaptan alıntı. Senarist Sara Lee Hess, yaratıcı tarafta ise Ryan ve Martin Condal yer alıyor. Yönetmen koltuğunda Game of Thrones ile başarılı bir iş çıkaran Miguel Sapochnik oturuyor.

Türkiye’de ve tüm dünyada bilim kurgu filmleri ve dizileri ile fantastik türdeki yapımlar, geniş bir izleyici kitlesine sahip oluyor. Bakalım, House of the Dragon da emsali Game of Thrones kadar başarılı olabilecek mi?

House of the Dragon dizisinin oyuncu kadrosunda;
Milly Alcock, Emily Carey, Eve Best, Paddy Considine, Ryan Corr, Emma D’Arcy, Olivia Cooke, Fabian Frankel, Jefferson Hall, Rhys Ifans, Graham McTavish, David Horovitch, Sonoya Mizuno, Bill Paterson, Matt Smith ve Matthew Needham gibi isimler yer alıyor.

House of the Dragon, 2022 yılında yayınlanmaya başlayacak. Yabancı dizi severlere duyurulur.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.