Haber, Mobil Cihazlar

Google Pixel Fold Çıkış Tarihi ve Bazı Özellikleri Belli Oldu

Google, önümüzdeki ay içerisinde Pixel 6 serisini tanıtacağı etkinlikte Google Pixel Fold katlanabilir akıllı telefonunu da tanıtabilir. Google Pixel Fold akıllı telefonun çıkış tarihi ve bazı önemli özellikleri ortaya çıkmaya başladı. İşte detaylar…

Google Pixel Fold Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Google’ın katlanabilir akıllı telefonu Pixel Fold, bu yılın son çeyreğinde tanıtılabilir. Google Pixel 6 serisi önümüzdeki ay bir lansmanla piyasaya sürülecek. Pixel Fold’un da bu tarihlerde tanıtılması bekleniyor. Katlanabilir telefonun ekran detayları da şekillenmeye başladı. Buna göre Google Pixel Fold, LTPO OLED ekranla gelebilir.

Katlanabilir Ekran Teknolojisi ve Google Pixel Fold

Google’ın yeni katlanabilir telefonu, düşük sıcaklıkta polikristal oksit özellikli (LTPO) OLED bir ekranla gelecek. Katlanabilir ekran üzerinde bir yıldan uzun bir süredir çalışmalar yapıldığı bildirildi. Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları Kıdemli Direktörü David Naranjo, LTPO OLED ekranlı Google Pixel Fold’un geliştirilmesi hakkında bir Tweet attı.

İlgili İçerik: Google Pixel 6 Serisinin Tanıtım Tarihi Açıklandı

Google’ın Samsung da dahil bazı şirketlere katlanabilir ekranlar için destek sağladığı ortaya çıktı. Yılın dördüncü çeyreğinde Google Pixel Fold modelinin de dahil olduğu yeni katlanabilir ekran teknolojisi ve bu teknolojiyi kullanacak cihazların listesi paylaşıldı.

Google Pixel 6 ve Google Pixel 6 Pro, Raven ve Oriole kod adlarıyla ortaya çıkarken, Google Pixel Fold Passport kod adıyla listelerde yerini aldı. Google Pixel Fold katlanabilir ekranıyla fark yaratacak gibi görünüyor. Bu yılın sonunda veya en geç önümüzdeki yılın başında piyasaya çıkması bekleniyor.

Şu sıralar Android’in yeni katlanabilir telefonlar için optimize edildiği biliniyor. 19 Ekim’de gerçekleşecek Pixel 6 serisinin tanıtım etkinliğinde Google Pixel Fold ile ilgili tüm detaylar ortaya çıkacaktır. Peki siz Google’ın katlanabilir telefonu Pixel Fold ve Pixel 6 serisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.