Android Batarya Ömrünü ve Sağlığını Öğrenme ✔️ 2023

Android batarya ömrünü öğrenme ile bataryanızı daha ne kadar süre kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Batarya sorunları telefonlardaki kronik sorunlardandır diyebiliriz. Zamanla performans düşüşleri olacaktır. hiç beklenmedik zamanlarda telefonunuzun sizi yarı yolda bırakmaması için Android batarya sağlığını öğrenme ile bataryanın durumundan emin olabilirsiniz.

android batarya ömrü ve sağlığı
android batarya ömrü ve sağlığı

Android Batarya Ömrünü Öğrenme Uygulamaları

Android telefonunuzu bir süre kullandıktan sonra ilk performansının olmadığını görürsünüz. Bu durumda batarya sağlığını öğrenmek telefonunuzun daha ne kadar sizinle olacağını bilmenizi sağlar. Bunun birkaç yolu vardır.

1. AccuBattery

AccuBattery pil sağlığını ve durumunu görme

En çok kullanılanlardan olan bu uygulama size en iyi çözümü sunar. Android batarya ömrünü öğrenme bataryanız hakkında bilgi sahibi olmanızı ve daha verimli kullanmanızı sağlar.  İlk olarak Accubattery uygulamasını bataryasını kontrol etmek istediğiniz telefona Play Store’dan indirin ve kurun. Uygulamayı yükledikten sonra pil ömrü sekmesine tıklayın. Burada pile ilişkin detaylar gösterilecektir.

Uygulamada ayrıca şarj alarmı özelliği vardır. İsterseniz telefon şarj olurken alarm kurabilirsiniz.  Örneğin şarj yüzde 90 olduğunda alarm verir ve şarj olmayı durdurur. Discharging sekmesini kullanarak mevcut şarjın ne kadar süre gideceğini hesaplayabilirsiniz.

2. Battery

battery android pil sağlığını ve durumunu öğrenme

Android batarya ömrünü öğrenme için diğer bir seçenek bu uygulamadır. Bataryanız hakkında sizlere detaylı bilgi verir. Telefonu kullandığınız her an ne kadar şarj tükettiğiniz ya da şarjınızın ne kadar dayanacağı konusunda size bilgi verecektir.

Bu uygulamalar sayesinde telefondaki her uygulamanın ne kadar şarj tükettiğini görebilir ve uygulamalarınızı bu şekilde yeniden değerlendirebilirsiniz.

İlgini çekebilir: Telefon Batarya Ömrünü Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler

Android Batarya Sağlığını Öğrenme

Android bataryanız hakkında merak ettiğiniz bilgileri öğrenmenin son derece kolay bir yolu vardır. Kısayol tuşlarını kullanarak bataryanız hakkındaki bilgilerin hemen telefonunuza gelmesini sağlayabilirsiniz.

  • # * # 4636 # * # * kodu bütün operatörlerde kullanılan bir kısayol tuşudur. Telefonun bataryası, ekran bilgileri ve kullanımı hakkında bütün bilgiler telefonunuza gelecektir. Sunulan veriler kısıtlı olsa da ön bilgi almak isteyenler için uygundur.

Android batarya sağlığını öğrenme amacıyla yapılan uygulamalar mevcuttur. Bunlardan çok daha detaylı bilgi almak mümkündür.

3. Battery Doctor uygulaması

Battery Doctor uygulaması ile android telefonlarınızın pil sağlığını ve ömrünü görün!

En sevilen batarya uygulamalarındandır. Uygulama batarya verilerini sunarken aynı zamanda bataryayı soğuttuğunu belirtiyor. Bataryanın daha uzun süre gitmesi için gerekli olan adımları da atmaktadır. Örneğin tek tuşla arka plandaki uygulamaları kapatabilirsiniz. Senkronizasyon özelliklerini beklemeye alma gibi özelliklerle şarjın daha uzun süre gitmesini sağlar.

4. Kaspersky Battery Life

Kaspersky Battery Life uygulaması ile android telefonlarınızın pil sağlığını ve ömrünü görün!

Batarya ile ilgili verileri sunan uygulama aynı zamanda batarya ömrünü uzatmak için de pek çok özellik sunar. Arka planda çalışan uygulamaları beyaz listeye alarak daha az şarj kullanmalarını sağlar.

Android batarya sağlığını korumak ve uzatmak için pek çok ipucu vardır. Bu ipuçlarını kullanmanın yanı sıra batarya uygulamaları ile her an batarya durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Diğer Android Batarya Uygulamaları

Android için geliştirilmiş pek çok batarya uygulaması bulunuyor. Bu uygulamalar sayesinde pil sağlığını görmek mümkün. Pil süresini uzatmak için çeşitli özellikler sunan bu uygulamaların bir listesini sizler için hazırladık.

5. Pil & şarj HD – Battery

Pil & şarj HD - Battery

Bu uygulama telefonunuzun veya tabletinizin pil kapasitesini takip etmek için idealdir. Basit ve göze hitap eden tasarımıyla, cihazınıza özel olarak kalibrasyon sağlar.

Şimdi telefonunuz belirli bir şarj veya deşarj yüzdesine ulaştığında uyarı alabilirsiniz!

Hemen kaç saatlik şarjınız kaldığını öğrenin:
– Müzik dinlerken
– Video izlerken
– Telefonda konuşurken
– İnternette dolaşırken ( WiFi / Edge / 3G / 4G )
– Standby modunda
– Yeniden şarj etmeye ne kadar kaldığı
– LED Cep fenerini kullanırken
– 2D ve 3D Oyunlarda
– Kitap okurken
– GPS navigasyonu sırasında
– Videolu sohbetlerde
– Fotoğraf çekerken
– Video kaydı yaparken

Eğer cihazınız yeni veya ender rastlanan türlerdense, lütfen kalibrasyon testlerini gerçekleştirip, uygulamanın gelişerek daha doğru ayarlar yapmasına yardımcı olmak için sonuçlarınızı diğer kullanıcılarla karşılaştırın!

6. Battery Lifespan Extender

Battery Lifespan Extender

Battery Lifespan Extender, pilinizi uzun süre iyi durumda tutmaya yardımcı olur

Modern bataryalar yüksek veya düşük sıcaklıklar gibi aşırılıkları sevmez. Buna ilave olarak kapasitesini %0’a kadar tüketmek ya da %100’e kadar doldurmakta uygun değildir. Uygulamamız, bataryanız aşırı ısınmaya veya soğumaya başladığından sizi uyararak önlem almanızı sağladığı gibi kısmi şarj etme ve şarjın tamamını bitirmenize engel olma gibi özellikleri sayasinde batarya ömrünüzü ciddi oranda uzatmaktadır.

Şarj sınırlama
%100 seviyesine kadar şarj etmek veya %0’a kadar şarjı bitirmek bataryanıza zarar verir. Eğer bir “Üst sınır” berlirlerseniz şarj esnasında bu seviyeye ulaşıldığında şarjı kesmeniz için bir uyarı alırsınız. Aynı zamanda bir “Alt limit” belirlediğinizde bataryanız belirlenen değere düştüğünde şarj etmeniz içinde bir uyarı alırsınız. Bataryayı %100’e kadar şarj etmekten veya %0’a kadar düşürmekten kaçınmak ciddi oranda batarya ömrünüzü uzatacaktır.

Isı koruması
Modern bataryalar aşırı ısınma veya soğuma durumlarından hoşlanmazlar. Eğer “Üst/Alt ısı” değerlerini tanımlarsanız, bataryanız ısınmaya veya soğumaya başladığında bir uyarı alırsınız. Batarya ısısını normal değerler arasında tutmak ömrünü ciddi oranda arttıracaktır.

Batarya ömrü tahmini
Yaptığımız testler ve üreticilerden gelen batarya karakteristiklerine göre batarya ömrüne etki eden ısı miktarları ve şarj seviyelerini tespit ettik. BU değerler ışığında bataryanızın mevcut ömrü hakkında tahminler yürütebilmekteyiz.

Batarya bilgisi
Uygulama içindeki Batarya bilgi ekranı, batarya seviyesi ve ısısı hakkında geriye dönük bilgiler verdiği gibi gerçek zamanlı bilgileri de göstermektedir. Batarya durumunuzu sürekli takip altında tutmak batarya ömrüne olumlu katkı sağlayacaktır.

7. Battery Guru: Battery Health

Battery Guru: Battery Health

🔋 Battery Guru pil kullanım bilgilerini görüntüler, pil kapasitesini (mAh) ölçer, tahminleri gösterir ve pil ömrünü uzatmak ve ömrünü uzatmak için faydalı ipuçlarıyla şarj etme alışkanlıklarınızı değiştirmenize yardımcı olur .
Akü voltajını, elektrik akımını, sıcaklığı ve çok daha fazlasını izleyin

🏆 Pili en iyi durumda tutmak ve ona sağlıklı bir ömür kazandırmak için tasarlandı
⭐ Pil sağlığına özen gösterme ve performansını optimize etme
❤ Pilinizin sağlığını gösterme

Pillerin sınırlı bir ömrü vardır, cihazınızı her şarj ettiğinizde pili yıpranır ve toplam (tasarım) kapasitesini düşürür.
Artık aşınmayı azaltabilir, cihazınız şarj cihazına takılıyken daha az zaman harcayabilir ve düşük pil seviyesiyle ilgili sürekli endişe duymadan mobil hayatınızdan daha fazlasını elde edebilirsiniz.
Cihazınız için en hızlı şarj cihazını ve USB kablosunu bulmak için Battery Guru’yu kullanın. Öğrenmek için şarj akımını (mA cinsinden) ölçün!
Uygulama, şarj olurken elde edilen maksimum akımı size gösterecektir.

Öne Çıkanlar
– Gerçek pil kapasitesini ölçün (mAh cinsinden), çift pil yapılandırması desteklenir.
– Pil ömrünü uzatmak için şarj ve sıcaklık alarmı bildirimini kullanın.
– Ayrıntılı uygulama kullanımı
– Fişin son çekilmesinden bu yana uyandırma kilitlerine ilişkin içgörü
– Kalan şarj süresi – pilinizin şarj edilmesinin ne kadar sürdüğünü öğrenin.
– Kalan kullanım süresi – pilinizin ne zaman biteceğini bilin.
– Ekran Açık/Kapalı tahminleri.
– Derin uyku ve uyanıklık zamanının yüzdesini kontrol edin
– Gerçek zamanlı pil istatistikleri için ayrıntılı devam eden bildirim
– Doz düzenleyici
– Gelişmiş sistem pil tasarrufu
– Ve daha fazlası

İhtiyacınıza göre durum çubuğu göstergesini seçin:
– Akım mA
– Hava sıcaklığı
– Pil seviyesi
– Ve bunların kombinasyonu

📊Şarj/Boşaltma
– Şarj/deşarj yüzdesi ve tam şarj/deşarj için tahmini süre dahil olmak üzere pil istatistiklerine ayrılmış bölümler.
Pille ilgili bilgileri görüntüleyin: voltaj, sıcaklık, kapasite ve pil sağlık durumu, pil şarj/deşarj geçmişi…
Bu bölüm ayrıca Uygulama istatistikleri, uyanma kilitleri ve cihazın derin uyku/uyanıklık süresi hakkında bilgi sağlar.

– Şarj kayıtları da şarj bölümünün bir parçasıdır, bu size cihazın piline ne kadar dikkat ettiğinizi, şarjınızın sağlıklı olup olmadığını söyleyecektir. Şarj kayıtları ayrıca son 3 aya ait şarj geçmişinizi gösterecek gelişmiş bilgilere sahiptir.

Boşaltma bölümü, gelişmiş istatistikler de dahil olmak üzere boşaltma geçmişi sağladı, böylece boşaltma hakkında tam olarak bilgi edinebilirsiniz

🛡️Koruma
– Koruma bölümünde pil sıcaklığı, şarj limitleri ve anormal pil kullanımı için hatırlatıcı ayarlayabilirsiniz. Eşiklerden herhangi birine ulaşıldığında, pil gurusu size bildirimde bulunacaktır.

💊Sağlık
– İstediğiniz zaman tahmini pil sağlığını alın. Sağlık bölümü ayrıca pilden tasarruf etmek ve ömrünü uzatmak için faydalı ipuçları içerir.

💤Dozla
– Cihazınızda ince ayar Doze ile daha fazla pil tasarrufu yapın. Cihazınızın daha hızlı boşta kalmasını sağlayın, bu da ekran kapalıyken daha az güç tüketimi anlamına gelir.
Varsayılan uyku davranışını mümkün olduğunca agresif hale getirmek ve güç tüketimini azaltmak için agresif dozlamayı etkinleştiren doz optimizasyonu, pil ömrünüzü en üst düzeye çıkarmak için mükemmel şekilde optimize edilmiş parametreleri ayarlayacaktır. İyi yapılandırılmış doz, cihazınızı bir bebek gibi uyutur, bu kesinlikle en iyi ve en mükemmel pil tasarrufudur.

🧪Kaydet
– Bu bölüm size Android sistem pil tasarrufu üzerinde daha fazla güç sağlar, genişletilmiş sürümünü kullanın ve etkinken karanlık bir tema, titreşimler, animasyonlar, veri tasarrufu isteyip istemediğinizi ayarlayın.
Bölüm ayrıca çeşitli pil tasarrufu profilleri sunar.

8. Pil Tasarrufunu – Güçlendirici

Pil Tasarrufunu - Güçlendirici

Batarya Koruyucu – Süper Temizleyici – Uygulama Kilidi sadece tek bir dokunuşla pil ömrünü % 50’ye kadar koruyabilen ücretsiz ve profesyonel bir pil uygulamasıdır.
Ayrıca, Yeşil Pil Tasarrufu, Önemsiz Temizleyici, Ram Güçlendirici, Uygulama Kilidi … gibi birçok yardımcı program sağlar, kullanıcıların telefonu kolayca hızlandırmasına, belleği temizlemesine veya uygulamaları yönetmesine yardımcı olabilir.
Uygulama çok hafif, pürüzsüz, sezgisel ve kullanımı kolay düz bir tasarımda tasarlanmıştır

Önemli özellikler:
* Kalan şarj süresi.
* Kalan kullanım süresi.
* Pil kullanımı – Şarj geçmişi.
* Batarya Bilgisi.
* CPU bilgisi.
* Cihaz bilgisi.
* Yaşam için akıllı güç modu.
* Şarj aletinin fişini çekin uyarıları
* Akıllı Program

★ Batarya Koruyucu – Battery Saver
Pil gücünden tasarruf edin ve sadece tek bir dokunuşla pil kullanımını optimize edin.
Gelişmiş tasarruf modu ile daha uzun pil ömrü% 50’ye kadar.
Akıllı zamanlama kullanmak daha etkili olacaktır

★ Çöp Temizleyici – Junk Cleaner – Super Cleaner
Süper Temizleyici işlevi, önbellek dosyalarını silmenize yardımcı olur, kalan gereksiz dosyaları depolamayı geri alır.
Performansınızı artırın, cihazınızın daha fazla depolanmasını sağlayın.

★ Akıllı Şarj – Smart Charging
Batarya Tasarrufu şarj sorunlarını bulabilir, analiz edebilir ve düzeltebilir. Bu, cihazın daha hızlı şarj olmasını sağlar.

★ Hafıza Artırma – Memory Boost
Gereksiz arka plan görevlerini kaldırarak belleği (RAM) temizleyin ve telefon hızını optimize edin. Önyükleme hızını artırmak ve bellek kullanımını azaltmak için otomatik başlatma uygulamalarını durdurun. Oyun oynarken hafızayı artırabilir.

★ Telefon Soğutucu – Phone Cooler – CPU Cooler
İşlemci Soğutucu özelliği, telefon sıcaklığını gerçek zamanlı olarak doğru bir şekilde algılayabilir, devre dışı bırakma uygulamalarını batarya sıcaklığını soğutabilir ve batarya ömrünü uzatabilir.

★ Uygulama Kilidi – App Lock – App Protection
Uygulama gizliliğini korumak için şifre ve jestle diğer uygulamaları kilitlemek için Uygulama Kilidi.

★ Uygulamalar Müdürü – Apps Manager
Kaldırma, yedekleme gibi uygulamalarınızı yönetin …
Bulmana yardımcı olabilir, apk dosyasını yönetebilir ve uygulamaların durumunu akıllıca analiz eder ve yönetir.

Yorum yapın