En iyi 8 Turbo VPN Alternatifi Uygulama ✔️ 2023

Sadece Play Store’da 100 milyondan fazla indirme ile Turbo VPN, en popüler ücretsiz VPN uygulamaları arasında kolayca yer alıyor. İyi hız ve iyi sayıda sunucuya erişim ile sınırsız veri kullanımı sunar ve herhangi bir ücret ödemeden. Güvenlik İşleri tarafından hazırlanan bir raporda olduğu gibi, uygulamanın Singapur’da kayıtlı olmasına rağmen Çinli şirketlerle derin bağlantıları olduğunu söyledi.

Rapor, tek bir Çinli şirketin turbo VPN de dahil olmak üzere gizlice 10 VPN uygulamasına sahip olduğunu öne sürüyor. Buna ek olarak, TurboVPN’in gizlilik politikası en iyi ihtimalle kabataslaktır ve bu da daha fazla şüpheyi körükler. Bu nedenle, çevrimiçi gizliliğiniz hakkında endişeleniyorsanız, Turbo VPN’den güvenli bir alternatife geçmenin zamanı geldi. Bu yazıda, güvenliğinizden veya gizliliğinizden ödün vermeden size önemli veri sınırları sunan en iyi Turbo VPN alternatiflerini araştırmalarını yaptık.

Android ve iOS için En İyi 8 Turbo VPN Alternatifi
Android ve iOS için En İyi 8 Turbo VPN Alternatifi

Android ve iOS için En İyi Turbo VPN Alternatifleri

1. ProtonVPN

Sizde sınırsız veri, iyi hız ve dünya çapında iyi sayıda sunucu sunan bir Turbo VPN alternatifi arıyorsanız, ProtonVPN en iyi önerimdir. Uzun zamandır kişisel olarak kullanıyorum ve hizmetinden tamamen memnunum. ABD, Hollanda ve Japonya olmak üzere 3 ana konumdan birden fazla ücretsiz sunucu elde edersiniz. Bunun dışında, şirketin merkezi İsviçre’de olduğundan, AB’nin güçlü gizlilik yasaları tarafından korunmaktadır.

ProtonVPN
ProtonVPN

Ayrıca, ProtonVPN son zamanlarda VPN aracını açık kaynaklı olarak yaptı ve bu da onu en güvenilir VPN’lerden biri haline getiriyor. Tek dezavantajı, bir hesap oluşturmanız gerektiğidir, ancak endişelenmeyin, ProtonVPN’in kayıt tutmama politikası vardır ve ücretsiz kullanıcılar için bile üçüncü taraflarla veri paylaşmaz. Bu nedenle, ProtonVPN Turbo VPN’in sunduğu her şeyi getiriyor, hatta demir kapı gibi güvenliği ve çok yönlü gizlilik koruması ile.

ProtonVPN’i yükleyinAndroid / iOS (Ücretsiz, Uygulama içi satın alımlar sunar)

2. Windscribe

Windscribe, büyük bir veri izni ve dünya çapında 10’dan fazla ülkeye erişim sunan Turbo VPN’e bir başka alternatiftir. Ayda 10GB veri sınırı olsa da, çok fazla hız azaltma olmadan yüksek hızlı VPN sunucularına erişebileceğiniz için oldukça makul. Ancak, Turbo VPN’in aksine, ücretsiz hizmeti kullanmak için Windscribe’da bir hesap oluşturmanız gerekeceğini unutmayın. Bununla birlikte, Windscribe hem ücretsiz hem de premium kullanıcılar için kullanıcı etkinliğini hiçbir şekilde kaydetmediğini savunuyor, bu yüzden harika.

Windscribe
Windscribe

Menşe ülkeye gelince, Windscribe, gizlilik yasaları söz konusu olduğunda oldukça iyi olan Kanada merkezlidir. OpenVPN, IKEv2 ve SOCKS5 gibi kendi VPN protokolünüzü seçmek istiyorsanız, Windscride ile bunu yapabileceğinizden bahsetmiyorum bile. Sonuç olarak, geniş veri izni sunan bir Turbo VPN alternatifi arıyorsanız, Windscribe değerli bir seçimdir.

Windscribe’ı yükleyinAndroid / iOS (Ücretsiz, Uygulama içi satın alımlar sunar)

3. Psiphon Pro

Psiphon Pro, en şeffaf ve güvenli VPN’lerden biridir, bu nedenle Turbo VPN’e uygun bir alternatiftir. Toronto Üniversitesi’nde bir proxy sistemi olarak başladı, ancak şimdi tam teşekküllü bir VPN’e dönüştü. En iyi yanı, Turbo VPN’in aksine tamamen açık kaynaklı olması ve herhangi bir kullanıcı verisini kaydetmemesidir. Psiphon Pro, dünya çapında internet sansürünü geçmek için tünel oluşturma, HTTP Proxy ve SSH gibi birden fazla teknolojiyi kullanır. Ayrıca, herhangi bir veri sınırı yoktur, ancak hız hiç de kötü olmayan 2MBps’de sınırlandırılmıştır. Psiphon gizlilik politikası konusunda çok titizdir ve güvenlik protokolü veya veri boyutu gibi meta verilerin hiçbirinin üçüncü taraflarla paylaşılmadığını açıkça belirtir. Sonuç olarak, Psiphon sınırsız veri iznine sahip güçlü bir VPN uygulamasıdır ve şirket Kanada merkezli olduğundan, birinci sınıf gizlilik koruması alırsınız.

Psiphon Pro
Psiphon Pro

Psiphon Pro’yu yükleyinAndroid / iOS  (Ücretsiz, Uygulama içi satın alımlar sunar)

4. TunnelBear

TunnelBear öncelikle premium bir VPN hizmetidir, ancak uygulama bir ayda 500MB veri sınırı ile ücretsiz bir plan sunar. TurboVPN’in sınırsız veri ödeneğine kıyasla veri sınırının oldukça düşük olduğunu biliyorum. Ancak, Turbo VPN’de hiçbir yerde bulunmayan TunnelBear’da birinci sınıf güvenlik elde edersiniz. Tüm internet etkinliğiniz için güçlü AES 256 bit şifreleme elde edersiniz ve DNS sızıntı önleme de mevcut. Bunun dışında TunnelBear, bağımsız güvenlik araştırmacıları tarafından güvenlik denetimlerinden geçen birkaç VPN’den biridir.

TunnelBear
TunnelBear

Tüm bunları söyledikten sonra, 500MB veri sınırı bittiyse, daha fazla veri indirimi kazanmak için TunnelBear uygulamasını sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz. Ne kadar harika değil mi? Bu yüzden devam edin ve askeri düzeyde güvenlik ile Turbo VPN yerine TunnelBear kullanın. Merak ediyorsanız, TunnelBear’ın merkezi yukarıda belirtilen diğer uygulamalar gibi Kanada’dadır.

TunnelBear’ı yükleyinAndroid / iOS (Ücretsiz, Uygulama içi satın alımlar sunar)

5. Betternet

Betternet, turbo VPN’e bir sonraki alternatif için iki önemli nedenden dolayı benim seçimim. İlk olarak, güvenlikten veya çevrimiçi kimliğinizden hiçbir şekilde ödün vermeden sınırsız veri sunar. İkincisi, ücretsiz hizmetini kullanmak için kaydolmanıza gerek yok ve bu kesinlikle harika. Temel olarak, Turbo VPN ile tamamen aynıdır, ancak gelişmiş güvenlik ve gizlilik korumaları ile. Uygulama Betternet LLC tarafından geliştirilmiştir ve İsviçre’de bulunmaktadır. Temel olarak, verilerinizin GDPR ve AB’nin ironclad gizlilik yasaları tarafından iyi korundup korunmadığı anlamına gelir. Her şeyin kulağa harika geldiğini biliyorum.

Betternet
Betternet

Betternet sunucu konumunu manuel olarak seçmenize izin vermez. Bunun yerine, en uygun konumu kendi başına seçer. Bunun dışında, uygulama zaman zaman can sıkıcı olabilecek ücretli planı birkaç kez tercih etmenizi ister. Bununla birlikte, testimde, internet hızı oldukça iyiydi ve Turbo VPN’i hiçbir saniye düşünmeden Betternet ile değiştirebilirsiniz.

Betternet’i yükleyinAndroid / iOS (Ücretsiz, Uygulama içi satın alımlar sunar)

6. Hotspot Shield

HotSpot Shield, tıpkı Turbo VPN gibi sınırsız veri sunan başka bir VPN’dir. Hızı azaltmaz ve sunucular her zaman mükemmel performansa dönüşür. Ancak ücretsiz hizmet altında, yalnızca ABD bölgesinden bazılarının kötü olabileceği sunucularınız olduğunu unutmayın. Bununla birlikte, Hotspot Shield ile ilgili en iyi özellik, hem temel hem de premium kullanıcılar için aynı düzeyde gizlilik ve güvenlik özellikleri sunmasıdır. Ayrıca Hotspot Shield, kullanıcıların çevrimiçi etkinliklerinden veri toplamayı engelleyen katı “Kayıt Tutulmaz” politikasına uyar.

Hotspot Shield
Hotspot Shield

Hotspot Shield sınırsız veri sağladığından ve birincil sunucu olarak ABD’den, kullanıcıların ihtiyaçlarının çoğunun yeterli olduğunu söyleyebilirim. Sonuç olarak, Hotspot Shield kendi başına mükemmel bir ücretsiz VPN uygulamasıdır ve Turbo VPN’e çok daha güvenli ve yetenekli bir alternatiftir. Unutmamak gerek, VPN’in merkezi İsviçre’dedir, bu da gizliliğinizin iyi korunduğu anlamına gelir.

Hotspot Shield’ı yükleyinAndroid / iOS (Ücretsiz, Uygulama içi satın alımlar sunar)

7. Hide.me

Hide.me, tıpkı Turbo VPN gibi ücretsiz teklifleri için oldukça popülerdir. Size oldukça önemli olan 10GB aylık veri sunar ve hız azaltma da yoktur. Ardından, ücretsiz sürümü kullanmak için kaydolmanız veya reklam deneyimi yaşamanız gerekmez. Ama hepsi bu kadar değil. Hide.me, dünyanın 5 farklı yerinden birden fazla sunucu sunar. Bu harika, değil mi? Bunun da ayrıca, şirket sıkı bir sıfır kaydetme politikasına sahiptir ve internetteki etkinliğinizi izlemez. Tek dezavantajı, Hide.me en iyi gizlilik yasalarına sahip olmayan Malezya merkezli olmasıdır. Yine de şimdiye kadar, Hide.me hizmetleriyle ilgili herhangi bir tartışma yaşanmadı. Yukarıdaki uygulamalar sizin için yetersizse, turbo VPN alternatifi olarak Hide.me kullanabileceğinizi söyleyebilirim.

Hide.me
Hide.me

Hide.me yükleyinAndroid / iOS (Ücretsiz, Uygulama içi satın alımlar sunar)

8. Kaspersky VPN

Çevrimiçi güvenliğiniz ve gizliliğiniz hakkında endişeleriniz varsa Kaspersky VPN’i tercih edebilirsiniz. Kaspersky önde gelen bir antivirüs sağlayıcısıdır ve web’de gelişmiş koruma isteyen kullanıcılar için ücretsiz bir VPN planı sunar. Sınırsız veri kullanımı sağlayan Turbo VPN’in aksine Kaspersky VPN günde sadece 200 MB veri ayırıyor. Elbette, yeterli değil, ancak hafif kullanım için bir VPN istiyorsanız, Kaspersky VPN kesinlikle çok yönlü güvenliği nedeniyle dimdik ayakta duruyor. VPN, ağı tünellemenin yanı sıra, internette gezinirken sizi bilgisayar korsanlarından ve kötü amaçlı istismarlardan da korur. Ücretsiz planın altında sunucu konumunu seçemeyeceğinizi unutmayın. Bunun yerine Kaspersky, konumunuza göre sizi en uygun sunucuya bağlar. Kaspersky VPN, merkezi İsviçre’de bulunan ve güvenlik ve gizlilik açısından Turbo VPN’den çok daha iyi bir alternatif oluşturan güvenlik odaklı bir VPN’dir.

Kaspersky VPN
Kaspersky VPN

Kaspersky VPN’i yükleyinAndroid / iOS (Ücretsiz, Uygulama içi satın alımlar sunar)

En iyi Turbo VPN alternatifleriyle internette güvenli bir şekilde gezinin

Yani bunlar en iyi Turbo VPN alternatifleri için seçtiklerimiz. Ücretsiz VPN’ler sorunlardan adil bir şekilde paylarını alsa da, tehlikeli gizlilik sorunları olmayan uygulamaları dahil etmeye çalıştık. Ayrıca, gizlilik yasalarını ve menşe ülkeyi ekledik, böylece her taraftan iyi korunursunuz. Her neyse, bizim için hala bazı sorularınız varsa, aşağıda yorum yapabilir ve bize bildirebilirsiniz. Kesinlikle sizin için bazı şeyleri açıklığa kavuşturmaya çalışacağız.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın