Add Your Birthday Instagram Nasıl Kapatılır? ✔️ 2023

Instagram hesabında son birkaç gündür bu hatayı gören kullanıcı sayısı hızla artmaya devam ediyor. Özellikle 13 yaş sorunu ile ilgili olan bu sorunun çözümü ve add your birthday instagram nasıl kapatılır sorusunun yanıtı haberimizin devamında.

Instagram zaman zaman güncelleme yaparak mevcut kullanıcılarının güvenliğini sağlamaya çalışıyor. Özellikle çocuk kullanıcıların Internette daha güvenli olmasını amaçlayan Instagram, 13 yaşından küçük kullanıcıların Instagram kullanmasını engelliyor.

13 Yaşından büyük olduğunuzu doğrulayın!

14 yaş ve üzerindeki kullanıcılar eğer doğum günlerini profillerine eklememişlerse add your birthday hatası ile karşılaşabiliyorlar. Bu hata aslında tamamen Instagram profiline doğum günü eklenmemesinden kaynaklanıyor.

Eğer Instagram uygulamasını açtığınızda karşınıza direkt olarak add your birthday instagram uyarısı geliyor ise doğru doğum günü eklemenizde fayda var. Eğer daha önceden bir doğum günü eklediyseniz ve doğum tarihiniz sorulduğunda yanlış yanıt verirseniz hesabınız kapatılabilir. Bu süre genellikle 30 gün içinde gerçekleşir ve bunu geri almak imkansız olabilir.

Instagram hesabınıza doğum günü eklemenin birkaç yöntemi bulunuyor. add your birthday instagram nasıl kapatılır sorusunun yanıtı ise tam olarak doğum günü bilgisini eklemekle ilişkili.

Add Your Birthday Instagram Nasıl Kapatılır?

Instagram uygulaması üzerinden doğum günü eklemek için Ayarlar > Hesap Ayarları > Kişisel Bilgiler > Doğum günü yolunu izleyip doğru ve güncel doğum gününüzü ekleyebilirsiniz. Bu tarihi unutmayacağınız bir tarih olarak girdiğinizden emin olun. Eğer Instagram hesabınıza doğum günü bilgisini ekleyemiyor iseniz Instagram Doğum Günü Ekleme Hatası Çözümü yazımızı okuyun.

Add Your Birthday Instagram Nasıl Kapatılır
Add Your Birthday Instagram Nasıl Kapatılır

Instagram’da güvenli bir şekilde paylaşımlar yapıp yapılan paylaşımları incelemek, mesajlaşmak, takipleşmek ve diğer etkinlikleri yapmak için hesabınızdaki bilgilerin güncel olması çok önemlidir. Eğer hesabınızdaki E-Posta adresi güncel değilse hesabınız bir gün ele geçirilebilir. Instagram hesabınızı daha etkili ve güvenli kullanmak için sizlere şu yazılarımızı öneririz:

Instagram hakkında sürekli güncel bilgiler yayınladığımız webdeyazilim.com sitesini yer imlerine ekleyerek bu tür bilgilerden daha kolay faydalanabilirsiniz. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki yorum alanını kullanarak bize yorum gönderebilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın