Youtube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır?
Sosyal Medya

Youtube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır?

Youtube arka planda oynatma nasıl yapılır? Dünyanın en çok video izleme platformu olan Youtube’da arka planda özelliği bulunmamaktadır.

Youtube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır?
Youtube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır?

Youtube dünyanın en popüler video içerik izleme platformu olması açısından oldukça önemlidir. Fakat Youtube için en önemli problem Youtube arka planda oynatma özelliği olmamasıdır. Bunun için birkaç önemli programlar ve tüyolar ile bu sorunu halledebilirsiniz. Android ve iOS telefonlar için bu program ve tüyolar değişiklik gösterebilmektedir.

Youtube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

Android Telefonlar İçin Youtube Arka Planda Oynatma

Android telefonlarınız için Youtube arka planda oynatma özelliğini birkaç basit adımla ayarlayabilirsiniz. Öncelikli olarak Android cihazlarınızda Google Chrome uygulamasından Youtube sitesine giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst köşesinde üst üste üç nokta göreceksiniz. O butona bastıktan sonra çıkan sekmelerden Masaüstü Site sekmesine tıklayarak istediğiniz videoyu açın.

Videoyu açtıktan sonra ise uygulamadan çıktığınızda video duraklayacaktır. Daha sonra ise telefonunuzun üst ekranında bulunan kontrol panelini aşağıya çekerek oynatıcının başlat butonunu göreceksiniz.

Bu butona bastığınızda Youtube arka planda oynamaya başlayacaktır. Bu şekilde Android cihazlarda Youtube arka planda oynatma özelliğini açabilirsiniz.

iOS Telefonlar İçin Youtube Arka Planda Oynatma

iOS telefonlar için Youtube arka planda oynatma özelliğini belirli birkaç önemli adımlarla ayarlamasını yapabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak App Store mağazalarından Dolphin Browser uygulamasını indirmelisiniz. Bu uygulamayı indirdikten sonra kurulumunu yapıp, Youtube sitesini açmalısınız. Daha sonra ise siteden istediğiniz video açın.

Videoyu açıp uygulamadan çıktıktan sonra video duraklayacaktır. Ekranı yukarı kaydırın ve kontrol panelinde gördüğünüz oynatıcının başlat butonuna tıklayın.

Artık Youtube arka planda oynatmaya hazır hale gelmiştir. Bu adımları takip ederek iOS telefonlar için Youtube arka planda oynatma özelliğini kullanabilirsiniz.

Ayrıca iOS cihazlarda arkaplanda youtube oynatma işlemi için kestirmeler kullanabilirsiniz. Jailbreak yapmak da bir diğer çözüm olabilir. Modlu instagram ve youtube uygulamaları ile ek özelliklere erişebilirsiniz.

Youtube arka planda çalma özelliği bulunmaması oldukça sinir bozucu olabiliyor. Fakat bunun gibi basit adımlarla kolayca bu özellikten yararlanabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.