iPhone İnternet Tarayıcı Uygulaması – iPhone İçin En İyi 10 İnternet Tarayıcı Uygulaması

Safari, iphone için en hızlı web tarayıcılarından biridir, ancak mükemmel olmadığını hepimiz biliyoruz. Tasarımsal eksikliği ve bazı konulardaki yetersizliği bizleri iphone için en iyi tarayıcı uygulamalarını aramaya teşvik ediyor. Bu yazıda tam olarak en iyi iphone tarayıcı uygulamalarının listesine yer veriyor olacağız.

iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı

Kişisel tarayıcı deneyiminizi artırmak için oldukça fazla alternatif bulunuyor. Bu alternatifleri kullanarak internette daha farklı şekillerde sörf yapmak mümkün. Safari alternatifleri olarak da adlandırabileceğimiz bu uygulamaların pek çok özelliği dikkatimizi çekiyor.

Bu yazı ilgini çekebilir : iPhone Ön Kamera Ters Çekiyor

İPhone için en iyi tarayıcı uygulamasını seçmenize yardımcı olmak için bir liste hazırladık ve her uygulamanın özelliklerini de vurgulamaya çalıştık.

Başlamadan belirtmek isteriz ki, iPhone için varsayılan tarayıcı hep safari olmaktadır. Safaride otomatik olarak web sayfaları açılmaya devam edecektir. Web tarayıcı indirip yükledikten sonra bu tarayıcılar ile internette sörf yapabiliyor olsanız da varsayılan tarayıcınızın hala safari olacağını lütfen unutmayın.

iPhone İçin En iyi 10 İnternet Tarayıcısı

 • Google Chrome
 • Adblock Tarayıcı 2.0
 • Firefox Focus
 • Aloha Tarayıcı
 • Martı Tarayıcısı
 • Ghostery
 • Dolphin Mobil Tarayıcı
 • Yandex Tarayıcı
 • Maxthon Bulut Tarayıcı
 • Opera Touch

1.  Google Chrome – iPhone İnternet Tarayıcı Uygulaması

iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı
iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı

Google Chrome, Windows ve Android cihazlar için mevcut en iyi tarayıcı uygulamalarından biridir. Google’ın ünlü tarayıcısı iOS cihazlar için de kullanılabilir. Gmail kimliğinizle giriş yaparak farklı cihazlardaki son açılan sekmelerinize, yer işaretlerinize ve favorilerinize erişebilirsiniz. Sadece olağanüstü platformlar arası desteği ile popüler değil, aynı zamanda kesintisiz tarama sunar.

Google Chrome’un özellikleri

 • Verilerin üstün platformlar arası senkronizasyonu.
 • Daha önce ziyaret edilen sayfalara hızlı bir şekilde erişim.
 • Adres çubuğu arama için bir arama kutusu olarak da çalışır.
 • Açılış sayfası, sık ziyaret ettiğiniz sayfaları ve en popüler siteleri gösterir.

İOS için Google Chrome, tarama ve internette gezinmeyi kullanıcı dostu hale getirmek için Google’ın güçlü özelliklerini bir araya getirir. Farklı işletim sistemlerinde çalışan birden fazla cihazda çalışmak isteyenler için en iyi iPhone tarayıcı uygulamasıdır.

2.  Adblock Browser 2.0 – Reklamsız iPhone İnternet Tarayıcı Uygulaması

iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı
iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı

Dürüst olmak gerekirse, reklamlar bazı durumlarda can sıkıcı olabiliyor. İnternette gezinirken sinir bozucu reklamlar görmek istemeyen biriyseniz, Adblock Browser 2.0, iPhone için en iyi tarayıcı uygulamalarından biridir. Uygulamanın otomatik reklam engelleme işlevi, web sitelerini sükunet içinde ziyaret etmenizi sağlar. Belirli bir web sayfasındaki reklamları görmek istiyorsanız istisnalar ekleyebilirsiniz.

Adblock Browser 2.0’ın Özellikleri

 • Mükemmel reklam engelleme özelliği.
 • Konumunuzu ve cihazınızı takip edebilecek sosyal medya düğmelerini devre dışı bırakabilirsiniz.
 • Hayalet modu, internette gizli bir şekilde gezinmenizi sağlar
 • Tarayıcı uygulamasında varsayılan arama motorunu seçebilirsiniz.

Bu yazı ilgini çekebilir : iPhone Zil Sesi Yükleme (MP3)

Reklamları otomatik olarak engellemek istiyorsanız Adblock Browser 2.0, iPhone için en etkili tarayıcı uygulamalarından biridir. Arayüz Google Chrome’un bir kopyası olduğundan uygulamada gezinmek kolaydır. Bu tarama uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

3.  Firefox Focus –  iPhone İnternet Tarayıcı Uygulaması

iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı
iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı

Firefox, web tarayıcıları listesinde sizi şaşırtacak bir tarayıcı değildir. Masaüstü için Firefox, gelişmiş özellikleri sayesinde birçok teknoloji meraklısının beğenisini topladı. Firefox Focus normal tarayıcınız gibi değil; gizlilik odaklı bir uygulama.

Servis sağlayıcıların ve ağ izleyicilerinin elde etmek istediği verileri depolamaz. Geçmiş tutmaz ve bu gizlilik için ek bir ayar gerektirmez. Gizli sekme ve veri ayarları yapmaya gerek kalmadan doğrudan gizli olarak internette sörf yapmanıza yardımcı olur.

Firefox Focus’un özellikleri

 • Tarama geçmişi tek bir dokunuşla silinebilir.
 • Tarayıcı uygulamasında verilen seçeneklerden arama motorunu seçebilirsiniz.
 • Bu uygulama ile neredeyse tüm izci türlerini engelleyebilirsiniz.

Firefox Focus, iPhone için en iyi web tarayıcısını ararken kesinlikle deneyebileceğiniz gelişmiş gizlilik koruma özelliklerine sahip temel bir uygulamadır. Sekmelerin olmaması bazen sinir bozucu olabilir, ancak kimliğinizi çevrimiçi dünyadan gizlemek istiyorsanız, iPhone için iyi bir tarayıcı uygulamasıdır.

4. Aloha Browser iPhone İnternet Tarayıcı Uygulaması

iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı
iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı

Gizlilik endişenizse, internette gezinmek için bir VPN kullanmaktan daha iyi bir seçenek yoktur. İPhone için Aloha Tarayıcı, internette anonim olarak gezinmenizi sağlayan yerleşik bir VPN ile birlikte gelir. İOS tarayıcı uygulaması, gizliliğe ve kullanıcıların internet ayak izlerini gizlemeye odaklanır. Arayüzü oldukça basittir ve Google Chrome’dan ilham alınarak tasarlanmıştır.

Aloha Tarayıcı Özellikleri

 • Uygulama, reklamsız bir ortamda web’de gezinmenizi sağlar.
 • Dahili bir VR oynatıcı, VR videolarını doğrudan tarayıcı uygulamasından oynatmanıza izin verir.
 • Tarayıcı uygulamasını simge durumuna küçültseniz bile videolar arka planda oynatılır.

Tarayıcının Aloha Premium adında daha da gelişmiş bir dizi özelliğe sahip ücretli bir sürümü de var. Kişisel gizlilik odaklı hardcore Aloha Premium, Safari alternatifidir. Verilerin asla kayıt edilmediğini öne süren yapımcıları bu konudaki duruşlarını oldukça net ifade etmektedirler.

5. Puffin Browser iPhone İnternet Tarayıcı Uygulaması

iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı
iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı

Puffin Web Browser uygulaması, bu listede listelenen diğer tarayıcılardan farklı olarak hızlı bir web tarayıcı uygulamasıdır. Uygulamanın sıkıştırma işlevi oldukça verimlidir, bu da sayfa yükleme süresini minimum düzeye indirir.

Puffin web tarayıcısı, Adobe Flash içerdiği için Flash sayfalarını destekler. Uygulamanın son sürümü, sunucu bağlantı süresini azalttığı için daha az bant genişliğine sahip ağlar için bir nimettir.

Puffin Browser’ın Özellikleri

 • Mükemmel tescilli sıkıştırma algoritması, sayfaları daha hızlı yükleme için sıkıştırır.
 • Chrome yer imleri, Puffin uygulamasında otomatik olarak senkronize edilir.
 • Web sayfaları için akış kalitesini ve görüntü çözünürlüğünü ayarlayabilirsiniz.

Bu yazı ilgini çekebilir :iPhone Kestirmeler Uygulaması

Puffin iPhone tarayıcı uygulaması, kaynakları sınırlı çalışan cihazların web sayfalarını daha hızlı yüklemesini isteyenler için tasarlanmıştır. Tartışmasız indirebileceğiniz en hızlı iOS tarayıcılarından biridir. Sanal izleme paneli ve özel video oynatıcısı ile uygulama, kullanıcılara benzersiz bir web tarama deneyimi sunuyor.

6. Ghostery BrowseriPhone İnternet Tarayıcı Uygulaması

iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı
iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı

Ghostery bir izleme engelleyici eklentisi olarak başladı. Tarayıcı teklifleri, iOS cihazlar için en iyi gizlilik tarayıcılarından biridir. Dikkat çekici gizlilik ve izleme engelleyici özellikleri, onu diğer web sitelerinde takip eden izleyiciler olmadan internette sörf yapmak isteyen birçok kullanıcı arasında popüler hale getirdi.

Bir izleyici sizi bir web sayfasında izlemeye çalışıyorsa tarayıcı uygulaması sizi uyarır. Bir tarayıcı uygulamasının temel işlevleri, uygulama tarafından zahmetsizce gerçekleştirilir.

Ghostery Browser’ın Özellikleri

 • Bireysel izleyici kontrolü, ziyaret ettiğiniz web sayfalarındaki tüm izleyicileri görüntülemenizi sağlar.
 • Tüm çerezler ve önbellek tek bir tıklamayla temizlenebilir.
 • DuckDuckGo ile güvenli arama imkanı.
 • Wi-fi koruma özelliği, cihazınız belirli bir wi-fi’ye bağlandığında izleyicileri engellemenizi sağlar.

Ghostery tarayıcı uygulaması gizlilik ilkesini baz alır ve sizi izleyicilerden korumak için övgüye değer bir iş yapar. Bu iPhone internet tarayıcısı, gizliliklerinden endişe duyanlar için olmazsa olmaz bir uygulamadır.

7. Dolphin Web Browser –  iPhone İnternet Tarayıcı Uygulaması

iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı
iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı

Dolphin mobil tarayıcı uygulaması, kendisini harika bir Safari alternatifi yapan birçok özelliğe sahiptir. Sekmeli tarama özelliği uygulamalar ve sekmeler arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlar.

Uygulama hareketleri, Dolphin Sonar, hızlı aramalar, vb ile tarama işlerini kolaylaştırır. Tarama deneyiminizi kişiselleştirmek istiyorsanız sizin için birkaç tema sunmaktadır. Güvenli ve özelleştirilmiş bir şekilde web’de sörf için hızlı bir tarama uygulamasıdır.

Dolphin Mobil Tarayıcı Özellikleri

 • Dolphin, ekranda kişiselleştirilmiş semboller atayarak favori web sitelerinizi ziyaret etmenizi sağlar.
 • Tarayıcı uygulamasının sesli arama işlevselliği tamamen çalışıyor durumda, bu da cihazı sallayarak aktif edebileceğimiz anlamına geliyor.
 • Uygulamadaki özel seçenekle web sayfalarını tweetleyebilir ve Facebook’ta paylaşabilirsiniz.
 • Hızlı aramalarla, sık erişilen web sitelerini kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz.
 • Uygulama, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok temaya sahiptir.

Dolphin Mobile ücretsiz bir mobil tarayıcı uygulaması ve iPhone için en zengin özelliklere sahip tarayıcılardan biridir. Özellikler sayfasını anlamak biraz zor olabilir, ancak bir kez alıştığınızda , en sevdiğiniz tarama uygulaması olma potansiyeline sahiptir.

8. Yandex BrowseriPhone İnternet Tarayıcı Uygulaması

iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı
iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı

Yandex, Rusya’da Google’ı geride bırakan popüler bir arama motorudur. İPhone için en iyi tarayıcı uygulamalarından biridir ve tamamen güvenli bir tarama deneyimi sunar.

Varsayılan iOS tarayıcısının monoton görünümünden sıkılanlar için iyi bir Safari alternatifi olabilir. Yandex, özel Turbo moduyla veri kullanımını azalttı ve sayfa yükleme süresini hızlandırdı. Bir tarayıcı uygulamasının tüm temel işlevleri bu iOS tarayıcı uygulamasında mevcut.

Yandex Tarayıcısının Özellikleri

 • Rusça, Türkçe ve Ukraynaca gibi ree dillerinde sesli arama olanağı sağlar.
 • Yandex Zen özelliği, tarayıcıdaki kullanıcılara özelleştirilmiş içerik sağlamaktadır.
 • Uygulamanın açılış sayfasının arka planını ayarlayabilirsiniz.
 • İnternette gezinirken reklam görüntülemeyi durdurmak için tarayıcıdaki dahili reklam engelleyiciyi açabilirsiniz.

Bu yazı ilgini çekebilir :iPhone Kulaklık Ayarları Nasıl Yapılır?

Yandex, Google’da zor bir rekabet sağladığı Rusya’da kendisi için bir isim yaptı. Yandex tarayıcı, tüm temel işlevlerle donatılmış iyi bir tarama uygulamasıdır. Tarama deneyiminizi iyileştirmek ve Safari’den bir değişiklik yapmak için indirebilirsiniz.

9. Maxthon Cloud Web BrowseriPhone İnternet Tarayıcı Uygulaması

iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı

iPhone için En İyi 10 İnternet TarayıcısıİPhone için Maxthon Cloud Web Tarayıcı uygulaması, yerleşik bir reklam engelleyici, not alma aracı ve şifre yöneticisi gibi inanılmaz özelliklerle birlikte gelen hafif bir tarayıcıdır. Bulut motoruna dayanan Maxthon, verilerinizi Apple’ın yanı sıra Apple olmayan cihazlarda da senkronize etme olanağı sunar.

Maxthon Cloud Web Tarayıcısının Özellikleri

 • Can sıkıcı reklamları ve pop-up’ları engellemek için yerel reklam engelleme özelliği.
 • Gece modunda gözlerinizi yormadan internette gezinmek için Gece Modu.
 • Tarayıcı uygulamasının verimliliğini artırmak için uzantılar yükleme olanağı.

Maxthon Cloud Web Browser, birçok gelişmiş özelliğe sahip en iyi iOS tarayıcı uygulaması için harika bir tarayıcıdır. Bu tarayıcı pek çok platformdaki tarayıcı verilerinizi kolaylıkla senkronize etmenizi kolaylaştıran bir dizi özellikler de içermektedir.

10. Opera Touch – iPhone İnternet Tarayıcı Uygulaması

iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı
iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı

İPhone için en iyi tarayıcılar listemizin sonuncusu, yerel reklam engelleyici, yerleşik kripto cüzdanı ve can sıkıcı pop-up’ları ve çerez iletişim kutularını engelleyen bir dizi gelişmiş özellikle birlikte gelen nispeten yeni bir tarayıcı olan Opera Touch.

PC’nizde Opera Mini tarayıcı kullanıyorsanız, Opera Touch’ın diğer Opera tarayıcılarıyla sorunsuz bir şekilde senkronize edildiğini görmeniz oldukça mümkün. Opera Touch uygulamasının içinden bir QR kodu tarayarak PC’nizin Opera tarayıcısına bağlanabilirsiniz. Bağlandıktan sonra dosyaları hareket halindeyken paylaşabilirsiniz.

Opera Touch iPhone tarayıcısının özellikleri

 • Reklam engelleyici ve kripto para birimi madenciliği koruması
 • Kullanım kolaylığı göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır
 • Tek elle kolay kullanım için Hızlı Hareket Düğmesi içerir
iPhone İçin En İyi İnternet Tarayıcıları

Bu listede iphone için en iyi 10 internet tarayıcı uygulamasına yer vermeye çalıştık. Umarım faydalı bulursunuz. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Sonraki yazıda görüşmek üzere…

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

Yorum yapın