Messenger’da Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Messenger’da okundu bilgisi nasıl kapatılır? Facebook uygulamasının mesajlaşma için yan uygulaması olan Messenger’da da artık mesajlarınızın okundu bilgisini kapatabilirsiniz. Okundu bilgisi genel olarak bütün sohbet uygulamalarında olduğu gibi Messenger uygulamasından da bulunmaktadır. Bu yüzden Messenger’da okundu bilgisi kapatma özelliği de bulunmaktadır.

Messenger’da Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?
Messenger’da Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Messenger’da Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır? Detaylı Anlatım

Okundu Bilgisi veya Mavi Tık

Sohbet uygulamalarında bulunan okundu bilgisi özelliği mesajlaşma sırasında karşı tarafında mesajı görüp görmediğini öğrenmeye yarayan bir özelliktir. Fakat çoğu kişi bu özelliği kapatma taraftarıdır. Okundu bilgisi çoğu kişi tarafından mavi tik olarak da bilinmektedir.

Genel olarak sohbet uygulamalarında ayarlar bölümünden değiştirilen okundu bilgisi Messenger uygulaması için ek uygulamaya ihtiyaç duyulmaktadır. Messenger için gerekli uygulamayı indirerek okundu bilgisini kolayca ve sorunsuz bir şekilde kapatabilirsiniz.

Messenger’da Okundu Bilgisi

Şu an kullanılan bütün sohbet uygulamalarında olduğu gibi Facebook’un sohbet uygulaması olan Messenger’da okundu bilgisi bulunmaktadır. Gönderdiğiniz mesajın karşı tarafın okuyup okumadığını öğrenmeye yarayan bu bilgiyi kapatma özelliğine de sahipsiniz. Diğer sohbet uygulamalarında olduğu gibi Messenger uygulamasında okundu bilgisi kapatma özelliği bulunur.

Önerilen İçerik: Mail Okundu Bilgisi Alma

Fakat bu durum Messenger için biraz farklıdır. Diğer sohbet uygulamalarında direkt olarak kapatabilirsiniz fakat Messenger uygulamasında ise ayrı olarak bir uygulama indirmelisiniz.  Bu uygulamasının ismi ise Ghost For Chat uygulamasıdır. Bu uygulamayı kullanarak okundu bilgisini karşı taraf için kapatabilirsiniz. Siz mesajı gördüğünüz halde karşı taraf bu bilgiyi alamayacaktır.

Ghost For Chat Uygulaması

Diğer sohbet uygulamaları için okundu bilgisini kapatmak için uygulama indirmeye gerek kalmaz. Fakat Messenger için Ghost For Chat uygulaması ile okundu bilgisini kapatabilirsiniz. Bu uygulamayı Play Store mağazalarından edinebilirsiniz. Bu uygulamayı ücretsiz olarak indirdikten sonra uygulama aktif olacaktır.

Ayrıca bu uygulama Chrome uyumlu olduğu için oldukça basit bir şekilde sorunsuz olarak çalışacaktır. Bu uygulama ile güvenilir ve basit bir yöntem olarak Messenger’da okundu bilgisini kapatabilirsiniz. Daha sonra okundu bilgisini aktif etmek isterseniz de aynı yöntem ile dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Siz de Messenger uygulamasında okundu bilgisi özelliğini kapatmak istiyorsanız bu adımları takip ederek kolayca kapatabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın