Başlangıç Haber Windows 11, Uyumluluk Sorunlarını Çözen İlk Güncellemesini Sundu

Windows 11, Uyumluluk Sorunlarını Çözen İlk Güncellemesini Sundu

0

Microsoft, geçtiğimiz günlerde yeni işletim sistemi Windows 11‘i yayınlamıştı. Windows 11, KB5006674 adlı ilk toplu güncellemesini yayınladı. İşte, güncelleme ile gelen özellikler!

Windows 11 için ilk Güncelleme Geldi

Windows 11 KB5006674, yeni işletim sistemi için ilk toplu güncelleme olarak yayınlandı. Güncelleme, küçük hata düzeltmeleri ve sistem iyileştirmelerini kapsıyor. Microsoft, 2015’te Windows 10 işletim sistemini piyasaya sürdü ve o tarihten beri “Hizmet olarak Windows” modeline odaklanıyor. Aynı model Windows 11 için de geçerli. KB5006674 güncellemesi, sistemdeki uyumluluk sorunlarını düzeltiyor.

Ekim ayı toplu güncellemeleri indirilerek Windows 11 Build 22000.258 sürümü yüklenebilir. Windows güncellemelerini kontrol etmek ve yüklemek için Windows Update menüsüne gidebilirsiniz. Ayarlar > Windows Update > Güncellemeleri al > Şimdi indir yolunu takip ederek son güncellemeleri indirebilirsiniz.

İlgili İçerik: Microsoft, Windows 11 İşletim Sistemiyle İlgili Önemli Bir Adım Attı

Windows 11 Güncelleştirmesi ile Çözülen Sorunlar

Microsoft bu güncellemeyle, Intel “Killer” ve “SmartByte” ağ yazılımı ile işletim sistemi arasındaki uyumluluk sorunlarını düzelttiğini kaydetti. Bu hata, ağ yazılımını ve Kullanıcı Datagram Protokolü (UDP) paketlerini etkileyerek performans sorunlarına yol açıyordu. Web siteleri Windows 10’dan daha yavaş yükleniyordu. VPN’ler yavaşlamıştı. Toplu güncelleştirmeler ile tüm bu sorunlar çözüldü.

Çözülemeyen Sorunlar da Var!

Windows 11 hala mükemmel olmaktan uzak ve kullanıcılar yeni işletim sistemiyle ilgili sorunlar ve hatalarla karşılaşıyor. Windows 11’de devam eden sorunlar:

  • Uyumluluk sorunları, kayıt defteri anahtarlarında bazı ASCII olmayan karakterler kullanan belirli uygulamaları etkileyebilir. Sonuç olarak, bundan etkilenen uygulamalar Windows 11’de başlatılamayabilir.
  • Oracle VirtualBox ve Windows 11 arasındaki sorunlar devam ediyor.
  • Windows 11’de yazdırma işlevini etkileyebilecek bir hata mevcut. Microsoft, bu hataların en kısa sürede giderileceğine söz veriyor.

Peki, siz Windows 11’e geçtiniz mi? Yeni işletim sistemini nasıl buldunuz? Windows 10’a göre ne gibi farklılıkları var? Yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!